Hon na knížete Draculu

Hon na knížete Draculu https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/499836/bmid_hon-na-knizete-draculu-s50-499836.jpeg 4 300 75

Když Audrey Rose Wadsworthová se zděšením odhalila pravou identitu Jacka Rozparovače, potřebuje utéci Londýnu i svým zdejším vzpomínkám. Společně s arogantním, ale okouzlujícím Thomasem putuje až do temného srdce Rumunska, kde se nachází jedna z nejlepších škol soudní medicíny v Evropě... a stejně tak i další známý vrah, Vlad III., se svou legendární krvežíznivostí. Ale Audreyin životní sen je brzy znehodnocen brutálními nálezy na chodbách hrozivého školního zámku, načež je dívka donucena vyšetřovat zvláštně povědomé vraždy. A to, co najde, v ní opět probudí její příšerné strachy. V tomto pokračování strhujícího debutu Kerri Maniscalco, Po stopách Jacka Rozparovače, se setkáváme s dalšími bizarními vraždami v zámku Vlada III., též známého pod jménem Drákula. Mohly by to být vraždy podle předlohy... Nebo se zvrácený zabiják vrátil do světa živých?... celý text

Literatura světová Horory Pro ženy
Vydáno: ekniha , King Cool

Hunting Prince Dracula , 2017

orangerose
24.11.2022 5 z 5

Děj se odehrává v Rumunsku na hradě Bran, kdo je vrah jsem vůbec nehodla, a kdo je vrah v tomto 2 díle si musí přečíst sami čtenáři, kdo vraždí si nechám pro sebe, 2 díl mně bavil víc než 1 díl, je hodně akční, knížka mně bavila :)

kuky921
03.11.2022 5 z 5

Velice příjemné čtení, sice jsem trochu netradičně začala číst rovnou 2. díl, ale na dějovou linku to nemělo vliv. Maximálně se občas odkazovali na předchozí případ Jacka Rozparovače. Nejzajímavější část děje se odehrává na hradě a v okolí, pokračování na bále už tam svěží nebylo....

Pavla79
25.10.2022 5 z 5

I druhý díl se mi moc líbil a těším se na třetí... :)

dooky
18.10.2022 5 z 5

Za mě spokojenost. Tento díl se mi líbil o něco více než jednička a jsem zvědavá na zbylé kousky. Snad nebudeme čekat příliš dlouho.

maxx
14.10.2022 5 z 5

Opět skvěle napínavý děj který mě úplně nadchl a nemohl jsem přestat číst. Těším se na další zauzlení a jsem zjedavý jaký bude další směr

knihomolkajanca
02.10.2022 4 z 5

Hon na knížete Draculu je jedna z knih, kterou jsem tento rok netrpělivě vyhlížela. Obzvlášť proto, že jsem si velice oblíbila ústřední dvojici Audrey Rose a Thomase.

Tentokrát se společně vydávají na cestu do Rumunska, kde mají studovat na Akademii soudního lékařství. A ta se nenachází nikde jinde než na hradě Bran, který je neodmyslitelně spojen s Vladem Napichovačem. Přiznám se, že zasazení na tohle mi místo mi bylo hodně sympatické, protože jsem Bran navštívila, a o to více mi jela představivost na plné obrátky.

Netrvá to dlouho a v okolí naší dvojice se opět začnou dít podivné vraždy. Podivné o to víc, že se zdá, jako kdyby všechny oběti vysál upír. Pokud máte tématiku upírů rádi, tady se dočkáte trochu jiného, zajímavého zpracování. Děj je opět zasazen do 19. století, což skvěle podtrhuje temnou atmosféru celého příběhu.

Audrey Rose se snaží vypořádat s traumaty z minulého dílu, za což má autorka u mě velké plus. Mám ráda, když hrdinové nejsou jako z kamene, vyvíjí se a události je opravdu ovlivňují. Ale i přesto pro mě byl hlavním tahounem příběhu Thomas. Je vtipný, chytrý a nenechá si příležitost Audrey popíchnout nějakou dobře mířenou sarkastickou poznámkou. Ti dva mají skvělou chemii, dialogy mezi nimi jsou svižné.

Tempo příběhu je však o něco pomalejší než v předchozím díle. Osobně jsem si to ale docela užívala, protože dohromady s povedeným vizuálním provedením knihy to pro mě byl příjemný čtenářský zážitek. Detektivní zápletka mě nutila přemýšlet a přiznám se, že tentokrát jsem se svým tipem, kdo je vrah, byla vedle jak ta jedle. Nemohla jsem se ale ubránit mírného zklamání, co se týče scény odhalení, kdy na můj vkus až příliš převzaly otěže vedlejší postavy. I přes tohle menší zaškobrtnutí jsem ale hodně spokojená a doufám, že dalšího dílu se dočkáme už brzy. Kerri Maniscalco mě totiž vážně baví.

Hodnocení: 80%

Za poskytnutí knihy k recenzi moc děkuji Knihy Dobrovský

KatChiss
26.09.2022 4 z 5

Rumunsko. Upíři. Mrtvoly. Tajemný hrad. Krutá zima. Škola soudní medicíny. Dracula.
Hon na knížete Draculu mi přišel lepší než první díl (Po stopách Jacka Rozparovače). Možná to má co dočinění s tím, že v tomto příběhu hráli roli upíři. A kdo mě zná, ví, že ty já můžu. Kdykoli. Atmosféra starého a tajemného hradu spolu s brutálními vraždami a rumunským prostředím byla naprosto skvělá. K velmi emancipované Audrey a sarkastickému Thomasovi se přidaly další postavy, které jsem si hned zamilovala. Možná ještě o trochu víc než samotnou hl. protagonistku.
Školní prostředí mám v knihách moc ráda. A i když v tomto případě nebylo stěžejní, i tak jsem si ho užila. Bavila mě rivalita mezi jednotlivými studenty, kteří se snažili získat ta dvě místa, která se v oboru otevírala. Je hezké vidět, co jsou schopni udělat pro vzdělání.
Jako vždy jsem se snažila odhalit pachatele a jako vždy se mi to nepovedlo. Ale tentokrát jsem byla celkem blízko. Nevadí. Možná mě to takhle baví víc, protože jsem stále v napětí. Kdybych ho vypátrala hned, už by to nebyla taková zábava.

Atanone
25.09.2022 3 z 5

Romantičky, co mají rády jiskření v každou možnou i nemožnou dobu, si asi přijdou na své. Příbuzenské propletence hodné Cimrmanovy Hodiny pravdy. I nějaké to dobrodružno a tajemno bylo. Pavouci. Vlci. Krev a kosti. Pitvy. Tajné chodby. A tajemný Bran, opředený legendami. Vánice. Přízraky minulosti, pronásledující hlavní hrdinku, která je bez problémů prostřídává lechtivými představami a dialogy s hlavním hrdinou. Audrey a Thomas mi připomínají hrdiny amerických akčňáků, kteří krvácejíce trousí vtípky, mnohdy dvojsmyslné, a to v situacích, kdy by se normální člověk to...utekl.
Říká se, že závěr korunuje dílo – v tomto případě jsem doteď rozpačitá, jestli předposledních pár kapitol brát jako dramatické, nebo směšné. Když jsem si nakonec přece jen zvykla na liomonádkové bublinky a viditelnou snahu zavděčit se současnému trendu feminizace ( a jiných „izací“) kultury, nebylo to nakonec zase až tak špatné čtení.

HadleysHope
18.09.2022 4 z 5

Bylo to mrazivě rozjeté, nabíralo to na síle, ale ke konci to totálně upadlo. Jako by Maniscalo někde ztratila stopu a nevěděla, jak příběh dokončit. Ale, nakonec se to povedlo a nebylo to špatné.

Micandy
17.09.2022 5 z 5

Dávám tak 4,5 hvězd. Kniha byla zajímavá a četla se mi dobře, jen mi přišla místy zbytečně zdlouhavá. Postavy jsem si už oblíbila v prvním díle, v tomhle bylo pro ně víc prostorů. Thomas byl můj oblíbenec a jeho činy byl úsměvné. Bylo to milé, napínavé , občas vtipné čtení a autorka má slušně našlápnuto, na svůj věk, píše neskutečně.

kikikrat
17.09.2022 4 z 5

Lepších 3,5*/5*. Já se zblázním, ta kniha má takový potenciál. Skvělé téma a prostředí a také postavy, které si oblíbíte. A právě to téma mi nepříjde dostatečně využité. Zároveň bych knihu určitě proškrtala a dala více prostoru konci toho vyšetřovaní, který byl najednou hned vyřešen a přitom právě to bylo na knize to zajímavé. Ráda si prečtu další díl a snad bude zase o něco lepší.

Kristulda
05.09.2022 5 z 5

Kniha se mi moc libila, byla jiná než první díl. Sice mě hned nechytla jako Jack Rozparovač, ale byla obsáhlejší. Obě jsou super, ale každá jiným způsobem.

Mája777
30.08.2022 5 z 5

Tak já jsem spokojená. Ačkoli nejsem cílová skupina (17 je už daleko za mnou) tak se mi to líbilo, a ještě o něco víc než první díl. Tady už ta hororová atmosféra byla lepší. V jedné z komnat smrti jsem měla husí kůži, protože to, co tam bylo, opravdu nemusím :):):). A tentokrát jsem pachatele neuhodla, byla jsem velmi překvapená.
Vztah Audrey Rose a Thomase se také posunul správným směrem a já jim fandím.
Doufám, že nebudeme moc dlouho čekat na další díl.
(30. 8. 22 - 20 928 - 44)

PetraKysova
30.08.2022 5 z 5

Tak druhá kniha sa mi dokonca páčila o niečo viac než prvá. Výborne zasadené do Rumunska, páčilo sa mi ako si autorka pohrala z historkou o draculovi (čo bol a vždy bude najlepší upír aký existuje). Tentokrát som si vraha tipla uz na začiatku správe, aj keď na chvíľu som hodne tapala. Bavilo ma ako sa k Audry choval ten riaditeľ. Proste v tej dobe to tak bolo a ak mala žena ambície veľa mužov sa s tým nevedelo zmieriť. Trošku ma hneval Thomas ako sa na začiatku v škole choval k Audry ale tá mu to teda nedarovala. A pokus o uzmierenie ? Naozaj ho moholo toto napadnúť?

Celú knihu som si hovorila že už sa konečne zasnubte, už nech ste spolu.
Babil ma aj záver, ked vlastne z jedného dobrodružstva idete hned do ďalšieho. Už sa neviem dočkať na Houdiniho.

Ketfl
23.08.2022 5 z 5

Druhý díl mě opravdu bavil. Skvělé prostředí Rumunska a tajemného hradu Bran. Na rozdíl od prvního dílu jsem si vraha ani zdaleka netipla. Autorka nás tady dokonale zmátla. Zaujala mě taky historie Thomasova rodu. Ústřední dvojici pak přímo zbožňuju. Hlavně Thomasovy hlášky směřované na Audrey Rose. Já, taková romantická duše, bych klidně uvítala i víc nějakých těch polibků, ale vzhledem k době, ve které se příběh odehrává, je to dostačující. Moc se mi to líbí. Ach jo, velice se těším na další díl.

PS: Ty dopisy úplně na konci knihy, mezi Thomasem a jeho sestrou Daci, ty opravdu stojí za to. Až na to písmo. Některá slova jsem nerozluštila ani za boha, ale nevadí.

senoritar
22.08.2022 5 z 5

Já jsem z knihy nadšená. Líbila se mi mnohem více, než první díl (i když i ten je skvělý). Jasně je to YA a z knihy je to občas dost patrné, ale to mi nepřekáželo, i když už nejsem cílová skupina, protože se jedná o nesmírně čtivý a poutavý příběh s nečekaným rozuzlením. Audrey Rose a Thomase jsem si oblíbila už v Po stopách Jacka Rozparovače a tady jsem si je přímo zamilovala. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu a rozhodně doporučuji.

cathyblack
22.08.2022 2 z 5

(SPOILER) Proč si to vůbec četla?
Čekala jsem, že to bude lepší než Rozparovač, doufala jsem v to! Chtěla jsem zjistit, proč se to tolika lidem líbilo.
Už podle té jedničky se dalo poznat, že to není pro tebe. Neměla ses do toho znovu pouštět.
Aspoň jsem se pobavila. Dvě nejvíc epické scény byly prostě strašně vtipné.
Tak si nestěžuj.
Ale proč se to těm lidem líbí a mě ne?
Na tuto otázku jsem odpověď nenašla. Kniha má opět krásné zpracování (až na ty dopisy, jejichž font jsem teda luštila hodinu), fotky, obálka. Varování, pokračovat ve čtení by měli jen ti, kteří knihu už četli, nebo to nemají vůbec v úmyslu (dobře děláte!). Několik týdnu po smrti svého bratra, který se nešťastně pokoušel přivést k životu pohřbenou matku, k čemuž využíval veškerých nekalých metod sériového vraha, když se do uliček Londýna vytrácel coby Jack Rozparovač, se vrací zase v sukních naložená, neohrožená Audrey Rose. Tentokrát cestuje na Draculův hrad. K čemu obyčejný vlak, Orient express nabízí mnohem lepší kulisu. Historicky nepřesné okolnosti tolik příběhu ani neškodí, spíš ta naivita se kterou autorka k hlavní hrdince přistupuje. To asi ty bílé rukavičky. Je pravda, že série páchne trochu víc YA než krví, ale ikdyž člověk snažně přimhouří obě oči, může lehce ocenit pověsti a atmosféru hradu Bran (ee, ta se vlastně taky nepovedla) stále však zůstává jen velmi slabý příběh s velmi špatným zvratem. (Vymyslíte lepší po lahvince medoviny) Pro dramatické antré nebude zase nouze a Audrey konečně vymění sukně za kalhoty! Konečně, holka! Samozřejmě se před lovem patřičně prohlédne v zrcadle a "nemám boky jako skříň" je slabou alternativou toho, jak nešetří samochválou. O čem to tedy je? Rozmazlený potomek krvavé Bathory prahne po svazku s potomkem Draculou. Všude plýtvá otravně arsenikem a doufá, že jí všechny ty vražedný neplechy projdou, když dramatický vstoupí na scénu oděná v krvi. Že to s tím novodobým fešným Draculou zamává. Nevyšlo to, Tomas je už zakoukaný do Audrey Rose. Na scénu v nejhorší chvíli samozřejmě vstupují dvě neohrožené členky tajné organizace, která má za úkol chránit víc, než jen Draculovo tajemství. A jéj. Ségra, co ty tady děláš? Jo ták, tvoje milenka je bojovnice, zocelená úklidem použitých nočníku po Audrey Rose? A vzala tě do party? No tak to zakončíme plesem a vášnivým polibkem. Ke studiu nepřijatí, avšak o dobrodružství obohacení vydávají se Audrey a Thomas do Ameriky. Vážně, další díl? Prosím, co se na tom tolik lidem líbí, že bude další díl!

richard7959
20.08.2022 3 z 5

Pokud k této knize čtenář přistupuje jako k "Young Adult" románu, tak by se daly odpustit ony historické prohřešky. Píše se rok 1888, děj je zasazen do rumunského Sedmihradska (Transylvánie), kde byli lidé tou dobrou mnohem prostší a pověrčivější než kdekoli na západě. Přesto tu máme feminismus, porušování konvencí a jakousi moderní hrdost z těchto přestupků (homosexualita, společenské faux pas atd.), forenzní vědy a hlavní hrdiny, které spojuje osvícenecké myšlení 21. století. Skutečně zvláštní patvar, který budí dojem, že se zde jedná o nějaké cestování v čase. Bije to do očí víc než ztotožňování hradu Bran s Vladem Tepešem (Drákulou), i když v neexistují žádné průkazné prameny, že v tom hradě někdy byl. Ostatně je známo, že hrad Bran maximálně posloužil Stokerovi (který mimochodem svůj nejslavnější román napsal až asi osm let po událostech v této knize, což absurdnost příběhu ještě zvyšuje) jako inspirace. Ale jinak je Bran v dnešní době jen atrakcí se suvenýry, žádná historická památka spojená s valašským knížetem.

Sečteno podtrženo; kdyby se tento román tvářil seriózně, byl by to maximálně strašidelný a úsměvný mišmaš. Naštěstí je tam TA nálepka "Young Adult", takže by klidně bylo možné, aby ke konci 19. stol. přiletěla naše hrdiny do Rumunska zachránit bojová helikoptéra s americkými výsadkáři. Žádný seriózní historický román se špetkou nadpřirozena či detektivní příběh z té doby. Je to prostě dobře napsaná, zábavná fantazie pro mládež, která se nebojí překročit hranice a vnést trochu toho "modernismu" do časů "uhlazených límečků, upnutých korzetů, buřinek a dobře upravených kotlet".

Nixa
17.08.2022 3 z 5

Na tuhle knížku jsem se moc těšila, ale jsem trochu zklamaná... Nemohla jsem se vůbec začíst, začátek byl jen rekapitulace předešlého dílu a celkově se tam nic moc nedělo. Zhruba v polovině knihy se to zlomilo, začalo to být napínavé, ale stejně jsem z knihy taková rozpačitá. Další díl si určitě přečtu, jen od něho už nebudu čekat žádné zázraky.

kristyna9911
16.08.2022 5 z 5

U této druhé knížky sem netušila kdo je vrah dokud sem se k tomu nedočetla. Oproti prvnímu dílu docela změna. Původ Thomase překvapil. Těším se na další díl.