Zlatá lilie

Zlatá lilie https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136882/bmid_pokrevni-pouta-zlata-lilie-qqY-136882.jpg 5 877 91

Povinnost, nebo láska? Co zvítězí? Alchymistka Sydney Sageová slouží jako jakýsi most mezi světem vampýrů a lidí: chrání tajemství prvních a životy druhých. Moc ráda by studovala univerzitu, ale místo toho byla vyslána na snobskou střední školu v Palm Springs. Má tam za úkol střežit morojskou princeznu Jill Dragomirovou před zabijáky, kteří chtějí ve světě Morojů rozpoutat válku. Všichni ji považují za skvělou alchymistku, dokonce i ti, kteří o ní dříve pochybovali. Nyní však začíná pochybovat ona sama: opravdu jsou všichni vampýři zvrácené stvůry, anebo je to všechno jinak? Všechno se ještě víc zkomplikuje, když bývalí Strigojové Soňa a Dimitrij zjistí, že právě Sydney by mohla být klíčem k objevení zázračného léku k proměně na Strigoje. A pak Sydney naváže milostný vztah s Braydenem… Má s ním mnoho společného, ale přesto jako by ji stále silněji přitahoval někdo jiný, na koho by kvůli jeho původu neměla ani pomyslet! Co teď? Má se řídit zákony alchymistů, anebo naslouchat hlasu vlastního srdce?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Domino

The Golden Lily , 2012

pink_ivy
30.04.2015 5 z 5

Bloodlines pro mě mají určité kouzlo. První díl jsem si zamilovala a druhý se mi líbil ještě víc. Sydney a její averze k cukru je snadno oblíbitelná a Adriana zbožňuju už dávno a dohromady jsou jejich pasáže skvělé. Jen ten konec.. Ach Sydney, já na to čekám celou knížku a ty zdrhneš :D Jinak nová postava Angeliny je taky výborná, ze začátku jsem z ní nebyla úplně nadšená, ale když hodila po ten reproduktor po té kapele, tak si mě získala :D Na celé knížce mi osobně nejvíc vadil Dimitri, tu postavu prostě fakt ráda nemám. Ale jinak se nemůžu dočkat dalšího dílu. 5*

1v8na
02.04.2015 5 z 5

Jednoduše super!!! Velmi mě zarazilo, že alchymisté schovávají před Sydney nějaké informace. Nemůže věřit ani vlastnímu druhu. Navíc se zamilovala do Adriana, což si nechce připustit.

1259
24.02.2015 4 z 5

Jako vždy skvělí příběh. Jsem šťastna, jak to dopadlo se Soňou, ale sklamaná, jak to dopadlo mezi Sydney a Adrianem. Doufam , ze se na konec dají dohromady.

Ivy
31.01.2015 5 z 5

Začátek knihy měl trochu pomalejší rozjezd. Ne, že by byl napsaný hůř nebo méně zajímavěji než zbytek, ale chybělo tam trochu té akce. Když jsem se přehoupla přes polovinu všechno to nabralo jiné rozměry a druhou polovinu knihy jsem přečetla během pár hodin, kdežto tu první jsem četla několik dní. Než jsem se pusitla do knihy Sydney jsem moc k srdci (tak jako Rose a Dimitrije) přirostlou neměla. To se po dokončení knihy změnilo. Vážně, jsem zvědavá kam se bude ubírat další díl. Zdá se, že spisovatelkou toho umí mnoho ale jedno, co svede jistojistě nejlíp je vzbudit zvědavost na posledních stránkách knihy.
P.S. Na můj vkus tam bylo málo Dimitrije :( :D.

Arianne
18.01.2015 4 z 5

Velmi zdařilé pokračovaní, rozplétáme více intriky alchymistů, Sydney je velice sympatická postava - je loajální vůči svému "druhu", ale to jí nebrání rozhodovat sama za sebe, co je dobré a co špatné.
Autorka navíc velmi zdařile začleňuje postavy ze série VA a zároveň drží linii nového příběhu, takže nedochází k žádnému "nastavování" původní série.
První díl jsem četla jen ze zvědavosti, ale další pokračování si mě rozhodně získalo.

Samira
09.12.2014 5 z 5

Takhle série si mě naplno získala, nevím, co bych měla chválit dřív. Ústřední dvojici miluji, ale i všechny vedlejší postavy mají mé sympatie, jako celek je to prostě skvělé. Chytrá, mírně detektivní zápletka, spousta vtipu a stále nové děje. Jedná se však o silně návykové čtení, takže bych nejraději hned četla dál.
Doporučuji!

Strify
03.12.2014 5 z 5

Konečně se něco rozjelo, super :-))))

Adele02
01.11.2014 4 z 5

No to si ze mě děláte prdel!!?? Co to jako mělo být???

vaili
26.09.2014 5 z 5

Už se to rozjelo, takže opravdu lepší a lepší díl od dílu :)

Betnka81
17.08.2014 4 z 5

Další skvělí díl :D

Tereza.Dandova
07.08.2014 5 z 5

Dokonalá knížka. Jen jsem se těšila na scény s Rose..

Kyta
17.07.2014 5 z 5

O Sydney jsem u prvního dílu neměla zrovna dobré mínění. Po dočtení druhého dílu musím ale říct, že jsem se nehorázně spletla. Myslela jsem si, že po VA si žádnou postavu neoblíbím tolik jako Rose, ale Sydney? Rozhodně teď patří mezi mé oblíbené a beru zpátky všechno špatné, co jsem o ní kdy prohlašovala!! Obdivuju na ní její chytrost a přátelskou povahu, dokonce i její lepší přístup k vampýrům. Na celé knize se mi líbilo její sbližování s Adrianem. Samozřejmě i jeho si díky jeho smyslu pro humor oblíbí každý. Myslím, že na to jeho konečné přiznání jsme čekaly všechny; já jsem si to přečetla dokonce i víckrát, protože to bylo tak sladké!! Já docela chápu Sydneyinu reakci vzhledem k jejímu postavení, ale už vůbec nechápu, jak mu dokáže odolat. Přesto ze srdce doufám, že se to mezi nimi v příštích dílech ještě dovyvine. :)

Tenhle díl se mi zdá lepší než první už kvůli novým postavám, větší akci a originálnímu humoru. Knihu jsem doslova hltala a myslím, že se autorce hrozně moc povedla. Každá její napsaná kniha jen dokazuje, jaká je to skvělá spisovatelka!! Já bez váhání dávám 5* a doporučuji!!

erga
06.07.2014 5 z 5

Tenhle díl se mi líbil více než první. Sydney mě hodně oslovila a jsme si v mnoha ohledech strašně podobné. Strašně se mi líbí ona a Adrian. To napětí mezi nimi a na to, co se stalo na konci knihy jsem čekala celou dobu a ona pak odejde...

Baruš1118
11.05.2014 5 z 5

Musím souhlasit s ostatními.. tento druhý díl byl lepší než první :) Byla v něm větší akce, dokonce už i to jiskření mezi Sydney a Adrianem :) No prostě bomba :D Nejvíc se mi líbí na téhle knížce.. to větší sbližování se :) Jak už jim Sydney pomalu, ale jistě věří a má čím dál tím více ráda všechny, kteří jsou do celé té záležitosti s ukrýváním Jill, zapojení.

Jednoznačně mohu doporučit :)

Vendulik
25.04.2014 5 z 5

Lepší než první díl. Více akce to se mi líbílo a konec byl perfektní. Jsem zvědavá jak se život hlavní hrdinky bude vyvíjet dále.

Janiss_89
30.03.2014 4 z 5

O mnohem lepší než první díl. Víc akce a teda jako bych se v Sydney a jejíma myšlenkovýma pochodama o "lasce" viděla :)

Janičta
24.03.2014 4 z 5

Lepší než první díl. Už mám lepší představu o charakteru jednotlivých postav. Není to tak akční jako VA, ale má taky něco do sebe

Liv
10.03.2014 5 z 5

Četlo se to báječně. Přestože jsem si už říkala, že pro tematiku upírů apod. nemám buňky, Sydney a Adrian mě úspěšně udrželi u čtení a těším se na další díl. S odstupem času dokonce můžu posoudit, že Sydney je mi charakterově mnohem blíž než Rose :)

kacka29
16.12.2013 5 z 5

I když není tolik akční jako Vampýrská akademie, mám ji moc ráda. Líbí se mi ten humor, ta atmosféra, prostě všechno. Komplikovaná osobnost Sydney a napředvídatelná osobnost Adriana, které jsou k sobě přitahovány nazvratným osudem... Už se moc těším na další díl!

NikinkaFantasy
04.12.2013 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Ze začátku mě celkem nudila, ale pak se věci daly do pohybu. Byla o moc zajímavější, než 1.díl a doufám, že 3.díl bude ještě lepší. :)