Posledné tri minúty

Posledné tri minúty https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/295818/bmid_posledne-tri-minuty-8Nv-295818.jpg 5 18 4

Úvahy o konečnom osude vesmíru. Vyšlo v edícii Majstri vied, odborná spolupráca pri preklade - Zdeněk Urban.

Literatura naučná Vesmír
Vydáno: , Archa (SK)

The Last Three Minutes , 1994

Česneksmedem
05.03.2024 5 z 5

Na začátku jsme ujištěni, že je to kniha i pro naprosté laiky. Budu trochu oponovat. Alespoň mírný náhled do problematiky se vám jistě bude hodit. Docela jsem se bavil u jednoho arcibiskupa, který dle detailů z bible přesně určil, kdy byl stvořený vesmír. A kdy zanikne? No, rozhodně později než ten šutr, na kterém si to hasíme. Počítám, že spíš než do nás něco většího trkne, hrkne nějakému velikánovi v kebulce a roztrhneme si jej nakonec sami. Jsem rád za takové knihy.

Adigiotto
07.01.2023 4 z 5

Pre ľudí je všetko nekonečné, čo je veľmi ďaleko. S určitosťou však vieme povedať, že „nekonečný“ vesmír sa rozpína a má teda hranice – ako balón, ktorý nafukujete. Otvorenou otázkou zostáva jeho koniec. Skolabuje späť do singularity? Bude sa večne rozpínať?
Uvidíme o niekoľko miliárd rokov.

DzordanoChruno
31.01.2022 5 z 5

Asi najdesivejšia kniha, ktorú som kedy čítal.

lazarus
07.02.2015 3 z 5

Něco z kvantové mechaniky, něco málo gravitace a k tomu trochu filozofování kolem počátku a konce světa. Přečteno za jedno odpoledne. Zajímavá myšlenka geneze vesmírů.

Kniha Posledné tri minúty je v