Polibek pro Annu

Polibek pro Annu https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117813/bmid_polibek-pro-annu-ynL-117813.jpg 4 794 794

Polibek pro Annu série

Sedmnáctiletá Anna se cítí podvedená. Její rodiče ji totiž posílají na roční studium do Francie – přes půlku planety, do neznámého prostředí, aniž by navíc uměla slůvko francouzsky. Musí tak opustit své přátele, potenciální lásku i veškerá pohodlí amerického života a začít úplně nanovo. V romantické Paříži, ve městě, které nikdy nespí, se vrhá do nových vztahů i zkušeností a odhaluje v sobě skryté vlastnosti. A také je tu jeden spolužák, Étienne St. Clair, který se liší od všech chlapců, které kdy Anna potkala…... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

Anna and the French Kiss , 2010

Marisa
07.08.2013 5 z 5

Prostředí kde se tento příběh odehrává je krásně vybrané. Anna byla trošičku divná, ale i tak se mi kniha moc líbila :)

erga
03.08.2013 5 z 5

Nejhezčí román, který jsem kdy četla. Nádherný vývoj vztahu. Kniha, u které mi bylo opravdu líto, že už jsem ji dočetla a nikdy už nebudu mít ten čtenářský zážitek z prvního čtení. Velice doporučuji.

Adele02
27.07.2013 5 z 5

Uchvátila mně nejen romantika, ale i Annin styl vyprávění a především kopec vtipu. Doufám, že Lola bude něco podobného.

Lenny33
26.07.2013 3 z 5

Kniha je opravdu velmi čtivá, ale musím říci, že Anna mi nebyla zrovna 2krát sympatická a celkově jsem od knihy čekala více, když ji všichni tak vychvalují.
Popravdě nemyslím, že si kniha zaslouží takovou popularitu, jaké se jí dostává.

jluky
15.07.2013 5 z 5

.....a tak som /vzhľadom na skvelé recenzie na túto knihu/ siahla po tejto knižke a vo svojej 50-tke /++/ som sa vrátila do študentských čias .... Ožili vo mne študentské roky a lásky a celý ten fantastický svet okolo...a to preto, lebo tá kniha je úžasne napísaná. Takže díky autorke za jedinečný zážitok a musím sa priznať, že vo mne vzbudila chuť oprášiť si francúzštinu a pozrieť sa znovu do Paríža.
....a zvyknem si obyčajne prečítať aj poďakovanie autoriek všetkým, ktorí sa podieľali "na vzniku" knihy, ale máloktoré ma tak dojalo, ako to v tejto knihe...vlastne úplne na konci knihy autorkinmu manželovi/alebo partnerovi ? ...TO je jedno. Bolo skvelé a dojalo ma
k slzám. Takže, prosíííííím, nenechajte si to jednoduché "krásno" ujsť.

sushenka
13.07.2013 5 z 5

Úžasné, příjemné na odlehčení a zároveň místy i úsměvné! Výtečné! Dávám 6 hvězdiček z 5!

Lily96
11.07.2013 5 z 5

Nejdříve jsem si myslela, že tohle bude jen další dívčí román s typickou zápletkou a typickým závěrem, ale poziviní komentáře tady na databázi mě přiměly přece jen se do této knížky pustit. Jsem za to moc ráda. Konečně jsem narazila na skvělý dívčí román se zajímavým, jedinečným a neobvyklým dějem.

Anna mi byla hrozně sympatická, protože jsem v ní někdy poznala taky sebe samu. Ve spoustě situací bych se zachovala úplně stejně, kolikrát jsem si říkala "Bože, jako bych se viděla!", myslím, že je úplně stejný typ člověka jako já. Takže pro mě bylo svým způsobem i uklidňující, že i jiní lidé dělají podobné chyby jako já nebo mají stejné "úchylky". :-D

Navíc miluju Francii, Paříž, francouzštinu a cokoli s ní spojené, takže se mi líbilo, že se děj odehrával právě tam.

Jediné, co mi tam trochu vadilo, bylo Annino chování na konci. Celou dobu byla tichá, uzavřená, nekonfliktní, možná trochu bázlivá, bezproblémová a na konci najednou v jednom kuse "vybuchovala", když se jí něco stalo nebo jí někdo něco udělal. Možná právě proto, že je mi její chování blízké, si myslím, že takový typ člověka by tohle nedělal (a soudím i podle sebe), ale to je jen můj názor a rozhodně to nijak nesnižuje kvality této knížky.

Další knížka u které lituji, že nemůžu dát více než 5 hvězdiček... :-)

Normálně si kupuju jen knížky "klasické", třeba povinnou četbu nebo tak a za dívčí románky neutrácím, ale teď docela hodně uvažuju, jestli si Polibek pro Annu nekoupit! Uvidíme... :-)

Bet
10.06.2013 5 z 5

Tahle kniha je úžasně napsaná s krásnou zápletkou. Do Anny jsem se úplně vžila. Chápu její pocity a vše co prožívá, když je úplně cizí v cizím městě a neovládá moc jazyk . (Také se chystám vycestovat do světa)
Tuto knížku doporučuji moc moc, pro mě byla inspirací.

Anne Leyyd
01.06.2013 4 z 5

Už dlouho jsem nečetla tak hrozně moc pohodovou knížku. Nejdřív jsem si myslela, že to bude jedna z dalších romantických knih, která mi rychle splyne mezi ostatní, ale nestalo se tak. Čtení bylo velmi příjemné, prostě jsem se v její společnosti cítila hrozně dobře. Když došlo na dějové zvraty, tak se ten pocit pohody vytratil, ale pak se zase rychle vrátil, když hrdinové problémy vyřešili.

Ačkoli se v příběhu vyskytovalo několik klišé, přesto měl něco, díky čemu vím, že si ho budu pamatovat a určitě po něm někdy ještě sáhnu.

Autorka měla velmi milý styl psaní. Žádné rozvláčnosti ani nuda. Všechno k věci, zajímavé, vtipně podané. A musím taky přiznat, že tohle je snad první kniha, která ve mně vzbudila skutečnou touhu podívat se do míst, v kterých se děj odehrává – tedy do Francie, Paříže.

A… ehm, no jo no, přiznávám i druhou věc – taky si mě získal Étienne St. Clair :D

Adele02
21.05.2013 5 z 5

Lola vypadá skvěle, autorka je jistě suprová, takže si určitě přečtu i Annu.

Nikol18
05.05.2013 3 z 5

Zpočátku jsem byla z knihy nadšená, na začátku nebyly zbytečné dohady, kdo a jak se chová a proč to tak dělá, prostě přátele, ale čím dále jsem četla, tím více mi byla Anna protivná a to raději nepíšu o Rashmin nebo dalších lidech. Nejhůře z toho vyšla St.Clairova přítelkyně Ellie, která v podstatě nic nezpůsobila a byla za tu nejhorší. Přejdu klišé údajného umírání St.Clairovy matky a raději si postěžuji na konec, který mě naprosto dožral a naštval. Mně osobně to jako romantický příběh nepřipadalo, začátek ano, líbil se mi styl kamarádství, kde nebylo nic kromě přátelení a Anniny snahy to tak nechat, ale její hysterie ke konci knihy, kdy nutila St.Claira, aby se s Ellie rozešel mě osobně pobouřila a Anna se mi v tu ránu zprotivila. Kniha měla skutečně zajímavý a poutavý začátek, ale od poloviny to nestálo za nic, dokonce ani ten konec. Moc dobré hodnocení ode mne nedostane.

maid
04.05.2013 5 z 5

V knihkupectví jsem kolem knihy pořád obcházela, až jednou jsem neodolala a musela jsem si jí přečíst. Kniha mě naprosto okouzlila a zhltla na jeden dech. Do Města lásky jsem blázen, stejně tak jako teď to této knihy. Nelze jinak než doporučit!
(PS: Stejně jako Anna miluju film Ztraceno v překladu!)

Carrissa
09.03.2013 5 z 5

Vybrat si pro zamilovaný příběh nejromantičtější město je trochu prvoplánové, říkala jsem si. To jsem ale netušila, že pařížské kulisy neposlouží jen k vyjádření romantiky, ale hlavně svobody, mládí, naděje, života. Oceňuju linku o rodičích, která nebyla nijak americky patetická. Paříž trochu znám a děj mě tak vtáhl, že jsem si vždy připadala, jako když právě stojím přesně tam, kde Anna. Kdo v Paříži nikdy nebyl, po této knize to určitě bude chtít napravit:) Jestli je vám holky přes dvacet, ale chcete se v myšlenkách vrátit o pár let zpátky někam do dob, kdy jste ještě hltaly lanczovky nebo podobně dívčí věci, tak tohle je přesně pro vás. Je to milé, vtipné, romantické, vůbec ne trapné ani pubertální.

Lady.Ge
08.03.2013 5 z 5

Krásná kniha, nemyslíte?
Já tedy na románky moc nejsem, ale tahle mě zaujala; no, nedivte se, miluju Paříž. A při čtení jsem si ji zamilovala. St. Clair byl úžasný, krásný a všechno další. Prostě miláček.
Celá kniha se četla jedním dechem. Spousta úžasných postav, každá něčím zaujala. Étienn samozřejmě nejvíc. Ali i on mě mírně štval; proč se nedokázal vyžvejknout? :D
Nic, prostě úža kniha. Doporučuji :)

jennaniston
05.03.2013 5 z 5

Úžasná knížka!! Vážně bylo to super zakončení prázdnin.Ještě že jsem na ní narazila.Jako vždy to na mě skončilo moc brzo :DD ale rozhodně všem doporučuju;))

muchomurka
08.02.2013 5 z 5

Krásný příběh! Bylo mi hrozně líto, že už jsem ho dočetla. Připomínalo mi to knížky, které jsem četla dřív, když jsem byla mladší. A co se mi na ní ještě líbí, je, že nejde s "módní vlnou" a nejsou tam žádní upíři apod.

Frakira
15.01.2013 5 z 5

Asi pojedu do Paříže, stoupnu si na Zero Point a budu si přát Étienna :o) (neobyčejně čtivý a povedený román pro ženské pohlaví - věk nerozhoduje...)

Christie
13.01.2013 3 z 5

Podle mě je to moc hezká romantická knížka zasazená do dokonalého prostředí. Autorka má to nadání, že má člověk pocit, jako by s Annou v Paříži byl. St. Clair je kouzelný. A taky se mi líbila jejich "zápletka" a líbilo se mi, že nebyla úplně typická... :)

Lluckaca
12.01.2013 5 z 5

Krásná kniha, krásný příběh, skvěle napsané, nemohla jsem se od ní odtrhnout. :-)

ciniminisek
04.12.2012 5 z 5

Miluji tu knihu, krásný, milý příběh ze života.