Podivný případ Dr. Jekylla a pana Hyda

Podivný případ Dr. Jekylla a pana Hyda https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/3171/bmid_podivny-pripad-dr-jekylla-a-pana-hy-M52-3171.jpg 4 678 93

Esejistu a povídkáře R. L. Stevensona ani jeho klasický viktoriánský horor o sváru dobra a zla v lidském nitru není třeba dlouhosáhle představovat. Oslovuje, baví (a děsí) již celé generace čtenářů. I proto jsme tuto knihu vybrali jako první do nové edice Netopýr, která bude přinášet to nejčtivější ze světové i české literatury.... celý text

Literatura světová Horory Novely
Vydáno: , Dokořán

The Strange Case of Dr. Jekyll and Mr. Hyde , 1886

Sahalea
21.01.2013 5 z 5

Kniha má skvělou myšlenku, stojí za to jí přečíst :)

ondra1995
22.06.2012 4 z 5

Hezky napsaná kniha se sympatickými postavami, ale bohužel pointa rozdvojené osobnosti nenadchla mé buňky na 100%.

Calwen306
12.03.2012 3 z 5

Od tejto knihy som čakala niečo viac. Príbeh zaujímavý, ale podľa mňa podaný nie práve najlepším spůsobom.

pufina
02.02.2012 5 z 5

Jednou, dvakrát, třikrát a pořád je to velmi dobré dílo k přečtení. Jekyll a Hyde, dvě různé tváře, různé charaktery.. a dohromady jeden perfektní příběh!

Angelot
11.01.2012

Po knížce jsem sáhla, protože jsem musela - knížka na školní referát.
Vůbec jsem nelitovala svého výběru.
Úžasný příběh.
Motiv podobný jako u Wildova Obrazu Doriana Graye, avšak jiné a originální zpracování. Skvělé.

Tripedalia
30.08.2011 5 z 5

Úžasný příběh o vnitřním souboji člověka mezi jeho dobrou stránkou a tou špatnou. Dr. Jekyl se chce své špatné stránky zbavit, jenže ta naopak začne převládat. Je jen jediný způsob, jak se zbavit pana Hyda..

Kormorán
17.08.2011 5 z 5

I po těch letech od vzniku pořád naprosto geniální a nestárnoucí kniha,která má co říct i současnému čtenáři.Vřele doporučuju!

Čmoudová
31.01.2011

Velmi dobrý nápad na příběh... Stevenson má muj obdiv!

JP
11.01.2011 4 z 5

Námět je to nepřekonatelný, to bezesporu, ale zpracování není zase až taková trefa. Takhle jsem formuloval svůj původní komentář a zrovna dnes v noci (26.11.2012) jsem si knihu pročítal a v podstatě jsem si řekl, že ta kriminální zápletka je jen navíc připlácnutá hmota, co má trochu nahustit obsah. Vše podstatné a důležité je řečeno v posledních 30. str, tedy ve vyprávění samotného Dr. Henryho Jekylla, kterým kniha končí, v tom je v podstatě ten obsah co udělal tenhle příběh legendárním. Předchozí stránky jsou víceméně holá zbytečnost, ve které se buduje jakási nefunkční atmosféra tajemného Londýna, jenže Stevenson tu atmosféru asi psal pro mentalitu lidí své doby, nebo to jednoduše neuměl. Nevím jak ostatní, mě to ale nudilo a nezlobil bych se za 40-ti stránkovou knížečku, vycházející čistě z poslední kapitoly, obohacenou třeba o spoustu ilustrací, jak se totiž říká: "stručnost - sestra talentu".

Rockwood
30.11.-0001 4 z 5

Dobrý příběh, který jsem zvládnul na jedno posezení. Ze začátku se mi vyprávění zdálo poněkud kostrbaté, ale třeba to bylo jen o zvyku, neboť jak příběh pokračoval, četlo se mi to mnohem líp.

Márinka
30.11.-0001 4 z 5

Skvělý příběh o věčném sváru dobra a zla v nás.

Mary
30.11.-0001 5 z 5

Velice dobrý pohled na rozdvojenou osobnost.

Pidzey
30.11.-0001 5 z 5

Tato kniha mě naprosto uchvátila.Myšlenka o které se v této knize mluví mě vždy velice zajímala a tady je to znázorněno opravdu až hrůzným způsobem.Přesto má kniha jednu chybku,prakticky stačí aby jste si přečetli poslední kapitolu a více o čem kniha byla.I tak je to kvalitní čtení.