Promlčení

Promlčení https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260613/bmid_promlceni-260613.jpg 4 527 160

Policista Tomáš Volf série

První případ podporučíka Tomáše Volfa Mladý policista Tomáš Volf narazí při zkoumání promlčených vražd na podivné úmrtí, k němuž došlo v roce 1991 v zastrčené osadě Pasečky u rakouských hranic. Když se k jedné složce s podezřelou smrtí připojí druhá, rozhodne se Tomáš vyzpovídat člověka, který se tehdejšího vyšetřování přímo účastnil: bývalého úředníka ministerstva vnitra Ondřeje Novotného. Prostřednictvím jeho vzpomínek se Tomáš snaží získat informace, které ze spisů záhadně zmizely. Může ale věřit muži, ze kterého se stal politik s nevalnou pověstí? Jakou roli hrají v případu dějiny zapomenutého kraje? A jak hluboko do minulosti se musí Tomáš ponořit, aby odhalil, komu kdysi prošla nikoli jedna, ale dvě vraždy?... celý text

Marcik7
18.09.2023 5 z 5

Tomáš Volf řeší případ dvou vražd, které si původně nikdo nespojil, a které sahají až do doby odsunu Němců z pohraničí po skončení druhé světové války.
Asi mám nového oblíbeného českého autora!

Chesterton
03.08.2023 3 z 5

Spojler ?
Těžký téma. Hluboké rány co nelze zhojit pomstou. Naopak.
Obrovské rozpaky. Česko-německé smíření za mě potřebuje větší vytříbenost a nepovrchnost než tohle, (ve finále béčkové melodrama, jak píše marlowe, jehož koment podepisuji do písmene;) co navíc působí skoro omluvně i díky otevřenému závěru . . .
ALE čtu zde, že od třetího dílu je všechno jen lepší :o)
3/3

markulina711
27.07.2023 3 z 5

Taková prázdninová oddechovka, čte se dobře a rychle. Nebobtná počtem postav ani počtem stran. Zasazená je do atraktivního prostředí bývalého pohraničního pásma, které mělo zvláštní režim. Dějinné zvraty tohoto území Sudet jen lehce naťukne,ale jak říkám, je to oddechové čtení. Každopádně Tomáš Volf je celkem zajímavá postava, tak dám sérii šanci. Jenom mě mátlo, že jsou tu odkazy na spis Polednice, kterážto detektivka je řazena až za Promlčení.

rafan65
05.07.2023 5 z 5

Hodně čtivá kniha která je velmi dobře napsaná. Děj má spád a rozuzlení je smutné a děsivé zároveň. Tento příběh je uvěřitelný a určitě nepatří k věcem na které může být náš národ hrdý. Autor mě mile překvapil a určitě se podívám po jeho další knize.

MatBla
25.05.2023 5 z 5

Bylo to čtivé, mělo to spád, dialogy měly hlavu a patu.
Konec překvapil. Určitě budu pokračovat v sérii.

Jančaz29
22.05.2023

Tak tohle byl mazec. Za mě super detektivka. Přečteno za víkend, úplně mě to vtáhlo do děje. Jdu na další díly.

Ada0004
16.05.2023 5 z 5

Moc pěkná, zajímavá , nevšední detektivka. Líbila se mi forma psaní - vyprávění, rozhovoru - tehdy a dnes velice zajímavě podané téma - jak Sudet kolem války (je to opět jedna z těch knih, u kterých si člověk uvědomí, že je šťastný, že tuto dobu nemusel prožít), tak i posametové době. Velice se mi líbil i konec- skvělé pane Březino, to se Vám opravdu moc povedlo! Bravo! Vřele doporučuji!

hanap
21.04.2023 4 z 5

Poslouchám audio verzi, dobře zpracovaný příběh vyhnání, na který by někteří rádi zapomněli a jiní zapomenout nemůžou.

hanzmb
21.04.2023 3 z 5

Sice 1. autorova kniha, ale už se v ní hovoří o akci Polednice, tak vlastně nevím. Nejspíš postup psaní kolidoval se zájmem vydavatelství. Opět je hlavním hrdinou policejní elév. Ale ten hlavní děj je vlastně retrospektivní vyprávění. Tím každá detektivka ztrácí na dramatičnosti. Zase takový konec nekonec. K tomu vysídlení popisované spíš z pozice omlouvačů, aniž by byli popsány obě strany mince. Takže celkově žádná sláva.

baji42
16.04.2023 2 z 5

Téma odsunu a Sudet je v posledních letech dost "in" - a to jak ve filmové tvorbě, tak také v literární. V tomto případě mi ale zvolené téma připadá tak nějak ploché, bez hloubky, zvolené spíš kvůli atraktivitě. Nemůžu si pomoct, ale autorův styl mi přijde hodně nevyzrálý a rovněž označení knihy jako thriller a detektivka mi nesedí.

PPardinio
31.03.2023 4 z 5

PROMLČENÍ je takové čtení na víkend. V ději se neobjeví příliš postav, knížka není dlouhá a dokáže poměrně rychle vtáhnout do děje. První setkání s autorem a za mě spokojenost. Přiznám se, že i já jsem se musel občas ujistit, kdo vypráví zrovna příběh (Novotný x Volf), ale jinak mě téma vražd zasazených do pohraničí přišlo dobré. Odsun Němců, zahraniční spolupráce a doba minulá byl příjemný bonus. Autorovi dám určitě ještě šanci. Horší 4*

LadaLil
29.03.2023 4 z 5

Vyborna kniha, ctivy, lehce plynouci a zajimavy pribeh. Tematika Sudet a odsunu me zajima cili podobne pociny vitam. Rozhodne si prectu i Polednici od tohoto autora.

Gabri-88
18.03.2023 4 z 5

(SPOILER) Aneb o vyšetřovateli, který vlastně nic nevyšetřil, protože jen poslouchal, jak mu to někdo vypráví :D divné na tom je, že mě to bavilo! Četlo se to skvěle a proto za tenhle drobný fakt nic nestrhávám.

... Sešlé, shrbené štíty domů skrývaly většinou stejně sešlé a shrbené lidi....

Ta stržená hvězda je za formát. Že je to z velké části vyprávěné v první osobě a pak zase v třetí, takže jsem si na začátku další části někdy drbala hlavu, než jsem si zvykla.

,,V takových chvílích se pozná lidství," poznamenal jsem. ,,Ta zrůda je v každém z nás. Jde o to, abychom ji udrželi na řetězu."
,,Je to tak. Velká část lidí v takové zkoušce selže, a nezáleží na řeči, kterou mluví. Němci vyháněli a vraždili Čechy a Židy, potom se karta obrátila. Doba z lidí vykřesala to nejhorší."

Tomáš Volf je mi sympatický. Zdá se, že má správně nastavenou morálku:) Jde o zajímavou postavu, takže se k němu určitě vrátím. Je příjemný po těch všech skandinávcích číst taky nějaký český jména :)))

petrabohy
17.03.2023 5 z 5

Četla jsem první knihu od tohoto autora a moc se mi líbila.

Formicka93
07.03.2023 4 z 5

Moje druhá kniha od autora. Děj svižný a napínavý až do konce.

Ivana11
15.02.2023 4 z 5

Knížka se mi líbila, zajímavě podané kriminální případy.

twigxi
03.02.2023 5 z 5

Dalsi dil se mi libil jeste vic nez ten prvni. Libi se mi jak kriminalni linka, tak zivot hlavniho vysetrovatele, ktery je teda mimochodem hrozny sympatak se zajimavym hudebnim vkusem. Urcite si prectu pokracovani.

Aghatte
31.01.2023 2 z 5

Jelikož už jsem něco přečetla, hned v úvodu jsem si říkala, doufám, že to nebude On, to je tak ohrané, a on to byl on…
Tomáš na nic nepřišel, pouze to pro nás zaznamenal. Jak zde již zaznělo opakovaně, splývala jeho osoba s Ondrou. Také to vyprávění ve vyprávění a ve vyprávění by jednoho uspalo.
Knihu jsem náhodou objevila v knihovně a tam ji vracím, nic, co by si člověk koupil. Navíc závěrečné dramatické vyprávění mi dávalo pocit, že už jsem to jednou četla, skoro doslova, chlapeček, maminka… , nechci spoilerovat, ale v životě jsem přečetla kvanta knih, takže shoda je možná.

Swissman
23.01.2023 5 z 5

Velmi čtivě napsané. Do knihy jsem zaplul, za jeden víkend přečetl, a příběh mi před očima utíkal jako film. Lepší než první díl s Polednicí.

martini.ce
11.01.2023 4 z 5

O knize jsem vůbec netušila, že existuje, až jsem ji objevila v knihovně mezi vrácenými. A až doma jsem zjistila, že je to 2. díl série. Ale vůbec to nevadilo.
Příběh mě zaujal a Tomáše Volfa jsem si oblíbila. Bavilo mě prolínání časů pátrání a vypravování i propojení s předvolební situací. Asi by se tam našlo pár nesrovnalostí, ale četlo se to dobře (až na drsné finální rozuzlení) a jsem ráda, že jsem našla nového českého autora.