Vzplanutí

Vzplanutí https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/396561/bmid_vzplanuti-0JC-396561.png 4 399 121

Policista Tomáš Volf série

Hromada popela byla ještě včera lidským tělem. Nadpřirozený jev, zvláštní shoda okolností, nebo rafinovaná snaha zničit důkazy? To je případ, nad kterým kroutí hlavou i vyšetřovatel požárů. Najít odpovědi rozhodně nebude snadné. Poručík Tomáš Volf na novém působišti v Praze mezi nové kolegy zrovna nezapadl a na složité vyšetřování je tak vlastně sám. Pomůže mu návrat k uzavřenému případu, který začal podobně hrůzným nálezem? Může se ale stát, že narazí na něco, co změní život hned několika lidí.... celý text

pepa4081
18.01.2023 4 z 5

Výborné pokračování série. Zajímavý námět.
Velmi uspokojivé.

daja51
14.01.2023 4 z 5

Jsem si jista, že když se budu chtít začíst do dobré české detektivky, tak to budou knihy od Jiřího Březiny.

birgitte
29.12.2022 5 z 5

Skvělý, velmi dobře a čtivě napsaný detektivní román, autor mohu směle zařadit mezi své oblíbené autory

ArwenAragorn
26.11.2022 5 z 5

81%
Přemýšlení o případu mu do žil vlévalo vzrušení. Mohl by takhle rázovat ulicemi celý večer jako lovecký pes. Tohle ho bavilo, nechat hlavu pracovat, kombinovat intuici a fakta, procházet slepé odbočky a vracet se zpátky na hlavní cestu.
____________________________________________________________________________________________________________
Moc pěkná detektivka. Tomáš nastupuje na své nové místo v Praze, kde není příliš oblíbený. Při vyšetřování současného případu se mu ale podaří rozluštit více než deset let starou vraždu. Velice čtivé, vrah neočekávaný. Líbila se mi více než Nalezení a autora řadím vedle paní Klevisové k nejlepším českým autorům detektivek.
Doporučuji

Peggy2711
08.11.2022 5 z 5

Moc mě tento díl bavil, strašně mě zajímalo, jak se to mohlo stát a jak autor buduje různé teorie a možná vysvětlení a propletení s druhým případem prostě skvělé. Čtivé, vše vysvětlené, pěkně prolínající se, opravdu moc zdařilé dílo.

petula22
07.11.2022 5 z 5

(SPOILER) Další skvěle napsaná detektivka. Snad jediná výtka, že se vlastně nedořešil první případ.

milary
22.10.2022 5 z 5

Sérii nečtu chronologicky a nevadí to. Z kusých poznámek lze dobře odvodit, že se cosi v předchozím díle přihodilo, co dál ovlivňuje Tomáše Volfa v aktuálním příběhu.
V obou přečtených knížkách oceňuju jak autenticitu prostředí a stejnou hodnověrnost vztahů, tak pozoruhodná témata; v této - 3. části - mě moc bavilo zapojení lidí z různých oborů při experimentálním hledání metody provedení předmětného zločinu.
Vysloveně mi sedí styl Jiřího Březiny, neexhibující, nápaditý a čtivý. Bylo to napínavé, musela jsem dočíst, i když tou dobou už jindy dávno spím. :)
Zaujalo mě (čtvrté) Mizení a za pět hvězdiček je taky Vzplanutí.

zubrák
22.10.2022 4 z 5

Pohodové čtení,serie je opravdu povedená.

dlabikk
13.10.2022 3 z 5

(SPOILER) Trochu mi na knize vadilo, že deníkové čtení přebilo vše ostatní. První vražda byla vlastně "vyřešena" tak, že jsem si toho ani nevšimla a konec mi taky wow nepřišel. Jakože prostě jen okno a já čekala, co z toho jejího mlčení nebude. Vrah mi byl jistý už od doby, kdy se potkali. Ale jinak pohodová detektivka :o)

Danago
12.10.2022 4 z 5

Opět perfektní čtení. Třetí díl detektivní série z českého prostředí. A velice povedený , budu v sérii moc ráda pokračovat.

borupet
10.10.2022 5 z 5

Výborná česká detektivka. Není co dodat, velmi čtivá, napínavá a těžko se od ní odcházelo. Dvě dějové linie, které se ke konci spojily, byly perfektní. Jsem moc ráda, že jsem tohoto autora díky databázi objevila!

Kanimůra2
04.10.2022 5 z 5

Velmi povedená česká detektivka. Nedala mi spát, přelouskla jsem na dva zátahy. V sérii 3. díl, já ho četla jako první. Za mě je hlavní hrdina sympaťák. Určitě se pustím do dalších dílů.

zdenaR
20.09.2022 4 z 5

Neobvyklá zápletka, sympatický poručík, opět dvě dějové linie, žádné zbytečné brutality.
Prostě dobrá česká detektivka.

veronika9761
07.09.2022 5 z 5

(SPOILER) Dej pěkně odsypa a nenecha spat. Zjistila jsem, ze mi je Tomas Volf pomerne nesympaticky, ale i tak me tahle serie bavi. Doufala jsem, ze nejpozdeji v dalsim dile prolomi T. Volf tu smulu, kterou ma, ale povedlo se mu to uz v tomhle:) akorat zas nechapu, kde se na konci tretiho dilu vzala upoutavka na druhy (zase Polednice). Doufam, ze nez doctu ctvrty dil, stihne oficialne vyjit paty, at dlouho necekam.

Eicherik
11.08.2022 5 z 5

Tuhle sérii prostě miluji. Třetí díl a opět je to naprostá paráda a navíc originální téma. Doporučuji a velmi se těším na čtvrtý díl s názvem Mizení.

mulder
07.08.2022 4 z 5

Taková knižní "jednodenka". Krátké kapitoly, jednoduché a nekomplikované čtení, které mnohé (dle zdejšího hodnocení) zaujme a potěší. Autor může být se svou prací spokojen.

katasukivasukim
25.07.2022 5 z 5

Ty jo fakt dobrý.Mam všechny knihy a v září vyjde další.Už se těším na tu poslední co mi zbývá přečíst.Nebudu to odkládat jdu na ní.

Klára90
21.06.2022 3 z 5

Na knihách pana Březiny mě vždy zaujme vražda a následné vyřešení, to je vždy promyšlené a napínavé jak to teda vlastně bylo. Bohužel k samotnému vyšetřování jsem si během těch 3 knih nedokázala stále najít cestu. Tomáš Volf mi nesedí a i když se vždy fakt snaží, tak mi přijde, že vše vyřeší víceméně náhodou a celou dobu jen tak bloumá. Prostě způsob jeho vyšetřování mě nebaví, nicméně jde o subjektivní pocit, rozhodně bych neřekla, že je kniha špatně napsaná a určitě není odfláknutá. A i přes ty mé přetrvávají pocity dám šanci i čtvrtému dílu, třeba si tam k Volfovi cestu najdu

Milonak
15.06.2022 4 z 5

Po povedené Polednici jsem zkusil Vzplanutí a ejhle - dokonce ještě lepší než Polednice. Taková "poctivá" česká detektivka bez zbytečných příkras a fantasmagorií. Tomášův příchod na nové pracoviště a s tím související problémy jsou v kombinaci se starým a novým případem uhoření zajímavé a hlavně velice čtivě napsané. Je to těsně pod 5*.

ennlady
18.04.2022 4 z 5

Líbila se mi tvrdohlavost mladého poručíka Tomáše a jeho snaha nic nevzdávat. Jen na konci bylo jedno vysvětlení, druhé mi chybělo...nebo jsem to nepochopila? Jinak styl Březinova psaní je pěkný, prostě hezká česká detektivka.