Poslední paní Parrishová

Poslední paní Parrishová https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365454/bmid_posledni-pani-parrishova-cHR-365454.jpg 4 1333 469

Amber Pattersonová už toho má dost. Příšerně ji nebaví být taková nula: tuctová, téměř neviditelná žena, kterou každý přehlíží. Přímo před očima má vzor toho, jak by mohl její život vypadat. Daphne Parrishová je blonďatá bohyně, která bere svůj luxusní život jako naprostou samozřejmost. Společně se svým manželem patří k místní honoraci, mají peníze, moc, obdiv, navíc dvě krásné dcerky. Proč by někdo měl mít všechno, zatímco jiný nemá nic? Amber by se při pohledu na Daphne možná zadávila závistí, ale to se nestane. Má totiž plán, jak sladký život své sokyně postupně nahlodat a zničit, aby mohla v závěru nastoupit na její místo. Podaří se jí proniknout do rodiny Parrishových a zanedlouho se stává Daphninou blízkou přítelkyní. Ráda přijme pozvání, aby s nimi jela na dovolenou, protože jí to skýtá vítanou příležitost ke sblížení se šarmantním Jacksonem. Všechno jde naprosto hladce. Ale pak Amber dostihne pečlivě skrývané tajemství z minulosti, které by mohlo její krásný plán úplně zničit. Něco takového ona ale odmítá připustit. A tehdy začne opravdové peklo. Psychothriller Poslední paní Parrishová nás provádí nejtemnějšími zákoutími lidské mysli a prostřednictvím celé řady nečekaných zvratů můžeme až do konce jenom hádat, jak to všechno nakonec dopadne.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Domino

The Last Mrs. Parrish , 2017

gordon13
19.05.2018 5 z 5

Hodně zajímavá kniha, atraktivní a neokoukaný námět, pár nelogičností se dá prominout, pěkný thriller, bavilo...

Habana
17.05.2018 3 z 5

No tak z pohledu lovce novodobých thrillerů - Je to pořád to samé dokola. Více stran, poskytlo možnost skloubit dvě témata dohromady. Žádná sláva. První polovina knihy má co nabídnout... možná se do toho nemuselo přimíchávat TO další.

Z pohledu nečtenáře novinek - Je to paráda. Často se objevuje nelogické chování postav, ale jinak kniha nemá hluchá místa. A asi budete i překvapeni tím, jak vše končí.
Z obou pohledů čtenáře/nečtenáře je konec zbytečně přepatlaný.

Ivulka432
16.05.2018 5 z 5

Výborně napsané. Ze strany Daphne je popis psychopata naprosto přesný. Konec výborný, neboť každý dostal, co si zasloužil. Časem určitě stojí za znovupřečtení. Za mě 5*

certik003
14.05.2018

Knížku bych rozhodně neoznačila za thriller, ale spíš za psychologický román pro ženy. I když jsem od začátku tušila, jak to v manželstí Daphne asi bude, i tak to knížce neubralo na čtivosti a závěr se mi líbil moc - každý dostal, co si zasloužil...

Illaa
11.05.2018 3 z 5

V první části se kniha jeví jako klasická četba pro ženy, v druhé mi začalo svítat a prakticky jsem hned věděla, k jakému závěru bude děj směřovat. Nápad zajímavý, zápletka byla ve srovnání s reálným životem trochu moc překombinovaná.

koki.veru
11.05.2018 5 z 5

Suuuper knížka, super příběh. Opravdu podařený thriller. První polovina s Amber byla suprová, ale druhá část s Daphne, ta byla ještě o trošku lepší :) Knížku doporučuju, vůbec jsem se nenudila, spíš jsem to hltala :D

Kekik
11.05.2018 5 z 5

Tak to byla lahůdka. Velmi podařený debut.
I když jsem už hodně tušila, jak se bude druhá část vyvíjet, nic to neubralo na čtivosti. Naopak, část vyprávěná Daphne, mě zaujala nejvíce. A vůbec nevadí, že mě ničím nepřekvapila, stejně jsem hltala stránku za stránkou. Konec se autorkám velmi vydařil.
Doporučuji !!!

RADOST
09.05.2018 5 z 5

Napínavé čtení o zákulisí blahobytu, manželské pohody, rodinného štěstí, přátelství i zdroje bohatství. O lidských povahách, jejichž zvrácenost neumíme včas odhalit. O tužbách, jejichž naplnění není štěstím, ale prokletím.
Byla to příjemná četba, ale prožít podobný příběh bych nechtěla.

pavčape
09.05.2018 4 z 5

Když jsem začala číst první část nazvanou "AMBER", říkala jsem si, jak je možné, že všechny americké paničky z vyšších vrstev jsou takové slepice... Strašně mě rozčilovala naivita Daphne! Druhá část to ale rozčísla a už jsem byla doma Knížka se mi líbila, četla se lehce a svižně a za sebe můžu doporučit! :-)

Zlataska
08.05.2018 4 z 5

Tušila som pointu, no výsledok ma milo prekvapil... ľahké čítanie, vhodné na bezsennú noc...

mulder
08.05.2018 5 z 5

Kniha spíše pro ženy, záměr autorek se mi podařilo brzy prokouknout, ale byl jsem moc zvědavý, jak si poradí se závěrem. Kniha zvládnuta za dva dny, to je známka toho, že se četla lehce. Za mě spokojenost:-)

Coucouha
05.05.2018 5 z 5

Měla jsem vysoká očekávání, která byla hrubě překonána, takže já jsem nadmíru spokojená. Kniha byla napsaná velmi čtivě a napínavě, takže jsem ji přečetla za dva dny. Mezi tím jsem o ni debatovala s přítelem a rozebírali jsme děj i postavy. Dokonce i po dočtení si myslím, že to je jedna z knih, kterou si za pár let přečtu ráda znova.
Já sama bych sice úplný konec trošku pozměnila a ukončila bych knihu jinak, což ale neznamená, že by na ni bylo něco špatného. Naopak - vůbec jsem nevěděla, co očekávat a to je vždycky fajn.
Tohle se fakt povedlo!

iveta3689
03.05.2018 5 z 5

Původně jsem si myslela, že půjde o tuctový román. Pak jsem zaznamenala názor, že nic není, tak jak původně vypadá a přiznám se, že to mě zviklalo. První část knihy probíhala, jak jsem původně čekala, Amber se snažila odloudit boháče a idealizovala si život s ním. Čekala jsem tedy, že druhá část knihy odhalí zákulisí manželství Daphne a Jacksona a to se stalo. Hned první věta, kterou uvádí Daphne ve své části knihy celkem prozradí, kam se bude děj ubírat dál. Příběh Daphne a jejího manžela byl napsán velmi naturalisticky, děsivě. Chvílemi pro mě byl problém pokračovat ve čtení. Kniha je opravdu strhující.

sun.from.ibiza
02.05.2018 5 z 5

Já jsem nadšená. Moje oblíbenější část je s Daphne. Od toho velkého zjištění jsem četbu začala trochu natahovat, jen abych si vychutnala, co bude následovat. A bylo to sladké*

irva

Kniha mě hodně bavila.

kiraa
02.05.2018 5 z 5

Jedním slovem skvělý. Thriller to asi úplně není, mrazivý už vůbec ne, ale nakonec ne vždy musí padat hlavy a krev stříkat až ke stropu. Amber, to je prostě kukačka jak vyšitá a Daphne malá žížalka, ale i ty se občas začnou kroutit.:)

TessaJean
28.04.2018 5 z 5

Skvělá, naprosto famózní kniha!! Dlouho jsem nečetla knihu, která by mě takto bavila a já se od ní nedokázala odtrhnout. Musím říct, že ten zvrat jsem opravdu nečekala a i když byla druhá část z pohledu Daphne velice napínavá, mě osobně bavila víc první část s Amber :)). To bylo teprve něco. Nemám slov..jsem nadšená.

sweeneytodd
23.04.2018 5 z 5

Skvěle napsané, nepředvídatelné, trefné v detailech.
Spisovatelky vás jedinou větou uzemní :)
Trochu slabší konec, ale jinak bez chybičky.

vladka1695
19.04.2018 3 z 5

Nenáročné,předvídatelné a rychle zapomenutelné čtení.Konec se mi nelíbil,přišlo mi to překombinované.

edith79
19.04.2018 5 z 5

Tady se dá napsat jediné slovo: SUPER. Kniha má spád už od začátku, téma v knihách tolikrát opakované, přesto cítíte, že v tom musí být něco víc. A je. Mnohem, mnohem víc.