Po tvém boku

Po tvém boku https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/347520/bmid_po-tvem-boku-keR-347520.jpg 4 949 235

Když Autumn zjistí, že zůstala zamčená v knihovně, myslí si, že už to nemůže být horší. Až do té chvíle, než přijde na to, že Dax tam skončil s ní. Autumn toho o Daxovi moc neví – prý je to samotář, a jednou se dokonce zapletl do nějaké bitky a skončil v polepšovně. Ale je si naopak jistá tím, že je asi tou poslední osobou, se kterou by chtěla někde zůstat celý víkend zavřená. A tak si prostě jen dokola připomíná, že je jen otázkou času, než si její přítel Jeff všimne, že ji nechal v knihovně, a vrátí se pro ni. Jenže Jeff se nevrátí. A tak musí Autumn jíst pár dní jen jídlo z automatu a bavit se s divným klukem. Naštěstí ale zjistí, že Dax není zas tak zvláští a že si dobře rozumí. Dokonce víc, než si kdy Autumn s jakýmkoli jiným klukem rozuměla. Můžou ale jejich pocity přežít konec víkendu a návrat do jejich původních životů?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

By Your Side , 2017

Katerina589
07.04.2021 5 z 5

Tohle byla moje druhá knížka od autorky a opět nezklamala. Četlo se to úplně samo. Hlavní postavy jsem si oblíbila a pořád jsem se musela usmívat, když ti dva byli zavření v knihovně. To opravdu nemělo chybu. :)

Bebe2004
04.04.2021 5 z 5

Já tu knížku miluju! Za mě je to druhá nejlepší od autorky, první je suverénně P.S. Líbíš se mi. Všechny postavy v knize jsou dokonalé, sympatické. Ze všeho nejvíc jsem si oblíbila Daxe (ale kdo z nás ne :)). Nápad s uvězněním v knihovně je skvělý a hned bych si s Autumn vyměnila místo. Knihu čtu už podruhé a rozhodně ne naposledy :)

Martiiiiinka
02.04.2021 5 z 5

Wow!! Tak tohle byla pro mne zatím nejlepší Westovka. Dva hlavní hrdinové, kteří přes své těžkosti našli jeden druhého. Dax úplně vyvrací typické klišé, protože je to normální kluk a ne žádný bad boy na kterého by holky stály frontu. I Autumn vám přiroste k srdíčku. Byla to moc milá a sympatická slečna, možná byste nepoznali, že vůbec nějakou úzkostnou poruchou trpí. Nic nemusí být tak jak se na první pohled zdá a přesně v tom spočívá kouzlo jejich příběhů.

Všem vám tuto knížku doporučuji. Děj plynul velmi svižně a stránky vám budou mizet pod rukama. Ovšem to je u Kasie West zcela běžné :D

PS: Všimli jste si, že boty Autumn nesedí s knižní přebálkou? :D
Mrkněte na originální verzi :)

Nelajza
25.03.2021 4 z 5

Přesně toto jsem od knížky očekávala. Roztomilé a milé čtení s velice sympatickou hlavní hrdinkou a "tajemným" hlavním hrdinou. Na plný počet hvězdiček to, ale prostě nemělo. Na konci byl jen konec a další knížka na mě čekala. Přesto jestli hledáte oddechové čtení, doporučuji:)

Kiuska
22.03.2021 4 z 5

Přesně tohle jsem potřebovala, a to že tam byl všude sníh mi přidalo na hezké zimní atmosféře. Bylo to neskutečně milé a roztomilé. Kdo už četl nějakou knihu od Kasie West tak prostě ví, že její feelgood vás vytáhne z každé chmurnější nálady, potěší vás. Jedná se o mou třetí knihu od autorky, a i když mám kvůli myšlenkám asi zatím stále nejradši Náhradního kluka, tak tohle tomu šlape dost na paty. Autumn je hrozně zajímavá, v knize můžeme pozorovat, jak si vlastně uvědomí, co je to láska. Vidíme, jak chce všem pomáhat, ale je potřebné si uvědomit, že i váš život a štěstí jsou důležité. Dex je velmi chápavý, obětavý, úžasně sarkastický, stejně jako Autumn. To na nich mám ráda. Začátek a jejich soužití v zamčené knihovně se mi moc líbilo. Potěšilo mě, že tu zase není nějaké zbytečné lhaní, nechodí kolem sebe po špičkách a neignorují se 100 let, když se něco stane, ale oba mají snahu vyřešit to co nejdřív. Jasně, nejedná se o nic extra nového, co by vám mělo změnit život, ale to zde ani nemůžeme očekávat. Pro zachumlání pod peřinu a horké kakao je to ideální.

Ella161
16.03.2021 5 z 5

Tenhle příběh na mě zapůsobil nejsilněji ze všech Westovek. Je zde několik vážných témat a bohužel ani jedna hlavní postava to neměla v životě jednoduché. Každopádně už od prvního momentu jsem si je oblíbila a cítila k nim vřelé sympatie.

Dax mě zaujal tím, že nebyl populární a ani nějak oblíbený. Byl samotář a hodně uzavřený. Nicméně, jakmile jsem ho začala víc poznávat, nešlo si ho neoblíbit. Všechny ty váhavé úsměvy, suchý humor, tajemnost... To, jak se nechtěl vázat, ale začal se pomalu s Autumn sbližovat. To bylo tak sladký! Hlavně to, jak nechtěl dávat najevo, že mu na ní záleží. Jejich vztah se rozvíjel pomalu a opatrně. Tohle jsem si na celém příběhu užívala nejvíc. Nebyla to láska na první pohled, ale o to víc to bylo kouzelné. A jak si vždycky za každé těžké situace pomohli a byli tam pro sebe!

Autumn byla holka, která byla pro změnu oblíbená. Měla spoustu přátel a většina lidí si jí hned oblíbila. A já se jim ani nedivím. Byla strašně milá, hodná, přátelská i humor jí nechyběl. Jejich společné chvíle s Daxem jsem si hrozně užívala, protože jsem se u nich nedokázala neusmívat. Miluju jejich vztah a to, jak se doplňují.

Po přečtení jsem (a to jsem knihu četla už 3x) nedokázala pár minut smazat úsměv z tváře, protože tenhle příběh je tak moc skvělý! Všechny Westovky jsou skvělé a všechny mám moc ráda, ale tenhle se řadí mezi top 3 od autorky. Pokud jste Po tvém boku ještě nečetli, tak děláte velkou chybu a měli byste to v co nejbližší době napravit. Nemůžete se o tenhle příběh ochudit.

Fortuna7
27.02.2021 4 z 5

Milá oddechová kniha. Hlavní postava Autumn mi byla moc sympatická a Dax je tak super.
(SPOILER!) Čekal jsem něco trochu jiného, takže když se v ⅓ knihy dostali ven z knihovny, byla jsem z toho trochu vykolejená...
4⭐ dávám kvůli některým částem, které mi přišli hodně natahované a moc mě nebavili, ale posledních cca 20 stran je skvělé a sladké čtení, které vám mohu jen doporučit!

DejSemTuKnihu
15.02.2021 5 z 5

Krásná oddechová knížka Kasie Westové, která zklame jen málokoho. Sympatická hlavní hrdinka Autumn společně s Daxem a ostatními zpříjemnili děj natolik, že se od knihy prakticky nešlo odtrhnout.

knihomolkaL
25.01.2021 4 z 5

Milá, příjemná četba. Super na odpočinek a odreagování.

Acourtofbook
13.01.2021 5 z 5

Tohle je rozhodně moje nejoblíbenější knížka od autorky. Četla jsem ji už asi po čtvrté a nejspíš mě nikdy neomrzí. Myslím si, že tahle knížka se bude líbit každému knihomolovi, protože přeci jenom se děj z velké části točí okolo knih. Co na knížkách od Kasie West obdivuju, je to, že dokáže do každého svého díla dostat i nějaké vážnější téma a díky tomu to není jenom tak leda jaká young adult romantická linka. Autorčin styl psaní je neskutečně čtivý, já knihu měla přečtenou za dva dny a i vám garantuji, že ji nebudete chtít jen tak odložit. Musím taky vyzdvihnout to, jak Kasie West dokáže udělat to, že v tři sta stránkové knize si s hlavními postavami vytvoříte takový vztah, jako si někdy nevytvoříte s postavami v nějaké obsáhlé sérii. Autumn je jedna z mých nejoblíbenějších hrdinek a Dax byl prostě miláček. Kniha se může ze začátku zdát předvídatelná, ale musím říct, že i tak se tam stalo spoustu zvratů, které jsem fakt nečekala. Jenom mě teda pokaždé, když knihu čtu, mrzí, že ta část, kdy jsou dvě hlavní postavy v knihovně, není delší, protože ta mě na tom vždycky baví nejvíc.

5⭐/5⭐ Rozhodně jedna z mých nejoblíbenějších romantických young adult knížek a zároveň moje top od Kasie West.

sydneysage04
05.01.2021 5 z 5

Úžasná kniha, rozhodně doporučuji

_Brunetka_
04.01.2021 5 z 5

Tahle bomba by vás podle mě neměla minout. Autorka se může pyšnit čtivým a naprosto skvělým stylem psaní, který vám sedne jako hrnec na p*del a nenechá vás od knížky odejít, naopak vás k ní připoutá – možná vám dokonce přiroste k ruce? Příběh vás chytí a pohltí, je naprosto bez hluchých míst a líbí se mi ten originální prvek v podobě uvěznění v knihovně (co by za to naše knihomolská srdce dala). Hlavní hrdinové jsou jednoduše bomboví, Autumn je skvělá holka, která má zároveň i své mouchy, ale přesto byste ji hned brali jako svou kamarádku a Dax je přesně tím důvodem, proč se někteří z nás dokážou zamilovat do knižních postav, víc netřeba říkat. Romantická linka byla pozvolná, ňuňu, překrásná, roztomilá,… a já ji prožívala, jako by na tom závisel můj život. Líbil se mi taky zajímavý prvek, který sem autorka zakomponovala v podobě úzkostné poruchy, bylo obohacující nakouknout takovému člověku do hlavy (i když si teď myslím, že tu poruchu mám někdy taky) a určitě v tomto díle vidím i nějaké poselství pro lidi, kteří jí i trpí i netrpí. Tahle kniha ze mě doslova cucala emoce a vás taky přiměje k řadě věcí - culila jsem se jako blázen, brečela dojetím, brečela, když se objevila nějaká překážka ve vztahu hlavních hrdinů (vlastně jsem brečela pořád),…tohle není zdravý. Konec byl nádherný. Říkala jsem si, že tomuhle nemůžu dát plný počet, ale jak jinak bych to teda měla hodnotit? Vždyť jsem u čtení vyloženě učůrávala štěstím a blahem.

Ronnie37
04.01.2021 5 z 5

I love you, Kasie :33

Tohle byla jedna z mých prvních knížek, a asi mě to i motivovalo kupovat si další a další knížky :D

Fakt dobrá knížka :3

nadenka13
02.01.2021

skvělá kniha , líbila moc a doporučuji

anibeni
25.12.2020 4 z 5

Příjemná oddychovka na jedno pošmourné odpoledne..

zaba335
22.12.2020 4 z 5

Milá, příjemná ale s vážným tématem. I přesto oddechovka.

MamaKnihomolka
10.12.2020 3 z 5

Má druhá Kasie West a nezklamala. Vždycky mě teda přijde pomalejší začátek, ale je to příjemné a roztomilé počtení.

Tato kniha mě přišla maličko slabší už kvůli klasickému trojúhelníku a předvídatelnému ději.

Dax byl velmi sympatická postava a Autumn dobrá holka s více starostmi než je na slečnuu v jejím věku zdravé. Člověk se zamyslí, že někdy odsuzuje lidi za jejich chování aniž by ho napadlo proč se asi ten daný člověk tak chová a jaký k tomu má důvod.

Chyběl mi trochu více podrobnější popis postav a mrzelo mě, že se pořádně neuzavřel rodinný vztah Daxe. Kdo hledá oddechové čtení je to správná volba.

Blanka29
04.12.2020 3 z 5

Tato kniha byla oproti predchazejicim pribehum slabsi. Sice nejsem cilova skupina, pro kterou je to primarne urceno, ale proste mi tam neco chybelo. Hlavni postavy byly sympaticke, ale to se uz neda rict o jejich kamaradech. V nekterych situacich mi prislo, ze asi moc rozumu nepobrali....

ZapisnikTerky
25.11.2020

Je mi 30 a tohle se mi fakt líbilo. Potřebujete zlepšit náladu? Tohle je to pravé. A přestože je to prostě cute románek, má tahle kniha v sobě poselství. Více v mojí recenzi...

andrejka7553
20.11.2020 5 z 5

Je to moje nejoblíbenější knížka. Jestli jste dívka od 11 až po15 máte rádi romantické romány tak je ta kniha přesně pro vás.