Tajemství Chimneys

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Na začátku česky dosud nevydané detektivky Agathy Christie se nejprve podíváme do Afriky. Anthony Cade tu rád opouští nudnou práci místního průvodce a nechává se svým přítelem-dobrodruhem najmout, aby do Anglie dovezl rukopis pamětí hraběte Stylptiče a svazek milostných dopisů, které před lety napsala jakási Virginia Revelová. Po příjezdu do Londýna Anthony záhy zjišťuje, že jeho úkol nebude vůbec snadný. O paměti bývalého předsedy vlády balkánského Herzoslovenska projevují enormní zájem nejroztodivnější jednotlivci i organizace. Anthony se v Anglii sotva rozkouká a už musí odklízet mrtvolu, již ve svém domě našla půvabná Virginia Revelová… Všechna dávná i současná tajemství, s nimiž se doslova trhá pytel, se nejasně vztahují k venkovskému sídlu Chimneys a právě tam se všichni svérázní aktéři příběhu sejdou. Ale záhady dál odolávají detektivům-profesionálům i sympatickému, ale velmi podezřelému Anthonymu, jenž se chtě nechtě stal detektivem-amatérem…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/230/tajemstvi-chimneys-230.jpg 4.2210
Série

Policista Battle 1.

Žánr
Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Knižní klub
Orig. název

The Secret of Chimneys, 1925

více informací...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (2)

Agatha Christie napsala podle knížky v roce 1931 i divadelní hru z názvem Chimneys, která ale z neznámých důvodů nebyla uvedena. Po téměř 70 letech byla konečně uvedena. Bylo to v Kanadě roku 2003. (Sebasti)


Několik postav z příběhu (např. lady Eileen, lord Caterham nebo inspektor Battle) se objevují i v knize Záhada sedmi ciferníků. (Sebasti)