Pohádky

Pohádky https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30215/mid_pohadky-r1D-30215.jpg 4 268 30

Slavný anglický spisovatel se představuje jako autor podivuhodných příběhů s pohádkovými motivy. Kniha je doplněna autorovým esejem o pohádkách. Kniha obsahuje příběhy Kovář z Wootton Major, Nimralův list a Farmář Giles z Hamu a dále esej O pohádkách.

Povídky Fantasy Pohádky
Vydáno: , Winston Smith

Poems and Stories , 1980

Hilda_
03.04.2016 4 z 5

Škoda jen za ten český název knihy, protože ne vše jsou pohádky...

Hun
14.12.2015

Mně zase přijde právě ta závěrečná esej fascinující. Představuje Tolkiena jako více než spisovatele: Jako filologa a profesora staroanglické literatury. Nicméně uznávám, že mé nadšení je asi dáno do značné míry tím, že se sám zajímám o historickou mluvnici. Běžnému čtenáři to tolik neříká...

notburga
19.05.2015 5 z 5

mě se dobře četl obojí, jak pohádky, tak i závěrečná esej. Pravda ale obojí v jiný čas. Hned po návratu z antikvariátu jsem se hladově vrhla na pohádky a přečetla je jedním dechem. Esej jsem četla snad až po měsíci, ale opět v té správné náladě, tak že pro mne bez chybičky a spousta zajímavých věcí :)

MorriconeTheGod
19.03.2015 5 z 5

Minimálně za vynikajícího sedláka Jiljiho z Oujezda musím dát pět.

Lucy2211
20.08.2014 5 z 5

Krásné pohádky, oddechové čtení od nejlepšího spisovatele, co kdy žil!

Poutnice
30.09.2013 5 z 5

pohádky jsou krásné, četla jsem je už několikrát...jen tu závěrečnou esej o pohádkách jsem četla na dvoje půjčení knihy, ta byla od pohádek tam moc vzdálená, že jsem ji pomalu nechtěla ani číst :)

Sisi11
30.06.2013 5 z 5

Jsou to snad ty nejkouzelnější pohádky! :)

dusty
18.03.2013 5 z 5

Jeden z nejlepších Tolkienových textů, čtivé, půvabné, překvapivé.

evci
23.02.2012 4 z 5

Poslední část knihy nazvaná O pohádkách byla pro mě téměř nepřekonatelná. Tolkien se zamýšlí na sedmdesáti stranách o pohádkách z různých stran, výsledkem je ale poněkud nezáživné až nudné čtení. Jinak pohádky v této knize jsou skvělé, zvlášť pohádka Farmář Giles z Hamu.

Denaille
14.06.2011 5 z 5

Přiznám se, že už si většinu pohádek nepamatuju a tu poslední část jsem nemohla překousnout... Přesto je to zajímavé čtení.