Po stopách Keltů v Čechách

Po  stopách Keltů v Čechách https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434093/bmid_po-stopach-keltu-v-cechach-Hsf-434093.jpg 4 14 7

Průvodce po keltských památkách v Čechách, aneb křížem krážem za pozůstatky mytické kultury. Zůstaly po Keltech, kteří v Čechách žili před více než 2000 lety nějaké památky? Samozřejmě! Po nejvýznamnějších z nich vás autor provede doslova krok za krokem. V knize Po stopách Keltů najdete přehledné plánky navrhovaných tras, informativní ilustrace a v příloze barevné fotografie z některých keltských památek. Kromě toho se dozvíte zajímavostí ze života nejen Keltů, ale i archeologů, kteří postupně odhalují tajemství tehdejších drsných dob barbarika. Pokud budete cestovat s „Kelty nepolíbenými“ spolupoutníky, možná se vám budou hodit i uváděné „nekeltské“ zajímavosti v okolí jednotlivých lokalit.... celý text

ZaS
24.09.2022 4 z 5

Velmi zajímavá kniha jak obsahem tak formou. Autor se toulá po českých oppidech a popisuje podle terénních zbytků jak vypadala. Zpočátku jsem si na ten styl nemohl zvyknout, ale čím víc se začtete, tím zajímavější to bude.
Rozhodně dporučuji všem, kdo mjí rádi historii.

Charlie119
02.09.2022 4 z 5

Pro každého, koho zajímají Keltové

martin9929
17.03.2021 5 z 5

Velice čtivé a poutavé vyprávění o životě Keltů. S popisem cest na některá významná oppida v Čechách.

Schamila
15.12.2020 3 z 5

Trocha toulek a poznání nepoznaného je někdy fajn

KrysaHelena
03.03.2020 4 z 5

Nebyla jsem si úplně jista, co mě v knize bude čekat. Autorův styl psaní je velmi příjemný, mnohdy úsměvný a odlehčující. Rozdělení kapitol skvěle zvolené na procházky oppidy a zajímavosti o Keltech.
Rozhodně bych si od pana Mátla přečetla i další tvorbu.
Vřele doporučuji, a to nejen "keltomilcům".

Vlk.kh
29.12.2017 4 z 5

Autor má sice tendence občas sklouzávat k vlastní iterpretaci dějin, spekulacím, snění a vůbec, ale knihu oceňuji hlavně jako průvodce po dávných sídlech z období pravěku Čech a tam jsou použity ve velkém měřítku i seriozní informace vycházející např. z výzkumů Drdy, Rybové a dalších. Mě se to líbilo, i když vyloženě odborná literatura to není.

Olšan
31.12.2016 3 z 5

Nejen pro keltomily, nýbrž pro všechny, kdo se rádi toulají krajinou. Doporučuji.