Kosmický jackpot

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Podtitul: Proč je náš vesmír přesně to pravé místo pro život? Klíčovým tématem této knihy je vhodnost vesmíru pro život. Nejprve autor vyloží základní pojmy moderní fyziky a kosmologie a poté popíše teorii multiverza včetně argumentů pro a proti. Ke konci rozebírá různé odpovědi na problém přesného vyladění vesmíru. Pokládá si také otázku, zda mají vědci skutečně už už na dosah ruky teorii všeho – úplné a logicky uzavřené vysvětlení celého fyzikálního vesmíru – nebo zda podstata existence zůstane navždy zahalena tajemstvím. Davies od sebe jasně oddělil nesporná fakta, rozumné teoretické úvahy a divoké domněnky. Hlavním cílem této knihy je používat při hledání odpovědí na zásadní otázky týkající se existence vědecké metody bádání a zdravý rozum....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/102036/kosmicky-jackpot-Kmf-102036.jpeg 4.716
Žánr
Literatura naučná, Věda, Vesmír
Vydáno, Dokořán, Argo
Orig. název

Cosmic Jackpot, 2007

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Kosmický jackpot

Přidat komentář
deirdre
13.06.2018

Dobrá kniha, v ktorej sú zhrnuté rôzne teórie o vzniku a zmysle vesmíru. Dozvedela som sa množstvo pre mňa nových informácií. Netušila som napríklad, že niektorí vedci sa seriózne zaoberajú myšlienkou, že žijeme v simulovanom vesmíre (matrixe)! Miestami som pociťovala autorove úvahy ako dosť úmorné, niekomu však jeho snaha všetko detailne rozobrať zo všetkých strán môže naopak vyhovovať.

kamerus
24.08.2017

Přečteno za noc. Celkově je to pěkné... Nejvíce mě bavily poslední kapitoly. Jsou tam zapsané méně i více zajímavé myšlenky... pohled čtenáře na ně bude ale patrně rovností jeho již nabytých vědomostí ohledně vesmíru jako takovém. Ke čtení doporučuji. Souhlasím s předchozími komentáři.


bulat
20.10.2015

Prvá kniha od Paula Daviesa, ktorú som prečital, rozhodne nesklamala. Prvé dve tretiny knihy sú položené na poctivom /tradičnom/ fyzikálnom základe, v závere sa autor dostáva viac na pole filozofie. Kladie si otázky ohľadne zmyslu existencie vesmíru, ako i života v ňom, pokúša sa dešifrovať úlohu vedomia, pozorovateľa a chápateľa prírodných zákonitostí. Súčasne naznačuje principiálne mantinely vedy ako takej...

vitek.sk
09.09.2014

Tato kniha je napsána jasně a srozumitelně a současně kniha příliš nezkresluje realitu a není pozadu za fyzikálním vývojem. Doporučuji pro všechny, kteří mají rádi fyziku nebo i jiné přírodní vědy a chtějí se dozvědět něco o vesmíru a současném vývoji ve fyzice a kosmologii. Jedna z nejlepších popularizačních knih o fyzice, které jsem četl.