Poslední dívka

Poslední dívka https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/329843/bmid_posledni-divka-hV6-329843.jpg 4 542 191

Před deseti lety jela studentka Quincy Carpenter na dovolenou s pěti přáteli a vrátila se sama, jediná přežila hororový masakr. Stala se členem „klubu“ FINAL GIRLS, který vymysleli novináři, a do takové skupiny lidí nechce nikdo patřit. Patří do něj třeba Lisa, který ztratila devět sester z vysokoškolského klubu po útoku teroristy, který zabíjel nožem; nebo Sam, která přežila útok maskovaného muže během noční směny v Nightlight Inn; a nyní i Quincy, která zakrvácená prchala lesem před násilníkem, který přepadl partu studentů v lesní chatě. Média touží po tom, udělat rozhovor se všemi najednou, a všechny tři dívky se snaží na prožité trauma zapomenout, a tím i jedna na druhou. V současnosti už je na tom Quincy celkem dobře, díky Xanaxu. Má obětavého snoubence Jeffa, populární blog o pečení, krásný byt, terapeutickou skupinu a policistu, který jí před lety zachránil život. Její mozek tragickou událost vymazal a minulost je pohřbena. Až do té doby, dokud není Lisa, první Final Girl, nalezena mrtvá ve své vaně s podřezaným zápěstím a dokud se na jejím prahu neobjeví Sam, druhá Final Girl. Proletí Quincynýn životem jako vichřice. Jako by se snažila o to oživit minulost. A Quincy přemýšlí o tom, proč. A když vyjdou na světlo nové informace o Lisině smrti, Quincin život se mění na závod s časem, snaží se zjistit pravdu o Sam, o tom, proč se vyhýbá policii i novinářům, a chtě nechtě si musí vzpomenout, co se před deseti lety v lese skutečně stalo.... celý text

Horory Thrillery Dívčí romány
Vydáno: , Omega

Final Girls , 2017

NicolMark
29.08.2019 5 z 5

Další kniha, která se řadí mezi mé oblíbené! Rozbité, zničené dívky, které si prošly masakrem – a zbyly z něj jako jediné, poslední. Každá z nich má své démony a snaží se s nimi žít.

Hlavní hrdinka Quincy je závislá na xanaxu a snaží se žít poklidný život se snoubencem a svým blogem o pečení. Jedna ze tří posledních dívek, Lisa, je náhle objevena mrtvá a ke Quincy dorazí dívka třetí – Sam. Ta se snaží, aby si Quincy svou potlačenou minulost vybavila, a to různými způsoby. Něco ji na Sam nehraje...

Knihu jsem četla jedním dechem, hlavně retrospektivní části z masakrů. Je to síť tajemství a nehezkých vzpomínek. A ano, recenze od Kinga na potahu knihy mi opět potvrdila, že tohle byl můj šálek kávy.

Shinju
01.07.2019 odpad!

Knihu jsem dostala jako dárek. Jinak bych si ji nevybrala. Další obyčejná detektivka, které v poslední době vychází jak na běžícím pásu a zabírají plno místa v knihkupectví.
V knize absolutně chybělo napětí. Vraždy byly pouze hole popsané, jako když si přečtete v novinách titulek. Když už jsem se pročetla stránkami, kde hlavní hrdinka zapila svůj 1000 Xanax a upekla dort, byla jsem ráda, že kniha končí. Za mě ztráta času. Asi je lepší sáhnou po jiné knize, kdo nechce číst otřepanou klasiku o skupince lidí, která je povražděna.

koolsavage
21.06.2019 4 z 5

Az na ten preklad...

Darktherka
17.06.2019 3 z 5

Nejdřív jsem se nemohla vůbec začíst. Quincy mi byla celkem protivná, taková zvláštní osoba. Pak se objevila rádoby Sam a pořád jsem nevedela co si myslet. Jakmile jsem se ale blížila ke konci, knížku jsem úplně hltala. Přišlo velke finále.

helena4070
09.06.2019 3 z 5

Sice jsem byla celou dobu zvědavá, jak to dopadne, ale vyloženě mě bavil až úplný závěr knihy

bartule
01.05.2019 4 z 5

No zkraje musím napsat,že nevím co se dává za napsání anotací na knihu,ale pokud očekáváte mrazivý thriller,který vám nažene husí kůži jak se slibuje na zadní straně obálky,tak budete zklamaní, na druhou stranu nebylo to zas tak zlé :-) Takže k hodnocení : první tak 50 stran se opravdu nic neděje a je tam řekla bych zbytečných až otravných, pak se to začne pomalu rozjíždět a začne vás to nutit číst dál a chtít zjistit co se opravdu stalo a jak se to stalo a začne vám běhat hlavou, kdo to udělal. Quincy mi byla teda docela nesympatická,ale knihu sem přečetla za jeden den,protože jsem opravdu chtěla vědět jak to bylo :-) ALE opravdu mi neběhal mráz po zádech, je to prostě čtivě napsané a kniha udržuje chuť ji rychle dočíst. Závěr pro někoho možná překvapení,někomu to možná při čtení přijde na mysl každopádně nebylo to špatné. A jako bonus se mi líbí vzadu seznam vydávaných knih. :-)

Trustty
24.04.2019 3 z 5

Tuhle knihu jsem dlouho četla. Několikrát jsem jí chtěla zavřít a už neotevřít.
Absolutně mi vůbec nešlo se s příběhem spojit.
Zřejmě styl jakým je napsana......
Konec mě sice kapku překvapil, ale to je tak všechno.

DK197
10.04.2019 3 z 5

Líbí se mi "rozbitá" hlavní hrdinka. Myslím, že k jejím zážitkům vztaženo jedná pochopitelně. Je poznamenaná, má svoje démony a dělá chyby, protože je taky jenom člověk. Líbila se mi. Ale docenit její uvěřitelnost nedokáže každý. Bylo mi jí líto. Byla křehká a nechtěně se nechala vmanipulovat do nečestné hry jen proto, že toužila po někom, kdo jí bude rozumět. Toť k hrdince.

Jenomže dobrý námět i příběh (palec nahoru!) plave ve zvláštním stylu zpracování. Nebylo to těžkopádné, četlo se to dobře, ale bylo to napsané tak, že mě to prostě nebavilo. Chyběla tomu šťáva. Něco, co by vás nutilo obracet stránky. A to i v době, kdy se tam něco začne dít. Je to prostě knížka, kterou můžete odložit a nevadí vám to. A opravdu myslím, že chopit se toho celého jiný autor, přepsat pár vět, doplnit, ubrat, přeházet kapitoly... mělo to na plný počet.

Skvělá je až poslední třetina díla. Jenže když se nad tím zamyslím, není zase až moc akční? Celá kniha plave v podivném tempu a do poslední části narveme tolik změn, až se čtenáři točí hlava... Je to nevyrovnané. Námět šel rozprostřít do delšího úseku, pak by si čtenář užil víc kvalitního čtení a na konci to nepůsobilo přecpaně.

Za originalitu tleskám, ale zpracování to háže do průměru teen literatury. Škoda fakt, protože příběh i námět a hlavní hrdinka opravdu stojí za to. 70 %

LP113
08.04.2019 4 z 5

O knize jsem vůbec nevěděla. Dostala jsem jí od kamarádky k Vánocům a nechávala si jí na někdy. Musím říct, že mě to mile překvapilo. Ano některé věci jsou trochu přitažené za vlasy, ale celkově se mi to líbilo. Bylo to čtivé a konec mě teda nenapadl vůbec. Za mě teda určitě doporučuji.

Vinnareva7
02.04.2019 3 z 5

Lehce nadprůměrný thriller. První polovina, jak zde lidé píšou, je celkem nudná a táhne se. Pak se to docela rozjede a závěr je fakt super, ten jsem hltala. Neřekla bych, že jsem nějak zvlášť náročný čtenář, ale přesto bych od opravdu dobrého thrilleru čekala ještě něco víc. Jak už jsem zmínila, lehce nad průměrem.

mag097
09.03.2019 4 z 5

Příběh má určitě své kouzlo, děj není úplně předvídatelný a do poslední chvíle není patrné, kdo je vlastně tím "padouchem". Ze začátku se příběh sice trochu táhne, zhruba od poloviny děj ovšem nabírá nečekané obrátky a poté dočetla jsem ji jedním dechem.

Summer7
08.03.2019 2 z 5

Na knihu jsem se hrozně těšila, nakonec jsem si ji nekoupila hned po vydaní, ale až po čase a to za 99 Kč, no ještěže tak.
Kniha se ze začátku dost vleče, asi prvních 150 stran mě vůbec nebavilo a bylo o ničem. Moc nechápu, že si někdo nastěhuje cizí osobu jen tak do bytu.. No, nebyla mi sympatická ani jedna hlavní postava. Quincy bych teda nafackovala občas.
Druhá půlka knihy super, začne se konečně něco dít a dochazí k vysvětlování událostí.
Závěr knihy byl velkým překvapením, ale vzhledem k tady čteným komentářům jsem už prostě čekala, že to bude jedna z hlavních postav.
Kniha nebyla špatná, ale hrozně pomalý a nudný rozjezd, a tak by to být nemělo.. takže průměrný thriller.

kacka66
03.03.2019

Začátek nebyl nic moc,ale potom to bylo zajímavé nemohla jsem se od toho odtrhnout , skvělý konec vůbec jsem to nečekala jak to skončí .

JIVaJaH
25.02.2019 4 z 5

Knize jsem dala šanci....ze začátku jsem se nemohla začíst, padlo mých 70 stran a nic. Neodtrhla jsem se až někde za stranou sto... Pak už paráda, má to spád, je tam nápad!

Michaellla
24.02.2019 4 z 5

Dobře se četla, bavily mě obě časové linky. Akorát jsem se občas podivila, proč sebou Quincy nechává takhle manipulovat. Kdybych od knížky nemusela odbíhat k mému půlročnímu prckovi, přečetla bych ji za dva večery :)

magdalena2377
17.02.2019 4 z 5

ACHJO. Jsem na straně 200 a nevím, opravdu nevím, zda má cenu číst dál. Hlavní hrdinka se mi zdá čím dál víc hloupá, ne-li psychicky labilní, ale nějakým zázrakem to dokázala skrýt. Zažije psychický šok, a mozek jí vymaže paměť na prožitou událost. Dobře, to chápu. Druhá věc pak už je to, že je závislá na lécích. PROČ? Vždyť si nic stejně nepamatuje. Do baráku si dotáhne člověka, o kterém nic neví a ..... já nevím , má cenu to číst dál?

Hell_Rihova
17.02.2019 4 z 5

O této knize jsem slyšela už od hodně lidí. Někomu se líbila, někomu zase ne. Mě zaujala hned po prvních pár stránkách, kdy jsem byla přesvědčená o tom, kdo je vrahem, věřila jsem tomu než mi autor ukázal, že se fakticky mýlím. Kniha je hodně dobře napsaná, hodně klamavá a napínavá.

Reader-Hel
16.02.2019

Kniha mě zaujala již jen upoutávkou. Zpočátku jsem se do knihy nemohla začíst, ale tenhle problém mě stíhá u všech knih.

MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY.
Hlavní postava Quincy mi přijde relativně normální, ačkoliv hodně lidí tuto postavu kritizuje kvůli lhaní a předstírání, mně přijde zcela v pohodě.
Další postava Coop. Tato postava mě zaujala svojí temnou a zároveň odtažitou povahou. Zbožňovala jsem vztah mezi Coopem a Quincy, jak pro ní dělal vše, aniž by mě napadlo, že ho Quincy zneužívá. Tento názor nesdílím. Od počátku mi na něm nesedělo, proč je od Quincy odtažitý, ale to mě k němu ještě víc táhlo.
Sam/Tina.. tahle postava mě štvala od úplného začátku až po poslední tři kapitoly. Její věčné psychologické rady pro Quincy, ty její způsoby a názory... nenáviděla jsem jí za její chování.

A závěr knihy? Za všechny knihy, které jsem přečetla nemůžu říct, že bych během pár kapitol několikrát měnila názory na hlavní postavy. Konec mě mile překvapil, očekávala jsem, že vrah je již znám od první stránky a ejhle.. nemůžu říct, zda jsem byla zaskočena, nebo překvapena :)
Kniha mě nenechala odejít, nutila mě číst dál a vyplatilo se to. Konečně po delší době dobrá kniha :)

Niu
16.02.2019 4 z 5

Hodnocení této knížky je pro mne trochu oříšek. Kamarádka mi povídá: "od téhle knížky se neodtrhneš". Mno, odtrhla a to několikrát. Tohle by byl asi dobrý námět na nějaký ten "slasher" horor. Nicméně mi v začtení se bránila povaha Quincy. Lži, lži a zase lži. A když jsou takhle okaté, tak mi dělá problém se s tím vyrovnat. A nemůžu říct, že by mi byla sympatická. Trochu mě děsilo, jestli se to nebude až moc podobat Zmizelé (protože ta byla na mne silné kafe). Myslela jsem si, že příběh odkryje jinou pravdu. Ale souhlasím, že ke konci (tak 13 kapitol) jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Sice myslím, že i Jeffrey Deaver by se měl učit od autora/autorky :o), co se závěrečných rozuzlení týče, ... ale nakonec za čtyři hvězdičky.

maličkán
11.02.2019 4 z 5

Kniha se moc dobře četla, nechybělo napětí, překvapivý konec, hodně se mi líbila. Doporučuji.