Poslední paní Parrishová

Poslední paní Parrishová https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365454/bmid_posledni-pani-parrishova-cHR-365454.jpg 4 1332 469

Amber Pattersonová už toho má dost. Příšerně ji nebaví být taková nula: tuctová, téměř neviditelná žena, kterou každý přehlíží. Přímo před očima má vzor toho, jak by mohl její život vypadat. Daphne Parrishová je blonďatá bohyně, která bere svůj luxusní život jako naprostou samozřejmost. Společně se svým manželem patří k místní honoraci, mají peníze, moc, obdiv, navíc dvě krásné dcerky. Proč by někdo měl mít všechno, zatímco jiný nemá nic? Amber by se při pohledu na Daphne možná zadávila závistí, ale to se nestane. Má totiž plán, jak sladký život své sokyně postupně nahlodat a zničit, aby mohla v závěru nastoupit na její místo. Podaří se jí proniknout do rodiny Parrishových a zanedlouho se stává Daphninou blízkou přítelkyní. Ráda přijme pozvání, aby s nimi jela na dovolenou, protože jí to skýtá vítanou příležitost ke sblížení se šarmantním Jacksonem. Všechno jde naprosto hladce. Ale pak Amber dostihne pečlivě skrývané tajemství z minulosti, které by mohlo její krásný plán úplně zničit. Něco takového ona ale odmítá připustit. A tehdy začne opravdové peklo. Psychothriller Poslední paní Parrishová nás provádí nejtemnějšími zákoutími lidské mysli a prostřednictvím celé řady nečekaných zvratů můžeme až do konce jenom hádat, jak to všechno nakonec dopadne.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Domino

The Last Mrs. Parrish , 2017

ctenarkaEva
16.06.2018 5 z 5

Zajímavý psychologický román. Při čtení první části, kterou vypráví Amber, jsem pořád čekala, kdy začne to napětí a co se vlastně stane, když je kniha popisována jako napínavý thriller. Hned po změně vypravěče to začínalo být jasnější. Přesto mě čekalo dost překvapivých momentů a situací. Rozhodně tuto knihu doporučuji.

elisa194
13.06.2018 4 z 5

Libilo se mi, ze je příběh rozdělen na oba pohledy hlavních hrdinek. I když příběh Amber se me líbil víc (kazdopadne takovou vypočítavou mrchu bych doopravdy ve svem zivote mit nechtela), tak se mi pak libilo, jak všechno Daphne nakonec udělala a vlastně jsem to i te Amber za to vše přála. Takze za me parádní čtení !

Knižní střípky
13.06.2018 5 z 5

Paní Parrishová byla výborná. Kniha se mi velmi líbila. První půlka vyprávěná z pohledu Amber, druhou polovinou nás doprovází Daphne. Z Amber a jejího jednání mi místy až naskakovala husí kůže. Docela dlouho jsem se obávala o osud Daphne, zda ji kudlanka Amber nezničí, ale jak se říká, na každou svini se vaří voda a uvařila se i zde. Jsem moc ráda, že kniha dopadla tak, jak dopadla. Přiznám se, že když mi došlo, kde je vlastně pravda, jak to ve skutečnosti vše je, začala jsem se královsky bavit. Daphne to všem náležitě natřela.

lenkaabooks
12.06.2018 4 z 5

Amber, mladá, závistivá potvora se vetře do přízně zdánlivě naivní Daphne, s úmyslem nahradit ji. Amber vyrůstala v chudších poměrech a představa života v luxusu ji naprosto zaslepuje. Daphne v bohatství žije, s oddaným manželem a dcerami. Ale nic nebývá takové, jaké se zdá. Kniha je vyprávěna z pohledu obou žen, což bylo jistě přínosem.

mysce
12.06.2018 5 z 5

„Nejhorší, co se může stát, je dostat co chceš…“
Chytrý psychologický thriller o dvou ženách, které hrají podvodnou hru s velice vysokými sázkami a vírou, že vyhrají. Tento čtivý příběh o zradě, obsahující víc než jednoho darebáka, vás donutí obracet stránku za stránkou bez ohledu na čas.

Mini.Baby
12.06.2018 5 z 5

Spíš psychoromán než thriller, ale četl se dobře. Dávám pět

evonra
08.06.2018 5 z 5

Tento thriller se čte opravdu dobře, je svižný i dobře promyšlený.
Psychologická hra Amber, která si jde za svým cílem, je velmi dobře rozehraná…
A ačkoliv Daphne zpočátku působí až neuvěřitelně naivně, později nejednou překvapí... I ona je totiž dobrou hráčkou a minimálně rovnocennou soupeřkou …
Líbilo se mi, doporučuji.

kaca.ka
07.06.2018 5 z 5

Jo! Tak tohle já můžu. Obvykle po dočtení hned na knize najdu chyby, i kdyby nepatrné, a to i u knih, které se mi vážně líbí. Ale tady nějak ne. Absolutně mě to bavilo, nenašla se stránka, kde bych se nudila. Námět, který jste už určitě četli, ale forma, která je nějak jiná a čtivější. Jen závěrečný dopis Julii byl zbytečně patetický (cha! negativum!). Za mě nejlepší thriller poslední doby.

wajcmanka
06.06.2018 5 z 5

Velmi kvalitní psychothriller. Doporučuji.

Mandrejka
05.06.2018 5 z 5

Poslední paní Parrishová byl jednoznačně nejlepší psychotriller, který jsem četla za poslední dobu. Téma dvojího života je rozpracováno ve více knížkách, ale tato autorka jej vystihla naprosto bezkonkurenčně. Rozhodně doporučuju!
Aneb jak by řekla babička: ,,Bylo to napínavé jak kšandy!"

jasmína
05.06.2018 5 z 5

Nemohla jsem knihu odložit, čekala jsem s napětím,, co bude v příběhu Daphne, a skvělé, já teda neuhodla,, co všechno se jí odehrává v mysli a co prožívá, jako většina čtenářů tady, ale možná jsem na to myslet ani nechtěla a proplouvala jsem dějem jako ryba ve vodě a včera celé odpoledne četla, až jsem dočetla a můžu jen a jen doporučit.

Liggy
05.06.2018 5 z 5

Román je rozdělen na dvě části.
První část je věnována dravé Amber, která se rozhodla získat místo manželky uznávaného boháče a žít v luxusu, přičemž jí nic není svaté. Čtenář se pozvolna seznamuje se situací, děj se rozvíjí pomalu, postupně, ale přesto napínavě.
Ve druhé vypráví současná manželka Daphne o svém životě v luxusu po boku Jacksona Parrishe. Děj dostává nečekaný spád, odhaluje se odvrácená tvář takového života - života s psychopatem.

Marluksa
04.06.2018 5 z 5

Velmi příjemné překvapení!! ;-) Žádná hluchá místa, žádná zbytečná omáčka, napětí, emoce, super námět, nečekaná pointa, prostě paráda. Autorky s pseudonymem Live Constantine si připisuji na seznam oblíbených autorů. Tohle se opravdu povedlo! Na debut, pecka! Doporučuji.

nicole1990
01.06.2018 5 z 5

za den přečtená hodně dobře se četla plná zvratů a intrik.. Je až neskutečné,co se děje v lidské mysli. Hodně mi připomíná knížku za zavřenými dveřmi

e.s.e.t.
31.05.2018 4 z 5

Je pravda, že si mi tato kniha četla velice snadno - nevydržela mi déle jak 3 dny. Příběh je promyšlený, překvapivý, mrazivý a kniha Vás rozhodně vtáhne do děje. Příjemný bonusem pro některé z Vás může být možnost knihu zařadit do Čtenářské výzvy, jako knihu od více autorů.

silhavaemilka
30.05.2018 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila. Vtáhla mě uplně do děje. Už se těším na další dilo :)

harena
29.05.2018 5 z 5

Tak to je opravdu velice vydařený debut dvou sester, skvělé čtení, napínavé, jsem opravdu nadšená. Na téma psychopat už bylo napsáno dost knížek, naposledy jsem četla "Za zavřenými dveřmi", ale toto je zatím nejlépe zpracovaný psychothriller. Tak čtivá kniha, že i odmítnete třeba i pozvání do luxusní restaurace a budete číst a číst. Skvělé, strhující, děsivé, napínavé, můžu jen doporučit !!!!!

KatkaHutyrová
29.05.2018 5 z 5

Přátelé, toto je úžasná knížka!!! Jedna z nejlepších, které jsem letos četla. Je to velice čtivé, strhující a překvapivé. Je to knížka, která má spád a náboj a která svého čtenáře bez ptaní pohltí. Smekám klobouk a těším se na případné další thrillery autorek. Doufám, že jich bude spousta a už teď se těším, až si je přečtu.

misha4005
26.05.2018 5 z 5

Teda tohle čtení mě hodně bavilo! Trošku mi to svým způsobem připomínalo Zmizelou. Knihu jsem zhltla za 2 dny, nemohla jsem se dočkat každé volné chvíle kdy budu moct číst:)

rodak
23.05.2018 5 z 5

Přesně jak se píše vzadu na obálce -velice návykové čtení.Jsem moc spokojený Kniha spíše pro ženy,ale musel jsem stále číst jak tohle dopadne...