Podoba

Podoba https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43596/bmid_podoba-wMO-43596.jpeg 4 503 103

Policejní vyšetřovatelka Cassie Maddoxová je povolána na místo činu, kde leží mrtvá mladá žena, jež je dokonalým dvojníkem Cassie. Jako by se dívala na svou vlastní mrtvolu. Navíc má zavražděná doklady na jméno, jež Cassie dříve používala coby tajná agentka jako své krycí jméno. Není nic lákavějšího pro Cassiina nadřízeného než poslat živou dvojnici do prostředí, ve kterém se pohybovala zavražděná studentka. Ta bydlela se čtyřmi kamarády v bizarním společenství ve starém domě. Údajně oživlá oběť má vyprovokovat viníka k jeho druhému pokusu o vraždu.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Argo

The Likeness , 2008

asam
20.05.2013 5 z 5

520 stránek a detektivka?? Zpočátku mě to dost odrazovalo od čtení, neb jsem si bláhově myslela, že jedna mrtvá dívka a vyšetřování její smrti na tolik stránek nevydá a že to bude nuda. Leč omyl. Perfektně zpracovaná zápletka, posychologicky výborně propracované. Nenudila jsem se ani chvilku a do poslední stránky napětí nepolevilo. Byla to první knížka od této autorky kterou jsem přečetla a s chutí se vrhnu na další.Vřele doporučuji.

Jančislava
20.04.2013 4 z 5

Kniha se mi líbila i se celkem dobře četla, ale zklamala mě ta dokonalá podoba. Že lidé, kteří na sebe byli tak fixováni, by nic nepoznali. Ale jako děj zajímavé

Evazita
18.04.2013 5 z 5

Pro mě od této autorky nejlepší kniha!

zuzanka
05.03.2013 4 z 5

Nebejt zkouškový, mám to dočtený během dvou dnů. Takhle mi to dalo s přestávkama víc než měsíc, ale vůbec to nevadilo. Po dlouhé době knížka, od které jsem měla problém se odpoutat, a to se počítá!

Melanka
24.02.2013 3 z 5

Když to bylo tak strašně nepravděpodobný, ach jo.

iqtiqe
19.02.2013 3 z 5

Líbí se mi ten nápad. Druhý díl, který s první souvisí jen v několika postavách, nota bene vyprávěný někým jiným. I případ je dobře vystavěnej, ale ještě víc mi začíná vadit, co mně lehce vadilo u Dokonalé podoby (a proto 2. díl hodnotím hůř, byť horší nebyl) – trochu rozvláčný styl Tany Fischer; občas se až moc vykecává, přirovnání opepřuje vedlejšími minipříběhy, které nejsou vůbec podstatné a mám z nich pocit, že mě zdržují. V závěru už jsem to bral trochu šmahem. Poutavý to je, ale kdyby to o třetinu až půlku proškrtala, nic by se nestalo.

Hella
21.01.2013 3 z 5

Pokud jsem dokázala odhlédnout od nesmyslnosti toho, že hrdinka byla čirou náhodou vizuálně přesnou kopií mrtvé dívky, tak pak se mi Dokonalá podoba velmi líbila. Nicméně trochu sil to stálo.... :-)

dalfy
21.11.2012 3 z 5

BOhužel jsem se nedokázala začíst

Selinute
26.09.2012 5 z 5

Tana French je jedna z mých nejoblíbenějších autorek. Píše skvěle a napínavě. Knížku jsem si koupila na velikonoční svátky, abych měla něco dobrého na čtení. Nezklamala. Můžu jen doporučit.

K.accka
21.09.2012 4 z 5

Knížka se mi docela dost líbila,ale místy jsem měla pocit, že je to už moc natáhnuté ten děj. Nicméně určitě si od autorky přečtu i další knihy.

vladka2104
09.07.2012 5 z 5

Knížka se mi líbila. Sice opět dost omáčky, ale dobře se mi četla. Jen jsem čekala na konci nějaké překvapení a to se bohužel nekonalo.

dada1838
26.05.2012 5 z 5

Stejně dobrá kniha jako V lesích.

Harinka
27.03.2012 3 z 5

tak teda V lesích bylo rozhodně lepší, tady se žádné překvapení fakt nekonalo

veroni83
01.02.2012 5 z 5

Putavy pribeh, majstrovsky prerozpravany, s uzasnou atmosferou, ktora vas vtiahne do deja, nechyba ani spravny kus tajomna. Tana French sa vo svojom druhom romane este zlepsila a to uz romanom V lesich sama sebe nasadila latku poriadne vysoko. Vrelo odporucam!

pihinka
28.01.2012

Právě čtu a jsem nadšená, i když je to velmi silná knížka :-) čte se výborně rychle a děj naprosto úžaný....

bosorka
23.01.2012 4 z 5

Pro mě o krapítek horší než V lesích, ale pořád skvělá knížka s propracovanými charaktery a velice zajímavou zápletkou. Možná bych malinko prokrátila o běžné situace v domě, které příběh občas zdržovaly. Jinak ale velice zajímavé, spěje to tam, kam člověk snad i tuší, i když se mu nechce tomu uvěřit. Perfektně zpracované téma "manipulátorů", jako už i u prvotiny. Trošku mi chyběl Rob, i když jako neviditelná nitka se proplétal celým příběhem - věřím, že mu French ještě dá někde více místa. Těším se na další knížky a určitě budu Tanu French sledovat, protože pro mě je to momentálně velký objev, i proto, že ve mně dokáže vzbudit veliké emoce, že prožívám spolu s postavami.

nikaxxx
21.01.2012 5 z 5

Podobu jsem přečetla s nadšením. Knihy této autorky se mi moc líbí a nemůžu se dočkat až vyjde další, nicméně ... nesouhlasím s tm, že Podoba je lepší než V lesích :-). Obě knihy mají zajímavou zápletku, čtivě zpracovanou a nepředvídatelný konec. Ale řekla bych, že V lesích děj tak nějak "víc odsejpal". Zatímco tady se děj točí víceméně pořád v kruhu ...
Ale příběh je to perfektní :-).

3497299
01.12.2011 5 z 5

Spoustě lidem to bude nejspíš připadat málo akční, ukecané a nudné, nicméně, četl jsem i autorčin debut - V lesích - a můžu směle prohlásit, že je to to nejlepší, co jsem z detektivní literatury četl. Zapomeňte na Fred Vargas a spol., Tana Frenchová je nejlepší! Už teď se těším na Faithful Place.

Fiza
28.11.2011 5 z 5

Jelikož V lesích mě velmi zaujalo tím, jak je celá knížka psaná, jakmile jsem zjistil, že je něco jako pokračování, začal jsem se na tuto knížku třepat. No a musím říct, že knížka nezklamala, spíš naopak - byla ještě lepší, ještě čtivější, s ještě silnějším takovým tím nutkáním "musím číst, musím číst, každou volnou chvilku chci vyplnit čtením této knížky". Opravdu super, od začátku do konce.

Vendelína
12.09.2011 4 z 5

Po přečtení prvotiny V Lesích jsem tomu moc šancí nedávala. Knížka ale zaujala právě tím nápadem zaměnit Cassie za oběť. Zprvu jsem se v tom trochu "plácala", ale pak jsem odjela z města do hor, kde za tmy není vidět ani na špičku nosu, šumění větru ve větvích stromů... A atmosféra byla na světě a právě ta u mě pozvedla celou knihu nahoru. Záhadné, místy strašidelné počtení. Doporučuji číst někde v přírodě a nejlépe za tmy:-)