Teta to zase plete

Teta to zase plete https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/224984/bmid_teta-to-zase-plete-224984.jpg 4 53 13

Popletené pohádky série

Teta Běta ráda plete. Čepice, rukavice, šály i svetry. A pohádky. Když se totiž teta pustí do jejich vyprávění, nestačí Šárka s Vašíkem kulit oči. V tetiných pohádkách dědečkův koblížek na vandru potkává pyšnou princeznu, čert s Káčou mají co dělat s velikou řepou, princeznu Zlatovlásku musí Jiřík zachraňovat jako kdysi slepička svého kohoutka a Otesánek se kamarádí s podivným chlapíkem a princem, kteří jako kdyby vyskočili z pohádky o Dlouhém, Širokém a Bystrozrakém. Malí čtenáři taky budou kulit oči, ale báječně se s pohádkami pobaví a zároveň si vyzkoušejí svou znalost těch nejznámějších vyprávění. A přestože jsou veselé pohádky zašmodrchané v tetině klubíčku, určitě se všem podaří pohádkové klubko správně rozplést!... celý text

klarinka9974
03.01.2024 4 z 5

První díl se mi líbil víc. Lépe se to četlo a byli to známější pohádky, než v díle druhém. Ale dětem se to líbilo a to je hlavní. Je to hezky zpracované a i malované. Na čtení před spaním ideální, krátké pohádky které jsou propletené.

Aknel26
17.11.2022 5 z 5

Čtyři kapitoly, osm pohádek. Líbilo se mi, jaké pohádky k sobě teta zapletla - většinou takové, u nichž by člověk ani neřekl, že mají něco společného, takže čtenář na začátku vyprávění čekal na každou indicii. Nejzábavnější asi byla druhá a čtvrtá kapitola. Při čtení nás bavilo i notovat písničky na známé popěvky a zodpověděli jsme také kontrolní otázky na správný obsah pohádek.

GaleW
03.10.2022 4 z 5

Tuto knížku mi postupně přečetly obě mé dcerky, moc se jim oběma líbila a pro první čtení je to, myslím, to pravé ořechové. Navíc je i baví otázky na konci každé pohádky, jak to bylo v nepopletených pohádkách.

anna.zahy
10.09.2022 4 z 5

Nelíbilo se mi to tolik jako ta předchozí kniha.

Kacatko86
13.05.2021 5 z 5

Opět moc pěkné, vtipné, tentokrát více popletené nebo spíše volené ne zcela klasické pohádky.

Lucissia
12.12.2019 4 z 5

Nápadité, pěkné, tak akorát na čtyři hvězdy. Jsem ráda, že jsem ji předčítala, ale podruhé už bych po ní nejspíš nesáhla. :-)

Markushka
04.07.2019

Dětem (předškoláci) se moc líbilo. Po přečtení jsme si mohli připomenout nepopletené verze pohádek. Za mě prima.

Richisa
28.03.2019 3 z 5

Už jsme četli i lepší knihy... Asi se mi více líbí klasické pohádky...

Přečteno s prváčkem.

kuky921
20.11.2018 2 z 5

Zajímavý nápad splést dvě pohádky do sebe a na konci každé této motaniny dát kontrolní otázky. Nápad prima, ale myslím, že se to minulo... zbytečné motání pohádek...

veronie
18.05.2017 5 z 5

Originální a vtipné podání známých pohádek. Nám se líbilo.

triatlet
18.03.2017 4 z 5

Vtipně pomíchané dvojice pohádek. Začínající čtenáři ocení.
Chválím i kontrolní otázky na konci kapitoly.

Legáček
15.07.2015

Tohle podle toho komentáře, vypadá že to bude to samé.Jen asi jiné pohádky.

milan.krimsky
16.11.2014 5 z 5

Pokud chcete vědět, co všechno provedla teta Běta s osmi známými pohádkami, tak neváhejte a pusťte se do čtení. Třeba se vám podaří zašmodrchané pohádkové klubíčko správně rozplést.