Plující ostrov

od:

Plující ostrov

Oblíbený francouzský spisovatel min. stol. vypráví v knize o podivuhodném dobrodružství čtyř francouzských hudebníků, kteří se proti své vůli octli na fantastickém plovoucím ostrově, vybudovaném pro americké i evropské miliardáře, aby mohli při plavbě po Tichém oceánu po celý rok užívat krásného počasí. Autor živě a plasticky... celý text

Oblíbený francouzský spisovatel min. stol. vypráví v knize o podivuhodném dobrodružství čtyř francouzských hudebníků, kteří se proti své vůli octli na fantastickém plovoucím ostrově, vybudovaném pro americké i evropské miliardáře, aby mohli při plavbě po Tichém oceánu po celý rok užívat krásného počasí. Autor živě a plasticky líčí krásu tichomořských ostrovů, u nichž se Standard-Island zastavuje na své pomyslné plavbě a s velkým zaujetím popisuje velkolepé technické vymoženosti ostrova. Překypující bohatství děje, pestře a vynalézavě střídané prostředí, příval překvapivých zápletek a vtipných dějových motivů činí z knihy poutavou a zajímavou četbu.

méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/94_/942/plujici-ostrov-942.jpg 3.830
Originální název:

Ľile hélice (1895)

Žánr:
Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, Mustang, Návrat
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Přidat komentář
hlavin
26.03.2016

Jeden ze slabších románů Julese Verna. Nezajímavý příběh, nudné popisy.

Eigis
22.08.2013

Na celé knize je nejzajímavější nápad plovoucího ostrova pro miliardáře, jeho tech. popis atd. Samotný příběh až zas tak dobrý není.

vitavita
01.04.2012

Méně zajímavý Vernův román ...