Pistolníci ze Španělských hor

Pistolníci ze Španělských hor https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/63794/bmid_pistolnici-ze-spanelskych-hor-hMA-63794.jpg 4 31 2

Příběh tří přátel: Laramie Nelsona, Osamělého Mulhalla a Trackse Williamsen, kteří pomáhají nezkušenému rančerovi vybudovat ranč.

Literatura světová Dobrodružné
Vydáno: , Novina (Praha)

Raiders of SpanishPeaks , 1938

witko
22.08.2013 4 z 5

Trojice kamarádů pmáhá rančerovi zelenáči z Východu, který má tři dcery (akorát pro naše tři kamarády) a jednoho syna. Jak pak to asi dopadne? Naivní rančer je hned na začátku okraden a tak trojka dobrodruhů dává vše do pořádku. Příjemný western do horkého léta.

Francoa
15.12.2010 5 z 5

Knihu jsem poprvé četl ve 12 a půl.Četl jsem jí v té době několikrát,protože se mi moc líbila.Kniha je variace na knihu Tři mušketýři,ale zde jsou hrdinové skutečně tři.Začátek
příběhu je pěkný a Laramie sympaťák.Setkání s Buffalo Jonesem(přítel Zane Greye)
zajímavá část knihy.Škádlení Lenty s Osamělým je pěkné a přerod Harriety také.Ranč s obytnou tvrzí moc príma(jako kluk jsem o takovém snil).Únos Lenty a jako vždy strhující konec výborný,co si při čtení dobrodružného příběhu více přát.Zajímavost:Kniha byla
zfilmována roku 1936 pod názvem Arizona Raiders.Film se v USA promítal také jako Bad
Men of Arizona.Hrají:Laramie Nelson - Larry Buster Crabbe,Track Williams - Raymond
Hatton,Osamělý Alonzo Mulhall - Johnny Downs,Luke Arlidge - Don Rowan, Harriett
Lindsay - Marsha Hunt a Lenta Lindsay - Betty Jane Rhodes.Nadprůměrný příběh v
B westernu a skvělé obsazení.Vynikající herecký projev trojice Crabbe,Hatton a Downs.
Komediální scény mezi J.Downsem a B.J. Rhodes.Scenáristé John Krafft a Robert Yostt
příběh mírně přepracovali.Smyčka lasa je na krku Laramie a né Mulhalla a jde o stádo
koní a né dobytka.

westerny