Pod hladinou

Pod hladinou https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/456513/bmid_pod-hladinou-BuJ-456513.jpg 4 149 48

Kate Shugaková série

SEVERSKÁ KRIMI Z OPRAVDOVÉHO SEVERU… Loď Avilda pohřešuje dva členy posádky. Lov krabů patří na Aljašce k nejnebezpečnějším povoláním a vrtkavé počasí si na moři každoročně vyžádá desítky životů, ale zmizení Christophera Alcaly a Stuarta Browna je i na aljašské poměry podezřelé. Bez mrtvol, motivu a důkazů mají však policisté i vyšetřovatelé z úřadu státního návladního svázané ruce, proto do hry znovu vstupuje jejich bývalá kolegyně Kate Shugaková. Kate se nechává najmout jako pomocná síla na palubu Avildy a vydává se na divokou plavbu, jež ji zavede z přístavu Dutch Harbor do zrádných vod Aleutských ostrovů. Pokud ji nezabije samotný lov a drsné počasí, pak se o to možná postarají členové posádky, kterým by se obzvlášť hodilo, kdyby některá tajemství zůstala hluboko pod hladinou Beringova moře…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Mystery Press

Dead in the Water , 1993

konicekbily
25.09.2021 5 z 5

Autorka zahnala svou hrdinku do studených vod Beringova moře, aby tajně pátrala na lodi určené pro lov krabů po dvou nezvěstných členech posádky. Nádherně popsané prostředí, současný i dřívější způsob života na ostrovech mezi Amerikou a Asií, a navíc je tam několik exkurzí do historie a spousta dalších údajů o životě v tamní krajině a k tomu přidala poutavý příběh na "maličkém" počtu stránek. Jen tak dál!

Evina74
08.09.2021 5 z 5

Aljaška a Kate Shugaková mě prostě baví. Je to jednoduché a čtivé, odehrávající se pro nás v exotickém prostředí, se sympatickými hrdiny - prostě oddychovka pro pohodové večery.

marcela0282
01.07.2021 5 z 5

Miluju pribehy odehravajici se na lodich a v pristavech! A tenhle mel jeste k tomu spad, idealni pocet postav a jasnou linku. Bylo skvele se na jedno odpoledne presunout do drsnych podminek na mrazivy sever a zaroven byt s cajem v teple domova :) tesim se na posledni dil a taky na Obludu, ktera v teto knize chybela.

gordon13
08.05.2021 4 z 5

Trochu slabší díl oproti předešlým, ale přesto je to hrozně příjemné počteníčko...

danielavachova
10.04.2021 3 z 5

Kniha mě nadchla prostředím Aljašky,úplně jsem tu zimu cítila,ale spíš mi kniha přišla jako dobrodružný román než krimi. Nenáročný a čtivě napsaný příběh.

katka.oo
07.04.2021 4 z 5

Příjemná detektivka, kde není hromada znetvořených mrtvol, tentokrát Kate na moři bez Obludy při lovu krabů, moc hezké popisy moře, ostrovů a života na nich, těším se na další díl.

medulinka
29.03.2021 3 z 5

V anotaci mě hodně zaujalo prostředí, a to Aljaška a drsný sever. V knize je prostředí popsáno opravdu fantasticky. Kniha přináší čtenáři spoustu nových a zajímavých informací. Dozvídáte se něco o lovu krabů, o životě a těžké práci rybářů, o záludném počasí, které zde panuje, o zvycích a tradicích… Toto oceňuji a líbilo se mi to. Co se týká samotného krimi příběhu, tak zde jsem tak nějak od začátku zápletku tušila, nejedná se o nic šokujícího nebo převratného. Děj byl za mě takový volnější, rozvláčnější, větší napětí graduje až ke konci. Začala jsem tímto v pořadí 3. dílem série, možná si do budoucna přečtu i ty předchozí.

klaraj093
10.03.2021 3 z 5

Tento díl nebyl špatný, ale vůči předchozím dvěma poměrně slabší.. Postrádala jsem tu správnou dávku napětí a mnohdy jsem se nudila, bavil mě pořádně až konec..

Šánka
28.02.2021 5 z 5

Tato detektivní série není o nějakém větším napětí nebo složitém ději, či tipování pachatele. Ne, v tomto se tady asi moc nevyžijeme. Je to o prostředí, ve kterém se příběh odvíjí, o atmosféře, zvycích a v neposlední řadě o spoustě sympatických postav a vtipných momentů. Ale ani o toho padoucha nebudeme ochuzeni.
Tentokrát se většina děje odehrává na rybářské lodi, budeme se plavit kolem Aleutských ostrovů, lovit kraby a s Kate pátrat po pohřešovaných členech její posádky.
Příjemná, pohodová detektivka, která nepotřebuje stovky stránek, aby si čtenář přišel na své.

zuzana2599
15.02.2021 5 z 5

Krátké, ale velmi působivé čtení. Nový případ Kate Shugakové mě přenesl na rybářskou loď v Beringově moři, kde se na palubě odehrávalo životu nebezpečné rozbíjení ledu či atraktivní a autentický lov krabů. A Kate při tom všem hledala dva ztracené mladé rybáře...
Příště se již těším na psí Obludu. Atmosféra mrazivé a drsné Aljašky je atraktivní a lákavá !

tami1
24.01.2021 5 z 5

I tentokrát je první kapitola naprosto úchvatná. Dana Stabenov má obrovský dar, kterým vás přenese na Aljašku a to rovnou na v bouři se zmítající rybářskou bárku. Popis lovu krabů v Beringově moři je syrově autentický.

Tentokrát není vyšetřování tak dominantní, je celkem dost brzo jasné co se stalo, ale vůbec mi to nevadilo. Užívala jsem si mrazivou atmosféru Aljašky i kulturní zvláštnosti Aleutů.

Doporučuji!

cedos
17.01.2021 4 z 5

Dobrý příběh z drsné Aljašky, kniha se dobře četla, ale oproti předchozím dílům mi chyběla Obluda, Kateina babička a trošku toho napětí, tentokrát jsem měla od začátku jasno.

nero 13
16.01.2021 5 z 5

Tak třetí díl s Kate Shugakovou byl spíš thriller než detektivka, protože pachatelé jsou jasní už od začátku. Skvělý je popis práce na rybářských lodích plavících se na rozhraní Tichého oceánu a Beringova moře specializujících se na lov krabů, viděl jsem o tom dokument a je to tedy šílená práce na kterou vás jak píše autorka v doslovu, žádná pojišťovna na světě nepojistí.
S příběhem souvisí málo známá část Druhé světové války, vylodění Japonské armády na Aleutských ostrovech Attu a Sitka v říjnu 1942. Je to jediné území USA na Americkém kontinentu které několik měsíců Japonsko okupovalo a Američané je po tvrdých bojích dostaly zpět pod svou kontrolu až v květnu 1943.

rodak
08.01.2021 4 z 5

Drsný prostředí, drsní lidé a zajímavý příběh. Vzal jsem to rovnou od třetího dílu a teď se budu vracet na začátek.

JustWomen
08.01.2021 3 z 5

Nebylo to špatné, líbil se mi popis života na lodi a chytání krabů, jednoduchý případ, logické řešení, žádné zbytečné vedlejší děje. Kate rozhodně není žádná křehotinka, kam se hrabou chlapi...

kolacky
30.12.2020 5 z 5

Moc dobře zachycený život na lodi. Krásné připojení aleutských děvčat a jejich košíků. A mně taky chyběla Obluda...

Ulala
27.12.2020 5 z 5

Krátké, rychlé a výborné. Autorka zúročila své zkušeností z dětství straveného na moři a myslím, že se ji to moc povedlo. Přiblížila nám opět o kousek Aljašku, zvyky a život původních obyvatel a nebezpečné povolání - lov krabů. Těším se na další pokračování.

alzbeta4340
25.12.2020 4 z 5

Celkem krátká detektivka, která míří jednoduše ke svému cíli bez zbytečných odboček. Hlavním kladem je především výborně vykreslené prostředí na rybářské lodi i přírodních scenérií.

ArwenAragorn
18.12.2020 4 z 5

75%
"Když do zálivu u vsi připlavou velryby zabijáci, někdo v tom zálivu zemře," zamumlala napůl hystericky. "Ale tentokrát ne, tetičko. Dneska ne. Já ne."

Výborná poklidná detektivka z Aljašky. Autorce se podařilo věrohodně vystihnout kulisy lodi, která se zabývá lovem krabů. Miluji Kate, jen mi tentokrát chyběla její Obluda. A taky jsem byla ráda, že já můžu být v teple.
Určitě si knížku přečtěte, celá série za to stojí.

Refadora
14.12.2020 4 z 5

Knížky této autorky jsou opravdu originální a mají nezapomenutelnou atmosféru. Moc se mi líbí líčení kultury původních obyvatel Aljašky i života na dalekém severu. Samotná zápletka nebyla špatná, ale ani nijak zvlášť překvapivá nebo napínavá. Kvality knihy spočívají spíš v popisu prostředí a chování lidí v něm a jsem ráda, že jsem se z knížky dozvěděla něco o životě na rybářských lodích na Aljašce. Jednu hvězdu odečítám za Jacka a vztah Kate s ním, tento příběh mi v knihách přijde trochu navíc a není ani moc podrobně rozpracovaný.