Pomsta železného trpaslíka

Pomsta železného trpaslíka https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/421322/bmid_pomsta-zelezneho-trpaslika-CTg-421322.jpg 4 16 5

Ve třetí knize Kodexu společníků, nejnovější série v sáze o temném elfu Drizztu Do’Urdenovi z pera R. A. Salvatoreho, která se dostala na seznam bestsellerů New York Times, zuří ve světě Forgotten Realms krvavá válka. Do neustále se vyvíjejícího světa Forgotten Realms přineslo Rozervání černá mračna a dlouhé měsíce trvající tmu. Pod těžkým nebem navíc zuří válka, neboť orci porušili těžce vybojovaný smír, který trval, ať už jakkoli nejistě, celých sto let. Z touhy vyrovnat nevyřízené účty se tak stal totální boj o nadvládu nad starodávnými říšemi Severu.... celý text

Literatura světová Fantasy
Vydáno: ekniha , Fantom Print

Vengeance of the Iron Dwarf , 2015

kolacky
21.07.2021 4 z 5

Jen ještě kdyby se dala sehnat pořádná mapa Faerúnu... Ty, které jsem našla, jsou buď málo podrobné, nebo tak malé, že když se zvětší na PC, nejdou přečíst názvy. A stejně na nich nejsou všechna města, údolí, hory, planiny...

Agrenej
04.05.2020 4 z 5

Řekl bych, že tohle bude jedna z těch knih, které prostě musí být napsány. Děj se dostal do doby a míst, kdy zřejmě DnD zavelelo co se musí stát a nedá se vynechat, aspoň takhle na mě některé pasáže působily. Ale Salvatore je prostě Salvatore, takže i přesto jsem se při čtení dobře bavil. :-)

jockel
02.03.2020 3 z 5

Četla se dobře. Neohromila.

Gordonlord
08.12.2019 2 z 5

Tohle už bylo psané hodně mechanicky. Celá kniha více méně všechno směřuje k závěrečnému střetnutí Tiaga a Drizzta...ke kterému témě nedojde a ve vás zbyde jen pocit nenaplnění a neukončenosti. Bitva s Mnohošípem je popsaná tak neskutečně ledabyle, nezůčastněně a vlažně, jako by se vůbec nestala. Na straně hrdinů ani padouchů nebyly žádné oběti, což je tuplovaně směšné. Hlavně že to bylo samé trpasličí "hurá" a hej-hou".

Navíc po závěrečném vyvrcholení kniha dál pokračuje a totálně přejede onu sinusoidu , ve kterém měla skončit. Takže poslední stránky jsou zoufalým kýblem nudy, kde se nastavuje a zachraňuje to, co se nezvládlo přirozeně uzavřít dříve.

Chudý závěr trilogie. Salvatore je jeden z mých nejoblíbenějších autorů a tohle byla (hned vedle prvního dílu Cleric Quintetu) možná nejslabší kniha co jsem od něj četl.

hana4834
27.10.2019 4 z 5

Chvilku mi trvalo než jsem se zacetla ale dobrý zakončení trilogie. Tesim se na pokračování

2007  88%Domovina
2006  84%Magický krystal
2008  87%Útočiště
2007  86%Prvotní Vektor
2007  86%Vyhnanství

Kniha Pomsta železného trpaslíka je v