Po stopách Jacka Rozparovače

Po stopách Jacka Rozparovače https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475055/bmid_po-stopach-jacka-rozparovace-Qxg-475055.jpg 4 638 170

Hrůzu nahánějící hororový román, jehož příběh je inspirován vraždami Jacka Rozparovače, s neočekávaným vyvrcholením, z něhož tuhne krev v žilách… Sedmnáctiletá Audrey Rose Wadsworthová je dcerou ctihodného šlechtice a nabízí se jí tak život v bohatství a moři dalších výhod. Pod rouškou společenských čajových dýchánků a nákupů luxusních šatů však vede tajný druhý život. Navzdory přáním svého otce a očekáváním společnosti Audrey často utíká do laboratoře svého strýce, kde se věnuje děs nahánějícímu studiu forenzních věd. Když ji práce na tělech brutálně zavražděných žen vtáhne do pátrání po sériovém vrahovi, přivede ji její touha po nalezení odpovědí na samý okraj zlaté klece. Šokující zvraty a obraty, umocněné fotografiemi z této ponuré doby, činí z této prvotiny z pera autorky Kerri Maniscalco, jež se umístila na prvním místě žebříčku nejprodávanějších knih deníku New York Times, vskutku nezapomenutelné dílo.... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , King Cool

Stalking Jack the Ripper , 2016

Kikalan32
21.04.2023 4 z 5

Podle mě se v některých částech knihy těžko hledá nějaké napětí. Velmi se mi líbil charakter Cresswella, ale něco mi tam celou dobu chybělo. Konec byl nepředvídatelný avšak při čtení knihy mi pořád chyběly důkazy. Všechna podezření se točila okolo předpokladů Audrey Rose, ale na odpočinek to není špatná kniha.

Zunka616
20.04.2023

Za mě byla skvělá krásně napsaná hltala jsem ji od začátku do konce a už jsem si koupila pokračování

mareksevc
12.04.2023 3 z 5

3,5 * ocenujem prepojenie historických realii s príbehom ako aj atmosféru Londynu z čias Jacka R . Kniha asi skvele sadne mladým dámam , na mna tam bolo dosť vela slečinkovského balastu a dvorenia - aj ked to patrilo k dobe ale ako celok vcelku fajn - kategoricky young adult jednoznačne
P.S zo zvedavosti asi aj siahnem po dalších dieloch

Zunka616
11.04.2023

Za mě byla skvělá začátek nudný ale pak se to rozjede musím doporučit a koukám že série pokračuje jdu koupit další super

nonameperson04
05.04.2023 4 z 5

Skvělý detektivní příběh. Sem tam sice nějaká chybka, ale naštěstí né moc často. Kniha mě bavila a dobře se četla.

M.C.SMITH
25.02.2023 5 z 5

Tato kniha mne dostala. Byla napínavá a já jsi slupla jako malinu. Všechny postavy mi sedly a hlavní hrdinku jsem si velmi oblíbila.
Romantická linka se mi také zamlouvala. Čtení to bylo skvělé a já se těším, až si přečtu druhý díl.
Jsem naprosto spokojená, bylo to dobré čtení a já mohu jen doporučit.

Lavina
14.02.2023 4 z 5

Kniha vůbec nebyla špatná,aspoň se člověk něco dozví o době Jacka rozparovače.Velmi mě bavil humor Thomase a samozřejmě i Audrey byla úžasná,jako žena v té mužské době.

Nelly
06.02.2023 3 z 5

Na můj vkus místy dost roztáhlé a místy i nelogické. Četla jsem již lepší knihu na téma J.R.

Ivet_V
29.01.2023 5 z 5

Kniha mě zaujala tématem Jacka Rozparovače. Líbilo se mi, jak autorka dokázala zasadit vymyšlený příběh do skutečného případu a držet se faktů. Hlavní hrdinka mi sedla a líbila se mj její dedukce a pochybovačnost. Taky mě upoutala svojí pokrokovostí. Velkým plusem v příběhu byl i tajemný Thomas.

baslerka1
28.12.2022 5 z 5

Příběh byl velmi napínavý, celkově byla kniha opravdu čtivá, děj dával smysl.
Kouzlo této knihy ale podle mě tkví především v atmosféře dané doby, tedy konec 19. století . Za tu bezesporu může postava Thomase Cresswella, která je jak přes kopírák psaná jako Sherlock Holmes - arogantní, sebevědomý, geniální. Audrey je pak kopií doktora Watsona - chytrá, zvědavá.
Záporáka není úplně těžké ke konci odhalit. A konec nechává velmi příjemně otevřená vrátka pro další dobrodrůža obou hlavních hrdinů.

NicaCola
28.12.2022 3 z 5

Hrůzu nahánějící hororový román? Vůbec ne... Romantika? Dočkáte se trošky flirtu... Napětí? Kapka... Nechutnosti? Tak těch tam pár je! :-D

Nejlepší postava na celém příběhu je zaručeně Thomas. Jeho sarkasmus je naprosto dokonalý a možná jen díky němu jsem knihu nezahodila tak v polovině příběhu. Kniha byla předvídatelná, vraha jsem uhodla hodně brzy.
Ale! Závěr knihy byl super, líbilo se mi, že nás autorka nalákala na druhý díl a zároveň nám v poznámce vysvětlila, co bylo podle skutečné události a co si vymyslela.

Sleduj můj knižní bookstagram: nicacola_knihy. :)

kalinkacz
26.12.2022 3 z 5

Po stopách Jacka Rozparovače je první díl v zahraničí šíleně populární série. Nedalo mi to, musela jsem ji zkusit!
Atmosféra i námět za mě super a originální. Ale nemůžu si pomoct, že tomu něco chybělo, bylo to takové nedotažené.
Čtení mě sice bavilo, ale neměla jsem problém knihu odložit.
I přesto tu už mám ale nachystaný 2. díl, který je hodnocen o něco lépe, tak jsem zvědavá.

Áňa 998
14.12.2022 4 z 5

Skvělé čtení, jen trochu hodně detailní popisy .. takže nic pro slabé povahy! :⁠-⁠)

Kate3003
24.11.2022 3 z 5

Kniha je označována jako horor, ale já osobně bych ji do této kategorie rozhodně nezařadila. Jedná se spíše o román s drobnou příměsí detektivky. Knize nemůžu upřít čtivost a i když jsem měla podezření kdo se za vraždami skrývá, tak jsem si až do poslední chvíle nebyla úplně jistá. Velké plus pro mě bylo i prostředí viktoriánské anglie nebo pošťuchování hlavních postav. V knize je zároveň hezky vykreslen problém tehdejší společnosti s uznáním skutečnosti, že i žena může dělat víc než jen vychovávat děti a starat se o domácnost. Hlavní postavy byli v celku sympatické i když ma to jak se Audrey Rose snažila být emancipovaná až moc řešila co má na sobě a jak vypadá. Přesto, že příběh rozhodně není hrůzu nahánějící jak slibuje anotace, autorka se nebojí celkem detailních popisů míst činu či obětí se vším co k tomu patří. I když základ byl fajn, přesto mi v knize pocitově chyběl nějaký wau efekt, ale i tak mám v plánu další díl.

Obelix15
21.11.2022 5 z 5

K této knize jsem byl zprvu skeptický a upřímně jsem se jí nějakou dobu vyhýbal. Nakonec jsem ale po ní sáhl a mile mě překvapila. Hlavní hrdiny jsem si oblíbil již od prvních stránek. Jejich vzájemné dvoření a popichování dalo knize velice kladný nádech mezi rozervanými vnitřnostmi mladých prostitutek.

Chvílemi mi tedy dělalo morální problém srovnat se s aktuálním děním konce 19. století, kdy panuje názor, že "ženy mají vyndat ruce z dřezu jen, když přivezou uhlí". Ten neustálý boj hlavní hrdinky s mužským pokolením byl místy až únavný a i já sám jsem chtěl občas některým postavám za jejich sexistické názory nafackovat. Ale doba hold byla již taková.

Velice se mi líbí smýšlení autorky, kdy naplno nechá průběh vlastní fantazii, ale zároveň z drtivé většiny zachovává pevné body a historické milníky řádění tohoto bestiálního vraha. Vše okořeněno o technické a medicínské termíny, super. Závěrečné shrnutí mi velice připomíná původní český seriál Dobrodružství kriminalistiky, kdy nás každý jednotlivý díl seznámí s novým technickým postupem vyšetřování a dokazování.

Za mě jasný plný počet a hurá do Rumunska!

Artemis886
20.11.2022 5 z 5

(SPOILER) Na téhle knize se mi líbilo, že autorka si na nic nehrála a popsala všechno tak jako bych to viděla na živo. Hlavní hrdinka je velmi sympatická a rychle jsem si jí oblíbila, ale přece jenom jsem ještě víc měla ráda Thomase.
Celkově obdivuji jak si autorka vyhrála s příběhem a ani neuškodila konci, ale nechala to celkem historicky, což je plus. Těším se na další díly.

Jessybelle
30.10.2022 4 z 5

Pro YA by to možná mohl být i horor, hm ale asi ani to ne, možná historická detektivka. Příběh Jacka Rozparovače je opředen tajemstvím, tak dává možnost uchopit jej mnoha způsoby. Tento není vůbec špatný. Nicméně mě nevytáhl tak úplně do děje, ale kniha byla vcelku čtivá. A čekala jsem mnohem více od strýcova učně, když tak výborně dedukoval, co se týkalo Audrey.
I tak si druhý díl přečtu.

Littlemonday
29.10.2022 3 z 5

Po stopách Jacka Rozparovače - Kerri Maniscalco

Kniha, ke které jsem se dostala díky knižní štafetě. ️

Anotace:

Recenze:

Hned na začátku si pojďme říct, že i když jsem o to vážně hodně stála, tak kniha žádnou hrůzu nenaháněla. Vždycky když jsem už už měla pocit, že by mohl přijít nějaký wow děsivý a nechutný moment, hned byl pryč. Pár rozřezaných těl, která vám jsou popsána v rámci pitvy a jinak v podstatě jen sledujete romantiku a rodinné vztahy.
Cílem příběhu je zjistit, kdo je vrah. A tady se skrývá ta pozitivní část mého hodnocení - absolutně jsem si to nevydedukovala a vlastně mě to ani nenapadlo, že to bude tahle osoba. Takže jako borec na konec přišlo odtajnění a díky tomu jsem byla vlastně docela spokojená. Hodně věcí do sebe zapadlo a knihu jsem zavírala s pocitem, že to nebylo zbytečné.
Další plus je to, že se kniha velmi dobře a rychle čte. Styl psaní mi velmi sedl, a tak to rozhodně není kniha na měsíc, já jí za dva dny přelouskala.

3/5 ⭐️

Budu moc ráda, když mě budete pro další recenze sledovat také na IG: little.monday a FB: LittleMonday - Rádi čteme ️️️

Gabetka
07.10.2022 3 z 5

(SPOILER) No, tak Jacka jsem odhalila při prvním vytažení hřebenu. Ale to není největší chyba celé knihy. Příběh často ztrácí na tempu, informace jsou nahodilé a občas se podstatné věci dozvíte jakoby náhodou, hrdinové vlastně vůbec nic nevyřeší, jen se potácejí Londýnem, který rozhodně nevypadá paralyzovaný hrůzou z Jacka Rozparovače, a k vyřešení přijdou tak nějak náhodou. Thomasovy rádoby skvělé dedukce se během pátrání asi někam schovaly. V začátcích svého čtení bych podobné téma velmi ocenila a formu neřešila, nyní lituji nevyužitého potenciálu. Líbily se mi slovní potyčky mezi Audrey Rose a Thomasem, to knize dodalo šmrnc. Ale také to díky tomu zůstalo v žánru čtení pro dívky. Dalšímu dílu dám ještě šanci, přeci jen jde o Drákulu.

Ellis03
05.10.2022 5 z 5

Za mě, skvěle odvedena práce spisovatele i překladu. Myslím, ze krasne vystihli atmosféru doby i okolnisti a jsem moc rada, ze mi někdo takovouto formou Jacka Rozparovace přiblížil. Bylo to opravdu ctive a napínavé i když místy byly podrobnosti poněkud nechutné. Ale určitě se těším na další díly.