Po stopách zločinů

Po stopách zločinů https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/524657/mid_po-stopach-zlocinu-653131f0a93f9.jpg 4 35 5

Sborník detektivních povídek z pera hvězd současné české literární scény. Kam až mohou zajít sousedské či rodinné rozepře? Čeho je člověk schopen kvůli nešťastné nebo zhrzené lásce? Proč může být osudné synchronizovat si mobil s počítačem? Jakou sílu má nevšední portrét? Vypátrá policie pokaždé pravého pachatele? A pokud ano, pošle ho vždy před soud? Stojí litera zákona nad morálkou?... celý text

eDex
včera 2 z 5

Dobrý nakladatelský počin a zajímavé čtení výběru detektivních povídek různé kvality.
V úvodní povídce bylo znát, že Alena Mornštajnová nemá osedlaný detektivní žánr, naopak mile překvapila povídka Kateřiny Surmanové, která se na rozdil od jejich románů alespoň dala číst. Oproštění od nabubřele květnatého stylu jednohubce prospělo.
Kupodivu solidní povídka Davida Urbana psaná jednoduchým stylem jen potvrdila, že autorovi jdou povídky líp než delší literární útvary.
Zcela nejlepší povídkou celé antologie byla Řeznice od Jakuby Katalpa.

bigbabe
12.02.2024 3 z 5

Kromě Marka Epsteina velice vyvedené stručné a super povídky.

katka.oo
24.01.2024 5 z 5

Velmi dobré a čtivé detektivní povídky, mě se líbily všechny, kvalitní výběr autorů (mých oblíbených), doporučím.

jefff
16.01.2024 3 z 5

Zaujala mě vyvedená obálka i seznam docela atraktivních jmen českých autorů. Překvapivě mě zaujali většinou ti méně známí a naopak ti protřelí zklamali. Nejvíce pak Mornštajnová, která nabídla veskrze průměrnou detektivku s nepřekvapivou pointou. Neff si pak zkusil vraždu ala Agatha Christie, ale celé to bylo strašně šroubovité a vlastně nudné a vůbec mě nezaujal Marek Epstein se svou divně psanou Krví. Naopak skvěle budovaný příběh nabídla Řeznice Jakuba Katalpy. Trpková zase dobrou psychologickou hru. Napětí zafungovalo v povídce Davida Urbana s lehce úsměvným koncem. Zkušenou autorskou ruku nabídl Goffa, jehož dialogová hra mě bavila skoro nejvíce. Kateřina Surmanová pak potvrdila svůj talent ve výborně napsané a vypointované povídce Ctitel.

Celkově slušná sbírka, kde se minimálně k pěti, šesti povídkám moc rád vrátím.

Čtenářka73
05.01.2024 4 z 5

Povedený výběr detektivních povídek. Mě nejvíc zaujala Vražda milé paní od Aleny Mornštajnové a Řeznice od Jakuby Katalpy.