Hra o trůny

Hra o trůny https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/176291/bmid_hra-o-truny-0k6-176291.jpeg 5 5861 5861

Pod každým prstem měl čepel, hroty pokroucených mečů vyčnívajících jako tesáky z opěrek trůnu. Dokonce i po třech staletích byly některé ostré tak, že dokázaly říznout. Železný trůn byl pro neopatrného plný pastí. V písních se pravilo, že bylo třeba tisíce mečů, aby ho vyrobili, rozžhavených doběla ve výhni plamenů dštících ze chřtánu Baleriona Černého děsu. Kovali jej padesát devět dní. Konec jejich snažení korunovalo toto pokroucené černé monstrum vyrobené z jako břitva ostrých hran, hrotů a pásů kovu; trůn, který mohl zabít člověka, a také zabil, pokud lze věřit příběhům.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: ekniha , Talpress

The Game of Thrones , 1996

Ešína
03.04.2021 5 z 5

Kniha je boží. George R.R. Martin je génius. Jen doufám, že se ještě někdy dočkáme zakončení celé ságy. :D :D

cryingPickle
31.03.2021 5 z 5

Jedna z najlepších fantasy kníh ktorú môžete čítať. Charaktery si obľúbite, krajinu tiež, a zamilujete sa aj do autorovho štýlu písania. George vytvoril niečo neskutočné, fantasy ktoré dosahuje Tolkienovej úrovne s ešte lepším a pútavejším dejom. Bohužiaľ, aj napriek vysokej kvalite, túto knihu nedoporučujem. Nedoporučujem ju ľuďom ktorý majú radi dokončené príbehy pretože to sa o tejto sérií nedá povedať. Zo série ktorá posadla mysle nespočetného množstva ľudí sa stala umierajúca sága ktorá nikdy nebude dokončená. Koniec nikdy nedostaneme, autor stále podpisuje nové a nové zmluvy s HBO a vydanie šiesteho dielu je v nedohľade. Ak si niektorý z vás myslia, že to autor dopíše tak vás čaká obrovské sklamanie.

Mirka2778
28.03.2021 5 z 5

Hra o trůny- to je úvod, jaký má být. Než jsem se nadála, měla jsem knížku přečtenou. Není jiná možnost, než pokračovat druhým dílem.
Starkovic děti, ty mě baví. A zlovlci, skvělý nápad, jsou úžasní. spoiler: hlavně v dalších dílech.

Velbana
22.03.2021 5 z 5

Moc krásné čtení.

Sariega
13.03.2021 5 z 5

Jednou jsem si to pujčila z knihovny ale nedokázala jsem se do toho začíst, tendle rok jsem viděla seriál a tak jsme se rozhodla si to opět půjčit. I přesto že jsem věděla co se tam bude dít to bylo zajímavé čtení. A vše už tu jinak bylo řečeno ostatními čtenáři. Doporučuji.

Terezulina
11.03.2021 5 z 5

Nooooo, páni.... To byla jízda...... asi jsem jedna z mála , co neviděla seriál a moc jsem nevěděla do čeho jdu.... knížka mi dala snad všechno...od smíchu,napětí i nasr... pardon :-D pro mě pecka, tohle můžu, takže určitě půjdu do dalších dílů, ale ne hned, až rozdýchám tento díl. A ... jo...ano.. doporučuju , hlavně těm, co mají rádi fantasy, rytíře, středověk...

Rihatama
16.02.2021 5 z 5

"Když hraješ hru o trůny, buď zvítězíš, anebo zemřeš. Žádná střední cesta není!“

G. Martin má smysl pro humor. Říkat vražedným, spikleneckým, lstivým, prolhaným, zrádným a zákulisním machinacím "hry" (o cokoli) nemůžu než pokládat za přehnaný eufemismus. Nicméně... Ponenáhlým vtahováním do spletitých rodových vztahů epického příběhu cti a spravedlnosti na straně jedné a příběhu touhy po moci a nenávisti a lačnosti po pomstě na straně druhé v dobách temného středověku, si mě Martin připoutal ke svým příběhům. Moje dobrodružná dušička se jen tetelila. I když to chtělo nějakých prvních 200 stran, abych se přestala ztrácet ve jménech a osudech jejich nositelů. Jen mi není jasné, proč jsou všechny ty středověké příběhy tak úporně negativní. Musela jsem Starky, Lannistry & spol. čas od času opouštět a uchylovat se k jiným knihám, když už věčná smůla lepící se mým oblíbencům na paty, začala svazovat i mé prsty a myšlenky.

Středověk muselo být smutné místo a doba k žití. Trochou víc úsměvna či pozitivna bych nepohrdla. A zombie bych nejspíš vypustila úplně. Svět fantazie přece skýtá tolika dalších tajemných bytostí... Ovšem to jsou jen drobné vady na kráse tohoto impozantního mytologického eposu. Příběh Daenerys a jejích draků byl dle mého nejzajímavější, jakkoli moje sympatie právě ona nemá. Seriál jsem doposud neviděla a jsem tomu ráda. Za ideál totiž pokládám pořadí kniha - film. I když ne vždy se mi to daří. A já vím, že odpověď na otázku, kdo tuhle krvavou hru o trůny nakonec vyhraje, si v žádném případě nechci nechat ujít.

EvelynHard
23.01.2021 5 z 5

Tady už bylo vše řečeno, takže asi jen... Četla jsem první díl a byl famózní, ale říkala jsem si, že si počkám až budou venku všechny. Už se nedočkám, což? Achjo, taková série by měla mít svůj konec!

n.ezn.amy
15.01.2021 5 z 5

První kniha naprosto famózní fantasy série Hry o trůny, kdy G.R.R.Martin rozvíjí obrovskou ságu o světě královských rodů, jejích intrik, lásky, zrady. V žádné jiné knize jsem nenarazil na tolik zvratů v ději, kdy si oblíbíte určitého hrdinu a ten znenadání např. zemře. Pak sedíte u knihy, jste v její polovině a naprosto nechápete. Hra o trůny je obrovská sága, kde se vyskytuje tolik postav a zemí, že z prvu máte problém si všechny zapamatovat, ale pak postupně vše do sebe zapadá. A hlavně ..... přichází Zima. Tato sága je pro mě naprosto ohromující a fantastická

KatarínaK.
14.01.2021 5 z 5

Jsem zcela uchvácena příběhem. To byl i důvod,proč po shlédnutí seriálu jsem zakoupila tuto knihu i následující pokračování. Obdivuji pána Martina za to co vytvořil. Kniha je skvělá,přes svoji obsáhlost mně bavila od první do poslední strany. Tolik zajímavých postav! Jejich charaktery,myšlenky a činy jsou jediněčně zachyceny. Vše je dokonale promyšleno. Miluji historické romány. Tady se můj oblíbený žánr propojil s fantasy příběhem. A líbí se mi to. Kniha mně do slova vtáhne do svého světa, nechce se mi z něj odejít.

jirina4159
14.01.2021 4 z 5

Seriál jsem neviděla a znala jenom z doslechu. Než jsem se začetla tak jsem byla docela zmatená, spousta rodin nezvyklých jmen a zvláštností. Nakonec jsem se zorientovala a dočetla, přece jenom jsem chtěla vědět jak to dopadne a bude pokračovat.

EvelinaLang
12.01.2021 5 z 5

K téhle sérii řeknu jen to, že je to srdcová záležitost!

josef2900
30.12.2020 4 z 5

Se seriálem nesrovnatelné. Na začátku budete zmatení, z velkého obsahu jmen a rodů, ale dnes už asi není nikdo, kdo by nevěděl alespoň o něčem z příběhu hry o trůny.

patas.burda
26.12.2020 5 z 5

Tak dlouho jsem seriál odmítal, až jsem si jednou koupil knihu, která předčila všechna očekávání a ze mě se stal ten nejotravnější vysvětlovač toho, proč je GoT nejlepší série všech dob :D

plutoking
23.12.2020 4 z 5

Kdybych předtím neviděl seriál, tak je to napínavější.

rencovav
15.12.2020 3 z 5

Jsem rada, ze jsem se do teto knihy (v audio podobe) pustila a jsem take rada, ze se mi ji po tak dlouhe dobe podarilo doposlouchat. Nevim, jestli se pustim i do dalsich dilu, casem mozna. Fantasy tohoto druhu neni tou pravou literaturou pro me. :)

AriaLovesBooks
26.11.2020 5 z 5

Obyvatelé Západozemí zažívají dlouhé léto, ale všichni věří, že po dlouhém létě přijde dlouhá a nesmírně krutá zima. Než se vrátí Jiní a s nimi i ona nemilosrdná zima, lidé začnou hrát hru o trůny, ale má to háček - uchazečů je mnohem více než trůnů. Karty jsou rozdány a je jen na každém, jak bude hrát - lstivě, čestně či nepoctivě, na tom v této hře nezáleží. Důležité je vyhrát. A na výherce čeká Železný trůn.

Dneska jsem dočetla tuto velice opěvovanou knihu a musím se přiznat, že jsem se do ní absolutně zamilovala. Tak dokonalou knížku jsem dlouho nečetla! Toto je pro mě opravdový skvost, měla jsem velká očekávání a Hra o trůny je dokonce předčila. Děj jsem už znala, protože miluji stejnojmenný seriál, který se vskutku vydařil (až na poslední 2 série, to byl docela propadák).

Nevím, co víc k tomuto příspěvku napsat, příběh mě upoutal od začátku až do konce, postavy nejsou jen dobré a špatné, ale jsou opravdu lidské - každý člověk má svou světlou i stinnou stránku a grafické zpracování je také na jedničku.

Pokud se považujete za nadšence seriálu nebo fantasy, určitě nesmíte opomenout toto mistrovské dílo! A jestli vám v knížkách příliš nevadí násilí, krutost, války a intriky, tak je pro vás Hra o trůny správná volba.

mala.bloncka
16.11.2020 5 z 5

Seriál je snad ještě lepší než knihy o GoT. To krásné zhmotnění fantazie.. něco jako Harry Potter - kniha bez filmu nemůže fungovat a naopak.

ElisonAmy
14.11.2020 5 z 5

Ono už tady bylo asi vše řečeno, takže asi takhle... U téhle série jsou největší plus ty postavy. Ano, svět a ostatní věci jsou originální, ale tenhle příběh je úspěšný právě díky těm skvělých postavách a vztazích mezi nimi. V tom tkví jeho největší síla. Můžete mi skvělý svět, ale jakmile nemáte silné postavy, které vás donutí autor milovat nebo nenávidět, je to o ničem.

RaDaR26
13.11.2020 5 z 5

Mistrovské dílo. Tak skvěle popsaný nový svět, že se do něj ponoříte a už z něj nebudete chtít nikdy vyskočit. Každý střípek do sebe zapadá. Děj je možné sledovat z různých úhlů pohledu. Všechny postavy jsou perfektně zpracované. Doufám, že se u knižní série dočkáme všech plánovaných knih a řádného zakončení!