Pište správně česky - Poradna šílených korektorů

Tato kniha není teoretickým pojednáním o češtině jako ostatní knihy. Nedočtete se v ní o historii naší mateřštiny, o významných jazykozpytcích ani o jednotlivých jazykovědných oborech. Nenajdete v ní vyjmenovaná slova ani tabulku s přehledem slovních druhů. Proč ji tedy vůbec otevírat? Protože – a to byste určitě neuhodli – vám pomůže psát správně. Nepříliš oblíbené suchopárné definice v co největší míře ustoupily konkrétním a snadno pochopitelným příkladům, které nezřídka vycházejí přímo z korektorské praxe autorů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31739/piste-spravne-cesky-31739.jpg 527
Literatura naučná, Učebnice a slovníky
Vydáno, Zoner Press

Kniha Pište správně česky - Poradna šílených korektorů

JulianaH.
27.04.2019

Strašně jsem si knížku přála k třináctým narozeninám, a také jsem ji dostala. Vydržela jsem nad ní sedět hodiny a báječně se bavit. Dokonce jsem si z ní opakovala před olympiádou z češtiny a pamatuji si skepticky znechucený pohled, který na ni vrhla organizátorka krajského kola, když ji viděla ležet na mojí lavici. Výraz se jí změnil, když jsem (nepochybně i díky Poradně) vyhrála.

Knížka mi vlastně nahradila výuku pravopisu na základní škole, která měla příliš mezer a vad na to, aby se na ni člověk spoléhal. Dodnes si uvědomuji, že řadu jazykových jevů ovládám díky téhle příručce – žije ve mně.

hrdlickova_61
06.04.2019

Tuhle knížku jsem dostala jako dárek, a kromě toho, že mě to potěšilo, mě to i rozesmálo. Není moc lidí, kterým se dá něco takového darovat, aniž by je to vyděsilo : o)

A ještě je moc dobrá knížka Jak psát správně čárky. Taková ta s výstražně červenými deskami...

nefernefer
24.10.2018

Moje „bible“. :-) Potýkám se s jazykem denně. Je to moje práce, takže ji beru do rukou poměrně často, když si nejsem něčím jistá. A musím přiznat, že se mi ještě nestalo, že bych v ní nenašla odpověď. Páni autoři mají mnohaleté zkušenosti a na vlastní kůži už zakusili spoustu záludností, které na nás naše krásná mateřština zkouší. Navíc to vůbec není suchopárné, ale je to psáno pěkně svěže a vtipně. Před lety jsem ji dostala jako moc milý dárek ke čtení na dovolenou. A musím říct, že jsem se s ní na té pláži vůbec nenudila. :-)

tanuki
29.12.2016

Ne, že bych ji přečetl od začátku do konce, ale leží mi v práci na stole, stále otevřená, protože když člověk každou chvíli smolí nějaký mail, tak ho napadají formulace, u kterých si najednou není jistý, jak se vlastně správně píší, co na to gramatické poučky a proč je to zrovna tak a ne jinak. Buďte si ale jistí, že jakmile si objasníte problém, se kterým se právě potýkáte, objevíte hned na vedlejší straně jazykovou zajímavost, která Vás okamžitě zaujme a ve čtení pokračujete. Pak si zničehonic vzpomenete na chyták, se kterým si dlouho nevíte rady a zběsile hledáte v rejstříku, zda v knížce není popsaný...a...bingo, je tam, konečně Vám někdo srozumitelně vysvětlí, jak to s ním vlastně je. A tak čtete, listujete, přeskakujete, vracíte se....cože? On už je čas jít z práce domů? A co ten rozepsaný mail? To dnes zase byla produktivita práce. :o)

Pallando
21.04.2015

Podle mne se jedná o maximálně užitečnou a chytrou knihu, která člověku pomůže s nástrahami českého jazyka. Není to ucelená příručka, zaměřuje se na to, co v psaných textech činí nejčastěji potíže. A pokud můžu soudit z toho, co vídám kolem sebe, jedná se o dobře vybraný vzorek problémů. Nejsou zde uvedeny jen gramatické jevy, ale najdeme tu i kapitoly o stylistice a typografii. Všechno je vysvětleno jednoduchou a čtivou formou. Z mého hlediska velmi dobře investované peníze. Dovedu si představit její využití při výuce češtiny, ale do povinné četby bych ji nedávala, vzhledem k tomu, jaký má k povinné četbě řada školáků vztah:-))

lucifrid
05.01.2015

Asi nejužitečnější kniha, co jsem kdy viděla. Jednu mám doma, jednu v práci a nejoblíbenější pasáže mám barevně označené lepíky. Jestli dát něco do povinné četby, tak tohle.

limette
29.09.2013

„Čeština je klisna.“

JanaLanova
19.02.2013

Super kniha, která dá člověku základní přehled o užívání jazyka českého. Vřele doporučuju.

Jak získávat přátele a působit na lidi
Jak získávat přátele a působit na lidi