Podivné ticho

Hledání mimozemské inteligence 2.0. „Někdy si myslím, že jsme ve vesmíru sami, a někdy si myslím, že ne. V obou případech mě ta představa uvádí v úžas“, řekl Arthur C. Clarke. Jsme však ve vesmíru opravdu sami? A pokud ne, proč jsme dosud nebyli schopni navázat kontakt s mimozemskými civilizacemi? To jsou dvě z mnoha otázek, které si lidstvo klade v souvislosti s možnou existencí mimozemských civilizací a které však stále zůstávají nezodpovězeny. V knize, která leží před vámi, se Paul Davies, jeden z předních světových vědců zabývajících se touto problematikou snaží vysvětlit, proč by mělo pátrání po inteligentním životě mimo naši planetu pokračovat, a jakým směrem bychom se měli vydat. Kniha Podivné ticho nám předkládá bryskní zhodnocení minulých i stávajících důkazů existence E. T. a vede nás po vzrušující cestě směrem k budoucnosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/98_/98372/podivne-ticho-wEE-98372.jpg 4.325
Literatura naučná, Věda, Vesmír
Vydáno:, Dokořán, Argo

The Eerie Silence. Renewing Our Search for Alien Intelligence (2011)

Kniha Podivné ticho

work
14.11.2018

Přesně jak píše Tozbee. Přečtete to a zjistíte, jak nesmyslné je naše každodenní počínání tváří v tvář universu. A ještě horší je, že s tím nemůžeme vůbec nic dělat, protože vesmíru je to jedno:)
Trošku kostrbatě napsaná (nebo spíše trošku kostrbatě přeložená) kniha, která vám nasadí hned několik brouků do hlavy.

Tozbee
02.12.2017

Přesvědčivé argumentování pro stanoviska pro i proti také považuji za nejcennější. Kniha má navíc velmi promyšlenou strukturu a čerpá z mnoha vědeckých oborů, zdaleka ne jen z fyziky. Pro mě první setkání s autorem, jistě ne poslední.

"Lidé mají vrozenou potřebu vnímat sebe sama jako součást nějakého velkého plánu, přírodního řádu, který má hlubší význam a delší trvání než malichernosti každodenního života. Absurdní nesoulad mezi marnosti lidských poměrů a tísnivou majestátností kosmu vede lidi k hledání transcendentního smyslu, jenž by jejich křehkou existenci zaštítil."

lazarus
15.03.2015

Paul Davies předestírá větší než malé množství argumentů pro existenci a zárověň i pro neexistenci mimozemšťanů. Vzhledem k tomu, že ještě nedávno byl "náčelníkem" SETI, je k tomu osobou nejpovolanější. Z jeho knih je tato nejvíce přístupná laikům.

vitek.sk
10.09.2014

Můj nejoblíbenější autor popularizační literatury nezklamal ani teď. Jako bývalý šéf SETI, programu pro hledání mimozemského života je člověkem, který je odborně na výši a bylo tak radostí jeho knihu číst. Současně dokáže psát i velmi čtivě a zábavně. Dozvíte se tak něco o programu SETI, hledání mimozemského života, pokusech o výrobu života v laboratoři a podmínkách které musí mít planeta vhodná pro život. Především mne však zaujaly posáže kde Davies vysvětluje jak lze vědecky vysvětlit "setkání s mimozemšťany", zda se život na Zemi vyvinul nezávisle dvakrát a v poslední části knihy popisuje co by se dělalo v případě kontaktu s mimozemskou civilizací, co by to pro anši civilizaci znamenalo a co by to znamenalo pro náboženství. Knihu doporučuji všem zájemcům o astronomii a biologii, ale i těm které zajímá sci-fi. Dávám jasných 5 hvězd.