Vzplanutí

Vzplanutí https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/396561/bmid_vzplanuti-0JC-396561.png 4 420 133

Policista Tomáš Volf série

Hromada popela byla ještě včera lidským tělem. Nadpřirozený jev, zvláštní shoda okolností, nebo rafinovaná snaha zničit důkazy? To je případ, nad kterým kroutí hlavou i vyšetřovatel požárů. Najít odpovědi rozhodně nebude snadné. Poručík Tomáš Volf na novém působišti v Praze mezi nové kolegy zrovna nezapadl a na složité vyšetřování je tak vlastně sám. Pomůže mu návrat k uzavřenému případu, který začal podobně hrůzným nálezem? Může se ale stát, že narazí na něco, co změní život hned několika lidí.... celý text

Pivka1
22.04.2024

Vyslechnuto jako četba na pokračování v rozhlase na dvojce. Famózně načtené panem Neužilem a Veronikou Khek Kubařovou. Ač detektivky moc nečtu, tohle se mi moc líbilo. Knížku si rozhodně přečtu.

Isew
22.04.2024 5 z 5

Tak to jsem nečekala. Skvělé, velmi čtivé. Vhled do minulosti za pomoci deníku byl zajímavý. Pohled na "kamarády" a "nejlepší kamarádky" také. I na růžové brýle a zaslepenost v období zamilovanosti. To vše namíchané na pozadí samovolného vzplanutí.

99jana99
22.04.2024

Posloucháno na českém rozhlase 2 a bavilo. Kniha plná zvratů.

MakiMel
22.04.2024 5 z 5

Skvělá audiokniha, skvělý příběh. Až ke konci mi došlo, kam to směřuje. Mám ráda detektivky, kde neteče moc krve a tohle je přesně jedna z nich.

momo01
22.04.2024 4 z 5

Tohle mi včera napsala kamarádka: „Oni ani nevědí, co za divy v domácnostech těmi audioknihami způsobují.“ Takže jen v mém okolí má Vzplanutí (kromě jiného) za následek: uklizení skříně (kamarádka z Prahy), úklid botníku a oloupání veškeré zbývající úrody česneku (kamarádka z Brna), úklid skříněk v koupelně (já). Aktuálně je k poslechu na ČRo 2 a já můžu tuto čtivě napsanou detektivku doporučit jako ideálního společníka při nenáročných činnostech. Utíká to pak jako voda.

Kristulda
22.04.2024 4 z 5

Tohle bylo první setkání s autorem a to díky ČRo. Málo jsem četla české autory ani nevím proč a teď to napravuji.
Kniha byla napínavá, měla spád, líbilo se mi jak se případy propojily a Tomáš díky tomu a své trpělivosti mohl vyřešit případ Veroniky.
Opravdu to bylo skvělé, bavilo mě to, přečtu si všechny díly ze série, už se těším.

p.stranska
22.04.2024 4 z 5

Audiokniha ČRo. Moc pěkná detektivka. Autor nepotřebuje žádné morbidity nebo drsné popisy, přesto je příběh napínavý a má spád.

LuckaH2
21.04.2024 5 z 5

Slyšela jsem také zpracování na ČRo. Moc jsem si to užila. Netradiční pokus, netradiční úmrtí a ještě případ z minulosti, který dokreslují deníky. Skvělé

hanap
21.04.2024 5 z 5

To bylo něco, poslouchala jsem audio četbu. Líbí se mě jak Tomáš Volf trpělivě pátrá a hledá pravdu. Příběh plný napětí.

Martule44
18.04.2024 5 z 5

Tedy ten Tomáš Volf to nemá vůbec jednoduché. Ale musím uznat, že má rozhodně trpělivost a pátrání do něhož se pouští je nerozluštitelné do poslední chvíle.
Pan Březina u mě získává palec nahoru:-)

Michaela91
11.04.2024 4 z 5

Knížka se četla moc dobře, pro mě hodně čtivá. Začínám mít autora čím dál radši.

Miroslavacte
02.04.2024 5 z 5

Docela obratně si autor se čtenářem pohrál, takže většina mých typů (co, kdo, kde a proč) byla mimo. Skvělé čtení.

Katli
15.03.2024 4 z 5

Moje třetí kniha, po jejímž přečtení mohu s klidem říci, že Jiří Březina pro mě bude asi vždy sázkou na jistotu, když chci dobrý, nepřekombinovaný příběh. Jde o detektivku, kde možná tušíte, ale stejně se dostaví nějaké překvapení.
Přináší téma vzplanutí, fenomén oblíbený i u záhadologů. Jsou zde dvě dějové linky, dva případy.

Stromy
01.03.2024 5 z 5

Naprosto perfektní. Nádherně vystavěno. Jsem pyšná na takovouto českou tvorbu. Doporučuji všem a autora si vážím. Tato 3. kniha a jeho 4. kniha Mizení jsou úplnou špičkou.

Alaglesia
28.01.2024 3 z 5

(SPOILER) Další zajímavá česká detektivka. Předchozí díly s Tomášem Volfem jsem nečetla a nevadilo mi to. Jsem ráda, když můžu číst detektivku, kde nejsou prolévané hektolitry krve a autoři se nepředhání v bizárnostech a brutalitě. Téma bylo zajímavé, vysvětlení fenoménu vzplanutí vyčerpávající. Čekala jsem více tajemna. Vraha dědy jsem tušila už od poloviny knihy, kdy se vyšetřovatel začal znovu zajímat případem. Určitě si přečtu další knihy autora.

jitka7326
06.01.2024 3 z 5

Pohodová detektivka. Tomáš mi přijde trochu lúzr, na to že je policajt si moc nevěří.Veroniky mi bylo líto.

markulina711
24.11.2023 3 z 5

(SPOILER) Lepší než předchozí díly, zajímavé téma hoření..., dozvěděla jsem se něco nového. Celkem jednoduchý dávno uzavřený případ, ke kterému se Tomáš dopracuje skrze jiný. Že v krimu sedí 9 let někdo nevinný mi bylo jasné hodně brzo, hltala jsem knihu rychle dokonce, abych zjistila jak to Tomáš navlíkne, aby dostal za katr skutečného pachatele.

Tyet
23.11.2023 4 z 5

Neurazí, nenadchne, stejně jako ostatní autorovy knihy. Je to však sázka na jistotu, když chcete něco odpočinkového se stabilní úrovní.

lalela
06.11.2023

V každé Březinově knížce se prolíná více příběhů a to mě moc baví. Nejlepší je, že na konci knihy se vlastně všechny spojí do jednoho a pak teprve pochopíte. Skvělé čtení.

Paulmain
01.11.2023 4 z 5

Oddychovka, která se dobře čte. Krátké kapitoly a prolínání dvou příběhů přispívá napětí a ačkoli bylo jasné, že spolu nějak souvisí, těšil jsem se, jak se vlastně obě dějové linie propojí. Vyloženě mě baví ironické hlášky, které se sem tam jakoby nic vynoří, lehce zacukají mým pravým koutkem úst a zase zmizí, aby příliš nenarušily vážnost příběhu. Dobrá práce, jdu na další díl série.