Pod africkým sluncem

Pod africkým sluncem https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/242135/bmid_pod-africkym-sluncem-MG7-242135.png 5 514 101

Debora se vrací do exotického prostředí kávových plantáží v Keni, kde prožila dětství. Dozví se o dávném, pečlivě střeženém tajemství, které poznamenalo její předky i jednu domorodou rodinu. Při vzrušujícím pátrání odhaluje příběh zapovězené lásky, vražednou nenávist a sílu místních kouzel. Debora najde odvahu navštívit umírající šamanku, ale co všechno musí udělat, aby zrušila starou kletbu?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Alpress

Green city in the sun , 1988

kaja77
17.01.2018 4 z 5

No kniha zajímavá, osudy postav neuvěřitelně pestré, velmi mně překvapilo, že jsem u tohoto typu knihy dostala lekci z historie (dívala jsem se na historii Keni na webu a Woodová to podala přesně).
Chvílemi se mi už ale čtení drobet táhlo a hlavně ke konci knihy to bylo dost zdlouhavé.celkově ale moc příjemné čtení.exotika, poučení, sonda do afrického stylu myšlení a tak...

LillyLin
04.11.2017 4 z 5

! Komentář obsahující SPOILER !

Kniha výborná, přečetla jsem ji jedním dechem, jen poslední část od narození D. mi přišla už trochu slabší. Překotný odjezd bez zjištění faktů v tak závažné věci, jen na základě domněnky.

Koleska
30.10.2017 5 z 5

Jedna z mých knih po dlouhé pauze , od té doby je autorka má nejoblíbenější.

Len2očka
29.10.2017 5 z 5

Patří mezi mé nejoblíbenější od této autorky.

Kabalenka
18.10.2017 4 z 5

Moje první knížka od autorky. Velmi rozsáhlý román (nejspíš by se hodilo označení rodinná sága) o jedné bohaté britské rodině, která se přestěhovala do Afriky v době její kolonizace. A také o osudech místních domorodců, kteří byli spjati s rodinou. Knížka se mi místy moc líbila, tak jsem četla jedním dechem. Místy jsem jí zase na nějakou dobu odložila, protože se mi to zdálo dost tragické. Trochu mi vadili časové skoky-mám raději, když je děj plynulý. Ke konci už jsem byla dost smutná, tak jsem ráda alespoň za jeden šťastný konec.

Romžiry
11.07.2017 4 z 5

Trochu zdlouhavé čtení, ale pěkné, dojemné. Woodová nemůže zklamat.

Modrina
12.04.2017 5 z 5

Není to moje první kniha od této autorky, ale první, u které mi dělalo problém přestat číst. Tahle sága mě zcela pohltila, jen obtížně jsem se dokázala soustředit na cokoli jiného a ještě nějakou dobu moji hlavu neopustí. Příběh byl napsán velmi uvěřitelně, nenarazila jsem na nic, co by skřípalo. Hodně se mi ten příběh líbil, z pěti hvězd bych dala aspoň sedm. :)

Jana283
26.02.2017 4 z 5

Moje první kniha os BW. Zcela mne zcela pohltila a já prožila několik dní a nocí pod palčivým africkým sluncem. Všechny ostatní už vaří z vývaru stejné chuti a vůně, které pozmění přidáním hrstky odlišných ingrediencí.

Dagnov157
09.02.2017 5 z 5

Tyto rozsáhlé romány mapující cizí země, mně ne příliš známé kultury a přitom jsou zabaleny do zajímavých příběhů se mi vždy líbily. Srovnání dvou odlišných žen stejné profese a propletené rodinnými vztahy je velmi poutavé a vlastně i poučné.

Slávka 1970
12.12.2016 5 z 5

Jsem ohromena! Moje první kniha od této autorky a moje první takto "šíleně" obsáhlá rodinná sága. Vůbec jsem nevěřila, že knihu přečtu, nalákalo mne téma kolonizace Afriky. Ihned jsem se začetla do nádherného spisovatelčina umění - smekám před paní Wood. Doporučuji!

karamelka33
09.10.2016 5 z 5

Moje nejoblíbenější autorka krásné čtení, napínavé až do konce.

prochajda
29.09.2016

Naprosto úžasná kniha, plná dobrodružství, emocí, napětí i romantiky. Paní spisovatelka nezklamala a výborně popsala historii kolonizace východní Afriky s osudy několika generací dvou rodin odlišné barvy. Dávám 5 hvězdiček.

26Mirka
20.09.2016 5 z 5

Za mě 5 hvězdiček. Velice povedená čtivá knížka jedna z nejlepších od Barbary.

hankapimi
14.07.2016 3 z 5

Pěkně utkaný příběh kolonizace z keňské Afriky a střet dvou naprosto odlišných kultur... Dlouho mi v hlavě zůstala trpká slova vnuka bílého rančera :" Afričani nemyslí na budoucnost, nikdy na ni nemysleli, ani za časů mého dědečka. Ten zavedl systém potrubí, kterým se vede voda ze studen. Ale oni tam dnes žijí na stovce malých samb, to potrubí neudržují, takže nemají vodu a jejich farmy se mění v prach. Je to tikající časovaná bomba. S tak neuvěřitelně vysokou porodností to bude s hladem jen horší..." Jak pravdivé !

vikaa
01.07.2016 4 z 5

Historický román o kolonizaci Keni od 20.let 20. století až do dnešních dní líčí osudy několika generací původních obyvatel i jejich bílých "uzurpátorů". Ti, kdo mají rádi rodinné ságy na pozadí historických událostí, nemohou být zklamaní...

Pivka1
26.06.2016 5 z 5

Nádherná knížka, kterou jsem opět přečetla jedním dechem. Jak málo jsem věděla o kolonizaci. Od začátku až do konce zajímavý děj, který má spád. Dech beroucí příběh napříč několika generacemi bílých, kteří zapustili kořeny v Keni.

crazyslunicko
22.06.2016 5 z 5

Bylo to wau. Byla to první přečtená kniha od této autorky a byla úžasná. Trošku rozsáhlejší, ale není to na úkor kvality. Je zajímavá a upoutá od začátku do konce. Dopodrobna rozepisuje kulturu afriky a střet této kultury. Určitě si ji minimálně jednou budu chtít přečíst.

beluca
27.04.2016 5 z 5

Zajímavá i poutavá kniha, kterou jsem četla asi 3x. Dá se k ní opakovaně vracet a to je fajn.

Dahlia
26.04.2016 4 z 5

První kniha od Woodové, kterou jsem četla (určitě není poslední!). Některé popisné pasáže jsem sice přeskakovala, ale to bylo spíš proto, že jsem na ně neměla v práci náladu. Určitě se k ní ještě někdy vrátím (třeba v letadle do Keni).

upol
27.03.2016 5 z 5

Perfektní!! Nejlepší kniha této autorky. Ještě se mi líbí Panenky z ráje a Hippokratova přísaha. Ale tato kniha byla první a řadím ji jako nejlepší.

Afrika Keňa

Barbara Wood
americká, 1947
1998  90%Panenky z ráje
1999  91%Pod africkým sluncem
2001  92%Doktorka Samantha
2002  88%Plamen duše
2007  79%Věštkyně

Kniha Pod africkým sluncem je v