Tajemství Chimneys

Tajemství Chimneys https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/230/bmid_tajemstvi-chimneys-QW6-230.jpeg 4 282 36

Policista Battle série

Na začátku česky dosud nevydané detektivky Agathy Christie se nejprve podíváme do Afriky. Anthony Cade tu rád opouští nudnou práci místního průvodce a nechává se svým přítelem-dobrodruhem najmout, aby do Anglie dovezl rukopis pamětí hraběte Stylptiče a svazek milostných dopisů, které před lety napsala jakási Virginia Revelová. Po příjezdu do Londýna Anthony záhy zjišťuje, že jeho úkol nebude vůbec snadný. O paměti bývalého předsedy vlády balkánského Herzoslovenska projevují enormní zájem nejroztodivnější jednotlivci i organizace. Anthony se v Anglii sotva rozkouká a už musí odklízet mrtvolu, již ve svém domě našla půvabná Virginia Revelová… Všechna dávná i současná tajemství, s nimiž se doslova trhá pytel, se nejasně vztahují k venkovskému sídlu Chimneys a právě tam se všichni svérázní aktéři příběhu sejdou. Ale záhady dál odolávají detektivům-profesionálům i sympatickému, ale velmi podezřelému Anthonymu, jenž se chtě nechtě stal detektivem-amatérem…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

The Secret of Chimneys , 1925

dagmar5477
24.10.2018 5 z 5

Další skvělý příběh plný napětí.

Mates84
28.06.2018 4 z 5

Pekna knizka,napinava,hezky se cetla.

Jane007
24.08.2017 5 z 5

Nejdříve jsem měla prolém se začíst, ale pak se to rozjela a nemohla jsem knihu odložit. Přestože se zde nevyskytoval Poirot, knížka byla naprosto báječná a konec mě naprosto šokoval. Aguš prostě ví, jak čtenáře vodit za nos:-D

natkaf
19.07.2017 4 z 5

Moc pěkná knížka. Opět čtivá a napínavá. Děj byl velmi překvapivý, zvláště konec. Charaktery jako vždy skvěle propracované. Za mě ale stále vede Hercule Poitor.

konicekbily
12.07.2017 4 z 5

Ani světová jednička nikdy vše nenapíše na sto procent, ale i to stačilo k tomu, že jsem si knihu rád přečetl.

ladyfromskye
18.03.2017 2 z 5

I mistr tesař se někdy utne - to jsou slova, která knihu Záhada v Chimneys nejlépe vystihují. Přečetla jsem ji dvakrát. Poprvé mi to trvalo nějaké tři čtyři dny, a když jsem knihu dočetla, cítila jsem se podvedená: jako by v Záhadě Chimneys Agathu Christie její genialita a neomylnost opustily. Příliš věcí bylo prostě neuvěřitelných, nesmyslných, odporujících si. Přečetla jsem tedy detektivku podruhé, téměř na jeden zátah. Na druhý den čtení mi zůstala jen poslední kapitola. Při četbě jsem si dělala pečlivé poznámky, hlavně co se nesrovnalostí týče, a bohužel jsem zjistila, že jsem se nepletla a že Záhada v Chimneys, i když bezpochyby nese rukopis Agathy Christie, prostě není ani dobrá, nýbrž hodně podprůměrná.

Sebasti
20.03.2016 4 z 5

Poutavá a napínavá "detektivka", která mi ani jako detektivka nepřijde. Má líbeznou atmosféru, komorní počet postav, které mi ale přišly trošičku zanedbané. Rozuzlení je ohromně překvapující. Je to takové překvapení, že vás hned napadne, že je to velice přitažené za vlasy. Jedna věc, která mi tu chyběla, a na kterou jsem si u Královny zločinu zvykl a těšil se na ni i tentokrát je, že nebylo všechno dopodrobna vysvětleno. Chybělo mi tu vysvětlení všech událostí tak, jak to bývá obvykle. Celou dobu jsem si říkal, že tohle je opravdu zvláštní kniha, úplně jiná, než cokoliv jiného od autorky. Nikdy bych si nepomyslel, že něco takového Agatha napsala. I přes to ale jako vždy výborný, trošičku špionážní román s nádechem detektivky.

Turmee
10.01.2016 5 z 5

Já Agathu prostě žeru. I tentokrát mě překvapila, všechny očekávané padouchy přeměnila na hrdiny a naopak. Trochu mi tam chyběl Hercule Poirot, ale i bez něj to zvládli bravurně!

JiříM
05.09.2015 4 z 5

Během čteni jsem byl hodně zmaten, pořád jsem přemýšlel kdo ke komu patří a měl jsem strach že to nikdy nepochopim. Ale to by nebyla Agatha aby mi to na konci patřičně neosvětlila. Dokáže člověka pořádně nachytat. Těším se na další její knihy.

Ala787
23.08.2015 5 z 5

Agatha Christie je má oblíbená autorka detektivek. Detektivky jsou má vášeň. Přečetla jsem spoustu. Tahle mě mco zaujala a jsem ráda, že se mi nakonec dostala do ruky. Rozuzlení bylo překvapující. Kniha se četla moc dobře. Už se těším, až za pár let se k ní vrátím.

Marčullkas
24.07.2013 3 z 5

Agatha královna detektivek. Dokáže člověka neuvěřitelně zatáhnout do děje. Její knihy se mi po dočtení nechtějí odkládat.

LG73
09.06.2013 5 z 5

Napínavá zápletka se slečnou Marplovou v hlavní roli. Další skvělý příběh královny detektivek.

i-v-u-l-a
27.03.2013 5 z 5

První kniha ze série Battle a musím uznat, že i když se Battle ze Scotland Yardu moc nepředvedl, tak děj se mi moc líbil, takové vyústění jsem opravdu nečekala a to sem si myslela, že už tak nějak vím, co mohu od této Paní spisovatelky očekávat :) vřele doporučuji

Market = )
01.03.2013 5 z 5

Já jsem toho od Agathy přečetla myslím už většinu a tohle je jedna z knížek, které mě zaujaly nejvíc. Líbí se mi, jak v ní aktéři citují zřejmě v té době moderní divadelní hry nebo knihy, stejně jako my dneska běžně používáme v mluveném jazyce kousky (nejen) z her Járy Cimrmana. Jedna z knížek, u které mě mrzelo, že jsem jí dočetla a nechtělo se mi hned se vrhnout na něco dalšího.

LenaBil
03.06.2011 3 z 5

Tak toto není můj šálek kávy. Ačkoli Agathu Christie velmi obdivuji, její knihy sbírám a mám moc ráda, mám pocit, že tento příběh se příliš nepovedl.

Monnyska
30.11.-0001 5 z 5

Vždycky jsem si myslela, že mimočítanková četba ve škole je něco hrozného, ale díky tomu jsem se dostala k tétomknize, na kterou nezapomenu. Kniha se mi moc dobře četla a určitě se k ní s radostí budu vracet.