Pohádka o stromech a větru

Pohádka o stromech a větru https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/233436/bmid_pohadka-o-stromech-a-vetru-oTI-233436.jpg 3 3 2

Polopohádkový příběh o studánce vysušené díky bezohlednosti statkáře, ovlivněný komunistickou propagandou. Kniha přibližuje dětským čtenářům kolektivizaci zemědělského majetku jakožto jediného správného způsobu hospodaření.

Zacharda
11.09.2020

Já jsem měla toto leporelo jako malý poklad. Každá stránka toho malého příběhu o krajině a o vodě mě vtahovala dovnitř a myslím si, že měla zásadní vliv na můj pohled na svět, na přírodu a na péči o ní. Přišla jsem o ni v sedmnácti letech a přiznávám, že jsem její ztrátu oplakala. I dneska cítím tesknobolné trnutí, že už jí nemám. Kdyby byla volně k mání, rozdávala bych ji dětem na potkání. Milá kniha, pro mně jako živý tvor.

Spojenc
01.01.2019 4 z 5

Pohádka mého dětství. Vždy jsem u babičky chtěla přečíst jen tuhle a žádnou jinou. Nádherná malba, pěkně napsané... jediné co musím vytknout a to je taky důvod proč nedám plný počet hvězd je narážka na tehdejší komunistický systém...
Z dovolení cituji: Celé pásy lesů. Takové jako se vysazují v Sovětském svazu.

komunismus propaganda kolektivizace

Kniha Pohádka o stromech a větru je v