Poslední lež

Poslední lež https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415541/bmid_posledni-lez-9MN-415541.jpg 4 396 124

Dvě pravdy a jedna lež. Hra, které se dívky v Campu Nightingale věnovaly pořád dokola. Vivian, Natalie, Allison a Emma Davis, která je nejmladší ze skupiny a na táboře je poprvé. Hry skončily, když Emma rozespale pozoruje, jak se ostatní uprostřed noci plíží pryč a Vivian při zavírání dveří Emmě ukazuje ukazováček přitisklý na rtech. Nyní Emmě strmě stoupá hvězda na newyorské umělecké scéně. Svou minulost proměňuje v obrazy – masivní plátna plná listů a větví a mezi nimi stíny v bílých šatech. Obrazy přitahují pozornost Francescy Harrison-Whiteové, společenské a bohaté majitelky Campu Nightingale. Když ji Francesca přiměje, aby v nově otevřeném kempu pracovala jako instruktorka malby, bere to Emma jako příležitost zjistit, co se tehdy s jejími přáteli stalo. Na první pohled je jasné, že v Nightingale není všechno v pořádku. Emmu už tak trápí patnáct let staré vzpomínky, když objeví kameru, která směřuje přímo na její chatu, což důvěře k Francesce moc nepřidá. Objevuje stopy, které Vivian zanechala. Jak zachází hlouběji a hlouběji, zjišťuje Emma, že čelí lžím člověka i přírody. Čím blíž je pravdě, tím víc si uvědomuje, jak smrtící může být cena za vědění.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Vendeta

The Last Time I Lied , 2018

Rodaw
13.11.2021 3 z 5

POSLEDNÍ LEŽ
Hodnocení Knihánkova: 3,25 ⭐️
Nebylo to špatné, ale zároveň to bylo daleko slabší, než jsem čekala... Tvorbu Rileyho Sagera mám moc ráda, četla jsem Poslední dívku (miluju) a Zamkni poslední dveře (svižné, čtivé, super) - takže jsem čekala prostě něco víc, když vím, co umí a dokáže... Poslední lež si zachovává dynamiku, čtivost a chytlavost, ovšem trošku jsem postrádala napětí. Normálně bych hodnotila výš, ale kapičku mě zklamal konec, který to tak trošku "shodil", byl "slabý" - příliš jemný, dá-li se to tak říci... Knihu nechci hanit, jako průměrné čtivo ji vlastně můžu i doporučit, strávíte s ní fajn chvíle... ale pro mě ze všech 3 přečtených "Sagerovek" nejslabší a doufám, že příští knihou se pan autor vrátí do svých temných, zlých a krásně fungujících (až) hororových - silně thrillerových - kolejí... :)
Více brzy na mém YouTube :).

gordon13
07.10.2021 4 z 5

Celkem solidní thriller z "táborového" prostředí, dobře se mi četl a docela mě bavil.

vlkove
14.09.2021 5 z 5

Prvních 40 stran bylo celkem nudných, potom se děj rozjel. S knihou jsem spokojená. Nečekané rozuzlení přidává knize poslední hvězdu. Knihu i autora doporučuji a těším se na další knihy.

Komaeda
29.08.2021 5 z 5

První kniha tohoto autora, kterou jsem četla. Strašně napínavá, nemohla jsem ji odložit! Super. Hlavní hrdinka sice dělala hlouposti, ale bylo to supr. Co mi nejvíc vadí je ta hrozná obálka!! Nejde na ní vyčíst nic z toho děje. Chudák Riley Sager, kvůli hroznému designu jsem odkládala toho čtení...

Nikusha
19.08.2021 3 z 5

Za mně nejslabší autorův kousek. Ale proti gustu..

Comelye
18.08.2021 5 z 5

Velká paráda

rilajaan
14.08.2021 4 z 5

Zajímavý příběh, ale super čtivý. Jen zůstává spousta nezodpovědných otázek.

Maus
26.07.2021 5 z 5

Krásná knížka s napínavým dějem. Doporučuji. Stejně napínavé jako zamkni poslední dveře. Poslední dívka už se mi tolik nelíbila... Jsem zvědavá na další knihy od tohoto autora.

Hvězdinka
14.07.2021 3 z 5

Trochu zklamání, do poloviny se to táhlo a v podstatě se nic nedělo a celkově mi to přišlo, že jsem v kategorii young adult. Konec zajímavý, ale čekala jsem více....

iiiccc
09.07.2021 5 z 5

Na elitním dívčím táboře s dlouhou tradicí došlo před lety k tragédii a jeho provoz byl ukončen. V současné době jeho majitelka rozhodla o obnovení a do prvního ročníku pozvala i účastnice a vedoucí toho posledního léta. Obě dějové linky (současnost a minulost) mě dokonale vtáhly. Už jen ten popis táborového života, přírody a postav byl perfektní, natož pak postupné rozplétání toho, co se skutečně stalo a proč k tomu došlo. Z téhle knihy jsem si sedla na zadek a jen tak na ní nezapomenu.

vera4669
28.05.2021 3 z 5

Rozhodně mnohem lepší kniha než Zamkni poslední dveře, to bez debaty, ale přesto hodně průměrná. Sice se četla dobře, ale ze bych byla napnutá to ne, konec zvláštní a žádný wau efekt se nekonal.. Neurazí ani nenadchne

Shardlake
20.05.2021 4 z 5

Napínavý příběh z letního tábora pro vyvolené - pro děti rodičů, kteří nemají hluboko do kapsy. Děj se odehrává ve dvou časových osách, Současnost a doba před 15 lety. Na táboře Slavík se stane nejedna tragická událost, hlavní postavy děje mají svá tajemství, která je nutno odhalit, než dojde k další tragédii... Velmi čtivé, napínavé a pro mne nový autor, od kterého si ráda přečtu jeho další knihy.

berila
19.05.2021 5 z 5

Mně se thriller líbil, vůbec mě nenudil, takže jsem spokojená.

neubam02
04.05.2021 4 z 5

První polovina knihy byla celkem nuda, říkala jsem si, kde to proboha vzalo tolik % v hodnocení... Druhá půlka, to už bylo něco úplně jiného, jak se to rozjelo, nešlo to zastavit. Četla jsem do noci, v hlavě jsem obvinila snad úplně všechny, ale takovýhle konec, to mě vůbec nenapadlo... A když zjistíte, jak to bylo, tak se nakonec stejně ještě ukáže, že tak to teda opravdu nebylo. Skvělá kniha. Doporučuji. Určitě stálo za to, překonat slabší rozjezd.

LuckaLO
21.04.2021 1 z 5

Na knihu jsem se těšila hlavně díky hodnocení zde. (90 %) Po přečtení jsem hodně zklamaná. Prvních cca 150 stránek je hodně velká nuda. Pak se začne trochu něco dít, ale celé mi to přijde dost přitažené za vlasy. Bavilo by mě to tak v 15 letech, a to jenom možná. Hlavní hrdinka mi byla celou dobu protivná a přišla mi úplně pitomá. Škoda času.

micha-ella
15.04.2021 3 z 5

Je to příběh spíš pro pubertální dívky. Nemůžu dát víc jak tři hvězdičky, protože je to celé hodně přitažené za vlasy. Policii a detektivům bych dala sotva jednu, protože nevypátrali vůbec nic, ačkoliv tam bylo dost stop. A konec, který tu leckdo chválí, je vysloveně béčkový.

Lenama18
15.04.2021 4 z 5

Začátek knížky byl celkem nudný, příběh mi přišel zbytečně zdlouhavý, ale dávám o jednu hvězdu víc za ten konec, který byl fajn rozuzlení celého příběhu.

mysterygirl
01.04.2021 5 z 5

Cetla se jednim dechem

Jájinka
29.03.2021 2 z 5

Strašlivá nuda, nemůžu uvěřit, že to napsal stejný autor jako Zamkni poslední dveře. Napínavé to bylo na dvaceti stranách ze čtyř set.

Denisa525
14.03.2021 5 z 5

Skvělý thriller, který se dobře četl.