Podvedená ekniha

Scenárista Jonas Crane doufá, že v osamělém domě v yorkshirských slatinách unikne hrozícímu syndromu vyhoření. Doprovází ho manželka a jejich malý syn. Trojice však netuší, že ve stejnou dobu hledá jistý nebezpečný kriminálník na útěku před policií bezpečnou skrýš: Denis Shove je v podezření, že brutálně zavraždil policistu Richarda Linvilla. Kate Linvillová, dcera oběti a vyšetřovatelka ze Scotland Yardu, ztratila v otci jedinou osobu v životě, k níž měla citový vztah. Na vlastní pěst se pokouší zločin objasnit. Přitom zjišťuje, že její milovaný otec nebyl tím mužem, za kterého ho považovala. Přichází dramatické pravdě na stopu – a netuší, že rodině Cranových již začal závod s časem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345670/podvedena-gw0-345670.jpg 4.3220
Literatura světová, Detektivky, krimi, Pro ženy
Vydáno (ekniha), Ikar (ČR)

Kniha Podvedená

janina66
20. listopadu

Zpočátku mi chvíli trvalo, než jsem se začetla. Začátek byl trochu depresivní. Ale poté se děj rozjel na plné obrátky a já nemohla knihu odložit. Všechny linky do sebe na konci do sebe zapadly a vše úžasně vysvětleno.

16. listopadu

Knihu jsem poslouchala jako audio v jazyce originálu, tedy v němčině, a moc se mi líbila. Je sice hodně rozsáhlá, ale příběh má spád a je navýsost zajímavý. Autorka píše skvěle a kniha je neskutečně čtivá. Rozvinula zde dvě dějové linky, které poměrně dlouho běží paralelně, až se nakonec propojí a všechny díly skládačky do sebe zapadnou. Všechny vraždy, ke kterým tady dojde, jsou brutální - a tím se teprve rozbíhá vyšetřování, které je fakt o nervy ;-). To ovšem není všechno, protože příběh je opravdu chytře vymyšlený a ze začátku také dost komplikovaný. Rodina Jonase Crane mi byla sympatická, přestože později z logiky děje jejich příběh ustoupí do pozadí, stejně jako Kate Linvillová nebo i postižená Grace. A konec knihy je také bezchybný, napětí správně vygradované, všechny otázky jsou zodpovězeny a v podstatě nic nezůstane otevřené. Snad jen to, jak se bude vztah Kate a Caleba vyvíjet dál ;-). I proto se už nyní moc těším na další setkání s nimi v knize Zmizení...

kofola33
12. listopadu

Velice zdlouhavy pribeh, hlavne na zacatku me to skoro az nebavilo. Postupne pribeh nabral grady a vyklubala se z toho docela povedena detektivka. Mela jsem i pocit, ze rozvinout pribeh Kate a Caleba dal by stal za to, ale to by uz asi byla velka romantika:-)

Adriassa

Kniha se dobre a rychle cetla. Zpocatku jsem mela averzi vuci hlavni hrdince, ale postupne to preslo. Prijemna oddychovka

Allena24

Jistě se dá překladem dost podstatně ovlivnit čtivost knihy. Zde (dle mého) má překlad velké rezervy. A je to škoda. Docela jsem zvědavá na další díla autorky a jiné překladatele.

AlenaF

Zajímavá zápletka, napínavé, velmi čtivé. Těším se na další knihy této spisovatelky.

faraonka

Dobrá kniha .Tato spisovatelka píše zdlouhavé příběhy ale velmi zajímavé.Tesim se na další.Doporucuji.

mysak518

Krásně čtená kniha celá až dokonce

Němý křik
Němý křik