Poslední paní Parrishová

Poslední paní Parrishová https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365454/bmid_posledni-pani-parrishova-cHR-365454.jpg 4 1328 468

Amber Pattersonová už toho má dost. Příšerně ji nebaví být taková nula: tuctová, téměř neviditelná žena, kterou každý přehlíží. Přímo před očima má vzor toho, jak by mohl její život vypadat. Daphne Parrishová je blonďatá bohyně, která bere svůj luxusní život jako naprostou samozřejmost. Společně se svým manželem patří k místní honoraci, mají peníze, moc, obdiv, navíc dvě krásné dcerky. Proč by někdo měl mít všechno, zatímco jiný nemá nic? Amber by se při pohledu na Daphne možná zadávila závistí, ale to se nestane. Má totiž plán, jak sladký život své sokyně postupně nahlodat a zničit, aby mohla v závěru nastoupit na její místo. Podaří se jí proniknout do rodiny Parrishových a zanedlouho se stává Daphninou blízkou přítelkyní. Ráda přijme pozvání, aby s nimi jela na dovolenou, protože jí to skýtá vítanou příležitost ke sblížení se šarmantním Jacksonem. Všechno jde naprosto hladce. Ale pak Amber dostihne pečlivě skrývané tajemství z minulosti, které by mohlo její krásný plán úplně zničit. Něco takového ona ale odmítá připustit. A tehdy začne opravdové peklo. Psychothriller Poslední paní Parrishová nás provádí nejtemnějšími zákoutími lidské mysli a prostřednictvím celé řady nečekaných zvratů můžeme až do konce jenom hádat, jak to všechno nakonec dopadne.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Domino

The Last Mrs. Parrish , 2017

Ingrid40
21.07.2018 5 z 5

Kniha mi rozsekla ! Na začátku čtete a čtete a pořád to je nějak dokola stejné, tak jí čtete jeden dva tři dny a pak to dostane takové grády, že jí přečtete na jeden zátah, protože jí prostě nejde odložit !

Princezna_V
20.07.2018 3 z 5

Děj, který ničím nepřekvapí.

Lenka27
17.07.2018 1 z 5

Obvykle nepíši komentáře ke knihám, které mě zklamaly. Poslední paní Parrishová je možná myšlena jako pohádka od bratří Grimmů pro dospělé - potom by to bylo v pořádku - i když kvalita podprůměrná. Nicméně pokud to autorky myslí vážně, tak je to smutné. Od knih tohoto typu sice neočekávám moc, ale chci se nechat unést na vlně fantazie autora (odpouštím i nereálné situace), ale tato kniha je opravdu ztracený čas pro milovníky psaného slova - rozhodně to není oddychovka, zkušeného čtenáře může přivést k nepříčetnosti.

Evuše
17.07.2018 3 z 5

Kniha je čtivá, ale ničím překvapivá. Je to směs knížek - Ví o Tobě, Ta přede mnou a Za zavřenými dveřmi.

Verr644
12.07.2018 3 z 5

Knihu jsem si koupila na základě výborných recenzí, ale sama jsem z ní příliš nadšená nebyla, přišlo mi to hodně nereálné, konec byl překombinovaný

vera1344
11.07.2018 5 z 5

Výborná knížka, nečekala jsem, co se z toho vyvine. Doporučuji.

Aknel26
10.07.2018 5 z 5

(SPOILER) Když jsem si knihu pořídila, čekala jsem něco jiného - myslela jsem, že zlatokopka Amber Daphne vystrnadí z jejího postavení, bude terorizovat rodinu a uzpůsobovat ji svým představám; nebo naopak oni budou ničit ji. Když jsem část o Amber dočetla, očekávala jsem tentýž příběh z pohledu Daphne - a zase jsem se do značné míry mýlila. Po přečtení poslední věty této části jsem si v duchu řekla: ha, už vím, jak to skončí - a byla jsem vedle jak ta jedle! Nesmírně čtivá knížka s propracovaným dějem a dobře vykreslenými postavami.
P.S.: Původně jsem dala čtyři hvězdy, protože ten "můj" konec mi přišel důmyslnější, ale po přečtení knihy ZZD (modří vědí) jednu přihodím. Ve srovnání s ní vychází PPP o dost lépe ve všech ohledech (styl, postavy i příběh, kde není vše jen černé nebo bílé).
P.P.S.: Pro zvědavce přidám i to, jak jsem si myslela, že kniha dopadne. Čekala jsem, že selžou plány obou "paní Parishových" a vítězně z celé situace vyjde manžel - Amber zabije a její dítě dá vychovávat své současné ženě. V knize ale má příběh jedné z žen šťastný konec.

jarka2222
09.07.2018 5 z 5

Výborný psychothriller. Moc mě bavilo, jak jsem si v průběhu knížky postupně měnila na jednotlivé postavy názor. Zase se mi potvrdilo staré známé - nesuď zboží podle obalu a na každou svini se najde řezník. Doporučuji k přečtení.

bafuskyBaf
04.07.2018 5 z 5

Hustá kniha...Přemýšlím, kdo byl větší mrcha... a kam zařadit pana manžela...pěkný zmetek teda taky..Četlo se to moc pěkně :-)

olcab
04.07.2018 5 z 5

Parádní kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout. Doufám, že si ještě nějakou od těchto autorek přečtu. Rozhodně stojí za přečtení.

Petula.N
03.07.2018

Knížku jsem přečetla jedním dechem. Trošku jsem čekala, co se tam bude odehrávat, ale občas mě i knížka překvapila. Líbilo se mi, že příběh vykresluje příběh jedné postavy a pak druhé. Člověk vidí příběh z obou stran. Super knížka.

mirka71
02.07.2018 5 z 5

Právě dočteno...Tak tohle je knížka, která dokáže rozvzteklit. Máte vztek na Amber, protože je to mrcha, která jde přes mrtvoly, máte vztek na Daphne, protože se jeví jako pipka, ale na konci jí zatleskáte.Máte vztek na Parisshovic rozmazlené spratky, než zjistíte, že to jsou vlastně nešťastné holky žijící sice v luxusu, ale otcem nemilované, a největší vztek máte na Jacksona, když si představíte, že i takovýhle lidský odpad volně běhá mezi námi a protože na to má, může si dovolit beztrestně téměř všechno...a ve finále jsme měla největší vztek na sebe, že jsme se nechala tímhle příběhem, který může být i reálný tolik rozhodit. Rozhodně stojí za přečtení....

PaniJani
21.06.2018 5 z 5

Skvělý psychothriller, který se v něčem podobá knize "Za zavřenými dveřmi". Paní Parrishová mně ale přijde lepší. Škoda jen, že když jsem byla na začátku knihy, přečetla jsem si tu komentář, který obsahoval neoznačený spoiler, takže bylo po nějakém velkém tipování nebo napínání. Každopádně kniha se mi moc líbila, super byly krátké kapitoly a styl psaní vás vtáhne do děje už na začátku.

Dresia
20.06.2018 5 z 5

Skvělé! Doufám, že autorky zase brzy něco napíšou!

LadyAnn
20.06.2018 3 z 5

Nejdřív si rýpnu - něco tomu chybí, něco tomu přebývá, ale vysoké hodnocení chápu. Knížka se čte sama a udržuje po celou dobu v napětí, zápletka příběhu není úplně originální, ale funguje. Mezi - nyní tak moderními - psychothrillery řadím tento k těm nejlepším.

xena2711
19.06.2018 5 z 5

Naprosto dokonalý psychothriller od začátku do konce! Bomba. Doporučuji..

baida

uplně skvělý psychothriller

alnahu
19.06.2018 5 z 5

Výborný psychothriller ,který přečtete jedním dechem. Kniha začíná popisem Amber-tuctové dívky ,která závidí Daphne Parrishové v jakém žije luxusu a proto se vetře do rodiny a snaží se svést jejího manžela Jacksona a stát se novou paní Parrishovou. To se jí podaří ,ovšem netuší co je Jackson zač. Výborné čtení-doporučuji.

Terez25
19.06.2018 5 z 5

Skvělá kniha, kterou jsem přečetla jedním dechem. Ze začátku se tváří jako obyčejný román pro ženy, ale postupně se prokoušete k psycho-románu. Postavy jsou zajímavě vykreslené a o zvraty tu taky není nouze. Doporučuji.

ctenarkaEva
16.06.2018 5 z 5

Zajímavý psychologický román. Při čtení první části, kterou vypráví Amber, jsem pořád čekala, kdy začne to napětí a co se vlastně stane, když je kniha popisována jako napínavý thriller. Hned po změně vypravěče to začínalo být jasnější. Přesto mě čekalo dost překvapivých momentů a situací. Rozhodně tuto knihu doporučuji.

thrillery manipulace (psychologie) psychologické thrillery thrillery pro ženy

2018  89%Poslední paní Parrishová
2020  77%Ta, která prohraje