Poslední dívka

Poslední dívka https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/329843/bmid_posledni-divka-hV6-329843.jpg 4 541 190

Před deseti lety jela studentka Quincy Carpenter na dovolenou s pěti přáteli a vrátila se sama, jediná přežila hororový masakr. Stala se členem „klubu“ FINAL GIRLS, který vymysleli novináři, a do takové skupiny lidí nechce nikdo patřit. Patří do něj třeba Lisa, který ztratila devět sester z vysokoškolského klubu po útoku teroristy, který zabíjel nožem; nebo Sam, která přežila útok maskovaného muže během noční směny v Nightlight Inn; a nyní i Quincy, která zakrvácená prchala lesem před násilníkem, který přepadl partu studentů v lesní chatě. Média touží po tom, udělat rozhovor se všemi najednou, a všechny tři dívky se snaží na prožité trauma zapomenout, a tím i jedna na druhou. V současnosti už je na tom Quincy celkem dobře, díky Xanaxu. Má obětavého snoubence Jeffa, populární blog o pečení, krásný byt, terapeutickou skupinu a policistu, který jí před lety zachránil život. Její mozek tragickou událost vymazal a minulost je pohřbena. Až do té doby, dokud není Lisa, první Final Girl, nalezena mrtvá ve své vaně s podřezaným zápěstím a dokud se na jejím prahu neobjeví Sam, druhá Final Girl. Proletí Quincynýn životem jako vichřice. Jako by se snažila o to oživit minulost. A Quincy přemýšlí o tom, proč. A když vyjdou na světlo nové informace o Lisině smrti, Quincin život se mění na závod s časem, snaží se zjistit pravdu o Sam, o tom, proč se vyhýbá policii i novinářům, a chtě nechtě si musí vzpomenout, co se před deseti lety v lese skutečně stalo.... celý text

Horory Thrillery Dívčí romány
Vydáno: , Omega

Final Girls , 2017

zandu
08.02.2020 odpad!

Po pár stránkách odložena. A že knihu odložím výjimečně. Ale prostě jsem se vůbec nemohla začíst. Zkusím někdy později a uvidíme....

lukas1038
19.01.2020 1 z 5

První polovina knihy neskutečně táhlá, závěr ultra překombinovaný.

Nikollinka
17.01.2020 4 z 5

Hodně zajímavá kniha..doporučuji

Poeta.kno
05.01.2020 3 z 5

Děj knihy jde s postupem stránek nahoru, ale začátek je takový pozvolný. Do poslední strany nevíte kdo je za co zodpovědný. Quinci není zrovna úplně pozitivní hlavní hrdinka.

MamaKnihomolka
01.01.2020 3 z 5

Zajímavý námět knihy, pozitivní reakce a akce v knihách Dobrovský mě přimělo knihu koupit. Trvalo mi se začíst. Do půlky jsem se nutila do čtení, s tím, že se to ještě rozjede.
postava Quinci mě štvala a Sam ještě víc. Číhat na cizí chlapy v parku a mlátit je? To jako fakt?!!
ALE! Posledních cca 100 stran jsem doslova hltala. A to rozuzlení jsem opravdu nečekala, díky tomu u mě kniha vyšplhala že dvou * na 4 *.Takže doporučuji vydržet nudnou polovinu knihy.

kacka3620
28.12.2019 3 z 5

Nebyla špatná, ale ze začátku jsem se hodne nutila do čtení. Naštěstí ten konec byl opravdu husteej ????

Horalka5
13.12.2019 3 z 5

Kniha se mi zprvu nečetla nijak valně. Zhruba v půlce knihy už jsem přemýšlela o tom, že ji odložím, ale jelikož nejsem typ člověka, který se vzdává bez boje, knihu jsem dočetla a musím říct, že koncem jsem byla příjemně překvapená! Krásný zvrat, veškeré mé předtuchy se ukázaly jako liché. Byla bych dala lepší hodnocení nebýt toho hrozně zdlouhavého začátku.

monika_v_trapu
08.12.2019 3 z 5

Začátek trochu pomalejší. Trvalo mi, než sem se začetla a celkově jsem z knihy byla taková rozpačitá. Četla jsem ji opravdu poměrně dlouho. Od poloviny už to začalo být trochu lepší a konec byl skvělý. Nejlepší byly kapitoly z minulosti, z chaty a toho co se tam tu osudnou noc dělo. To mi přišlo skvělé a moc mě to bavilo. Zbytek mi přišel docela dost psychologický a nepřišel mi tolik zajímavý. Řekla bych takový průměr.

martini.ce
21.11.2019 3 z 5

Fajn čtení na podzimní večery :)

Mia764
20.11.2019 3 z 5

Kniha jako celek není vůbec špatná a její myšlenka je velmi povedená.
Nevadilo by mi ani to, že je kniha snad až zbytečně zdlouhavá a ani to, že se hlavní hrdinka tváří, že se dá všechno vyřešit pečením, co mi však na knize vadí, je právě její (byť opravdu nečekaný) závěr.
Knihu bych nesrovnávala se zmizelou, protože ta je postavená na úplně jiném základě, než Poslední dívka.

klara225
12.11.2019 2 z 5

První polovina knihy mě docela nudila, až cca v polovině se začalo něco dít. Závěr byl šokující, vše je jinak, dobré se mění ve špatné a naopak až se z toho stává neuvěřitelná blbina. Zas tak hrozné to ale nebylo, 2 hvězdy si to zaslouží.

Hvězdinka
29.10.2019 4 z 5

Pomalejší rozjezd, pak čtivé a velmi napínavé, do poslední strany jsem netušila, kdo je kdo a za co je zodpovědný. Po všech těch zlobivých manželkách či manželech příjemná změna a překvapení.

Erlif
22.10.2019 2 z 5

Za ten závěr knížky dávám dvě hvězdy, jinak bych dala jen jednu...
Nápad knihy špatný není, ale vše se dlouho táhne, přijde mi, že se hlavní postava chová krapet nelogicky, je to trošku přitažené za uši.
Poslední 3/4 knihy kdy už se konečně odhaluje děj Pine Cottage, což byl asi jediný důvod, proč jsem knihu neodložila a dočetla. Je to škoda, nápad byl dobrý, finále správně zamotané a akční. Možná kdyby se to celé překopalo... kdo ví...

iva23
19.10.2019 2 z 5

Zklamání, se Zmizelou bych to nesrovnávala ani náhodou.

Blanca_
05.10.2019 3 z 5

Knížka byla docela zajímavá, nutí vás přemýšlet o možných verzích toho, jak se věc doopravdy měla a má. Doporučila mi ji kamarádka, která ji označila za nejlepší knížku, co kdy četla. Ačkoliv tento názor nesdílím, líbila se mi.
Na zadní straně obálky je kniha opravdu vychválena, já upřímně nevím zda právem, protože mráz mi po zádech nešel, ale chápu, že dost může způsobit i překlad. Když si představím pouze příběh a rozuzlení, je to něco,na čem se dá postavit opravdu skvělý thriller, tady tomu něco chybí.
Doporučuji, ale nemějte přehnaná očekávání. Pak vás kniha opravdu nezklame.

Nikusha
29.09.2019 5 z 5

Dobrý! Dobrý! Tak to jsem mile překvapena. Příjemný thriller s nečekaným koncem.

Polinka92
28.09.2019 4 z 5

Příběh je originální, dobře se čte a až v závěru člověk zjistí, co se vlastně stalo. Kniha se mi moc libila.

SaskoMa
17.09.2019 5 z 5

Knížka mě hodně překvapila, byla skvělá!

marianafoster
14.09.2019 5 z 5

Do knihy jsem se začetla a nešlo se od ní odtrhnout. Thriller, díky kterému budete napnutí až do poslední stránky!

NicolMark
29.08.2019 5 z 5

Další kniha, která se řadí mezi mé oblíbené! Rozbité, zničené dívky, které si prošly masakrem – a zbyly z něj jako jediné, poslední. Každá z nich má své démony a snaží se s nimi žít.

Hlavní hrdinka Quincy je závislá na xanaxu a snaží se žít poklidný život se snoubencem a svým blogem o pečení. Jedna ze tří posledních dívek, Lisa, je náhle objevena mrtvá a ke Quincy dorazí dívka třetí – Sam. Ta se snaží, aby si Quincy svou potlačenou minulost vybavila, a to různými způsoby. Něco ji na Sam nehraje...

Knihu jsem četla jedním dechem, hlavně retrospektivní části z masakrů. Je to síť tajemství a nehezkých vzpomínek. A ano, recenze od Kinga na potahu knihy mi opět potvrdila, že tohle byl můj šálek kávy.