Po stopách Jacka Rozparovače

Po stopách Jacka Rozparovače https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475055/bmid_po-stopach-jacka-rozparovace-Qxg-475055.jpg 4 638 170

Hrůzu nahánějící hororový román, jehož příběh je inspirován vraždami Jacka Rozparovače, s neočekávaným vyvrcholením, z něhož tuhne krev v žilách… Sedmnáctiletá Audrey Rose Wadsworthová je dcerou ctihodného šlechtice a nabízí se jí tak život v bohatství a moři dalších výhod. Pod rouškou společenských čajových dýchánků a nákupů luxusních šatů však vede tajný druhý život. Navzdory přáním svého otce a očekáváním společnosti Audrey často utíká do laboratoře svého strýce, kde se věnuje děs nahánějícímu studiu forenzních věd. Když ji práce na tělech brutálně zavražděných žen vtáhne do pátrání po sériovém vrahovi, přivede ji její touha po nalezení odpovědí na samý okraj zlaté klece. Šokující zvraty a obraty, umocněné fotografiemi z této ponuré doby, činí z této prvotiny z pera autorky Kerri Maniscalco, jež se umístila na prvním místě žebříčku nejprodávanějších knih deníku New York Times, vskutku nezapomenutelné dílo.... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , King Cool

Stalking Jack the Ripper , 2016

Noeni
25.09.2021 5 z 5

Pro milovníky viktoriánského Londýna, dobrodružství, napětí, historie, detektivek nebo jen dobré četby, kniha jako stvořená. Čte se rychle, protože zkrátka potřebujete vědět víc. Hlavní postavy jsou sympatické a navzdory očekávání společnosti se nebojí prosadit a jít si za svým. A ta temná atmosféra je bravurní. Já jsem naprosto nadšená, moc, moc, moc doporučuju a těším se na další knihy od autorky.

KatChiss
23.09.2021 4 z 5

Na tuto knihu mě nalákala Míša z profilu @tyrkysoveknihy, která ji tolik propagovala. Abych byla upřímná, čekala jsem trochu větší morbidňárnu (je to vůbec slovo? :D) a krvák. Kniha se však řadí mezi Young adult, a z toho mi mohlo dojít, že se bude autorka trochu držet zpátky.
Další a poslední věc, kterou bych knize vytknula, je absence fotek, které jsou v originálu. Ptala jsem se však u Knihy Dobrovský a byla na ně nejspíš moc vysoká práva (chtěli si je škudlit pro sebe). Fotky by totiž příběhu dodávaly tu správnou atmosféru.
A teď už jen klady. Jedním z nich je samotný jazyk, ve kterém autorka často využívá metafor, což se mně, jako velké milovnici českého jazyka, moc líbilo. Dalším autorčiným umem bylo zmatení čtenáře. Snažíme se spolu s hlavní protagonistkou Audrey Rose vypátrat vraha, ale podezřelých je více. V jedné kapitole jsem si myslela, že je to tahle postava, v další už jsem zase podezřívala někoho jiného. Osobně mám však radši tohle "hraní", než abych hned uhodla, o koho jde. To bych se pak nudila, takhle jsem pořád napnutá a ve střehu.
Co se týče postav, Audrey Rose jsem si oblíbila. Není to žádná chudinka, sirotek, vyvolená nebo všechno dohromady. Je to dívka, která to v době, kdy žije, nemá jednoduché. Předpokládá se, že bude ladně sedět v nádherných šatech, popíjet čaj a bavit se o počasí. Ona má však slabost pro vraždy a ráda se pitvá v mrtvolách. Dokážete si tedy představit, jak těžký její život musí být. Thomas mi na začátku nebyl vůbec sympatický, jelikož nemám ráda nabubřelé egocentriky. Ale postupem času si mou přízeň získal. Zato Audreyina bratra jsem si oblíbila hned. Byl sestřiným opakem - citlivý, pozorný a ukázněný.
Kolem a kolem se mi kniha líbila a těším se na další díl, který vyjde snad brzy :)

nada3314
22.09.2021 4 z 5

Knihu jsem si koupila z hecu, přišla mi na poslední chvíli, abych se mohla zúčastnit společného čtení. Zaujala mě svou přenádhernou obálkou a dobou ve které se odehrává. Mám detektivky ráda, tak jsem se do ni pustila. Čekalo mě veliké překvapení jak mě čtení této knihy bavilo, každý úsek jsem zhltla ani nevím jak. Jestli vyjde pokračování s chutí si ho přečtu.

ZapisnikTerky
21.09.2021 4 z 5

Vážení, tohle byla vážně pecka! Rozhodně tuhle knížku nesmíte minout jestli vás aspoň trochu zaujalo téma nebo prostředí příběhu. Proč? To se dozvíte v mojí recenzi ;).

Betty96
20.09.2021 4 z 5

Na knihu jsem se velmi těšila a bedlivě hlídala datum vydání. Po prvních pár stránkách jsem byla zklamaná a měla jsem velkou chuť knihu zavřít a už jí neotevřít. Nemohla jsem se do děje vůbec začíst. Nevím jestli mi vadil autorčin styl psaní nebo přímá řeč postav. Prostě mi to nesedlo. Teď po dočtení jsem strašně moc ráda, že jsem se překonala a četla knihu dál. Děj se krásně rozjel a hltala jsem jednu stránku za druhou. Asi jsem divná, ale vůbec by mi nevadilo, kdyby autorka zašla víc do detailů pitev. Třeba by to knize dodalo víc námětu k hororu, takhle jsem na ději neshledala nic hororového. Doufám, že se další díla dočkají českého překladu, jinak bych se už o Audrey Rose a Thomasovi nic nedozvěděla :(

bookbug_cz
20.09.2021 4 z 5

Tak já jsem ale nadšená! Na knihu jsem se těšila, protože slibovala spojení mého oblíbeného tématu s romantickou linkou. Horor to ale určitě není. Je zde, a to především jen na začátku, ukázka pitvy. Detailní popisy byly skvělé, ale bylo jich málo – čekala jsem jich více.
Příběh se točí kolem rodiny Audrey Rose Wadsworthové, sedmnáctileté mladé dívky z aristokratické rodiny. Audrey žije pouze s otcem a bratrem Nathanielm. Před pěti lety jim zemřela matka a od té doby se dívka potýká nejen s náladovostí a úzkostnosti svého otce, ale i se zjevným smutkem u svého bratra. Snaží se žít nejlépe, jak to jde, podle pravidel a společenského postavení. Audrey je ale dobrodružné povahy a nejraději svůj volný čas tráví se svým strýcem v pitevně. Zajímá se o forenzní vědu, a i když by jí to jako dívku okouzlovat nemělo, je to právě naopak. Její fascinace je někdy trochu děsivá, ale chápu, že takto mladá dívka vidí v něčem zakázaném jistou dávku nebezpečí a vzrušení. Ocitáme se totiž v době, kdy se od dívek očekávalo, že se budou věnovat domácím pracím, vyšíváním, péči o domácnost, služebnictvo a především o blaho svých mužů. Audrey je ráda ženou, pečuje o sebe, miluje vybírání nových šatů, ale přesto se v noci vydává do temných zákoutí nebezpečného Londýna. Při své práci v pitevně se seznamuje s mladíkem Thomasem a společně se vydávají po stopách neznámého vraha. Během pátrání se ale pokazí snad všechno, co se dá. Nejen, že všechny stopy vedou k její rodině, dívčin otec se pod vlivem opiátů, kterými se láduje od smrti jejich matky, uchýlí k odjezdu z města a jejího strýce zatknou pro podezření z vražd. Nechci toho moc prozrazovat, ale nudit se určitě nebudete. Akce je tam dost, neustále se tam něco děje, je to plné zvratů a silných momentů. Přesto odebírám hvězdičku za mylné označení hororu. Detektivní příběh by byl možná lepší výraz. Audrey mě občas štvala, ale to je asi normální vzhledem k tomu, že je o deset let mladší. Zato Thomase jsem si zamilovala od první věty, kterou vyloudal ze svých úst. Byl záhadný, sarkastický a ochranitelský. Pokud hledáte lehčí čtení pro pobavení a oddech, knihu doporučím. Dozvíte se i něco málo o legendárním vrahovi Jacku Rozparovači, lehkou formou – žádné studie. Takže směle do toho!

lena.o.knihach
20.09.2021 4 z 5

Už hodně dlouho jsem Audrey Rose a Thomase Cresswella chtěla poznat, protože zahraniční booktubeři a bookstagrameři na celou sérii pějí ódy a neměla jsem daleko k tomu, abych se do knih pustila v angličtině.

Když jsem zjistila, že u nás Po stopách Jacka Rozparovače vyjde, skákala jsem radostí. A skáču i teď po dočtení, protože mě první díl moc bavil a hlavní postavy se mi vryly do paměti jako už dlouho žádné.

I když jsem vraha dopadla ještě před polovinou a na konci jsem tak překvapená nebyla, moc jsem si užívala tu mrazivou atmosféru, kterou autorka vytvořila dokonale.

Temné uličky viktoriánského Londýna, Audrey Rose s Thomasem na stopě jednomu s nejznámějších sériových vrahů, no neláká vás to hned k přečtení?

Vydání druhého dílu je u Dobrovského potvrzeno a já se na něj neskutečně moc těším. Prý je ještě lepší než ten první.

richard7959
03.09.2021 2 z 5

Zatím bez hodnocení, ale ten překlad a ty hrubky... To snad někdo dělal na poslední chvíli.

Luna7
02.09.2021 5 z 5

Přečteno před 4 měsíci v angličtině. Kdybych věděla, že bude český překlad, možná bych počkala. Ale pak bych stejně musela čekat na překlad dalších dílů:)
Četlo se mi to dobře, vraha jsem odhadla asi v polovině knihy, takže žádný zvrat se nekonal. Audrey Rose mi je sympatická, je fajn, že se příběh odehrává z jejího pohledu. Mám ráda když jsou do knihy vloženy dobové fotografie, které prý v české verzi chybí, proto jsem ráda, že jsem četla originál.
Momentálně jsem v polovině posledního čtvrtého dílu, kde zatím vraždy bohužel tak trochu ustoupily do pozadí. Druhý a třetí díl mi přišly lepší než ten první.

Marta1996
01.09.2021 3 z 5

Kniha pro mladé čtenáře, případ Jacka R. zase jinak, knížka je zaměřena spíš na dívky. O tom kdo je vrah nebylo pochyb od půlky knihy, hororové mi na tom nepřišlo zhola nic. Nicméně příjemné oddechové čtení pro nenáročné mladé čtenářky, které chtějí lehké napětí, tajemno a lásku ..