Búrka mečov 1: Oceľ a sneh

O kráľovský trón sa uchádza päť uchádzačov. Jeden je mŕtvy, ďalší upadol do nemilosti. Ostatní bez škrupúl uzatvárajú nové spojenectvá a rušia staré počas nepretržitého zúrivého boja. Moc Lannisterského rodu obrovsky vzrástla, Tyriona ponižuje jeho intrigánska sestra, krutý otec a skazený sadistický synovec. Robb Stark je nútený brániť svoje mladé kráľovstvo proti Greyjovcom, ktorí sa chcú zmocniť Severu. Divokí za Múrom vytiahli do boja a na vojnovú výpravu sa vydáva aj Daenerys so svojimi drakmi. Každý zúrivo bojuje za vlastné víťazstvo, no tento ľúty boj je len slabý odvar v porovnaní s vojnou dobra a zla, ktorá sa neodvratne blíži....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/254866/pisen-ledu-a-ohne-3-burka-mecov-1-o-G24-254866.jpg 4.7699

Píseň ledu a ohně / Pieseň ľadu a ohňa 3.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno · Tatran (Bratislava)

A Storm of Swords · 2000

Kniha Búrka mečov 1: Oceľ a sneh

Yorika

Dojem z knihy kazí příliš popisný a roztáhlý rozjezd.Některé postavy baví více, jiné už bohužel méně.
Přeskakování od jedné dějové linky k druhé mi občas přinášelo infarktové stavy ale takto je pojata celá série a pokud chci číst dál, musím si zvyknout.
Knize chybí výraznější finále což je pochopitelné, pokud se jedná jen o její první část.

HalleyM

Konečně jsem se dostala do bodu, kdy skoro celou knihu jsem nechtěla vůbec odložit a těšila se, až se budu moct opět začíst. Čím více se příběh rozvíjí, tím více je poutavější. Jsem zvědavá, co se stane dál..

A235711

Čím dál se do Hry o trůny dostávám tím se mi to líbí víc. Děj je pro mě naprosto nepředvídatelný, postavy naopak čím dál bližší a pochopitelnější.

Pořád je tu na mě těch postav poměrně dost a u některých mám stále problém vybavit si kdo to vlastně je :D

Bála jsem se, že se tady bude jen bojovat, ale celé je to spíš o politických intrikách, vraždách a špatných rozhodnutí.

Vzhledem k počtu stran jsem se rozhodla číst jen půldíl a rozhodně nelituji. I tak mi Bouře mečů zabírala půlku aktovky.

špulo
02.08.2018

Séria, ktorá nestráca dych...

CharlesWard
10.06.2018

Prvních 8 dílů třetí série GoT. A začíná to být knihu od knihy lepší a lepší.

achilles
23.11.2017

Nádhera. Co si víc přát. Ve 3.knize je vše, co čtenář může chtít. Tywin nekorunovaný král, vynikající řečník a nebál bych se říct státník. Tyrion opět dokonalý. Tito dva, když se sejdou a začnou se přít, nepřeji si konec. Nepřeji si ani konec žádné postavy, ale bohužel Martin je proti...

Miro.slav
19.10.2017

Tretia kniha sa už rozrastá do väčších rozmerov. Čakajte ešte viac nezrovnalostí so seriálom, než doteraz. To však nie je na škodu. Odporúčam.

martina2704
28.07.2017

Začátek mě bavil asi nejvíc z dosavadních dílů, u Hry i Střetu mi vždycky ten rozjezd přišel takový pomalejší. Vzhledem k tomu, že už jsem v půlce celé ságy, můžu více hodnotit: Dějově mě baví Královo přístaviště než Zeď, oblíbenými postavy jsou Tyrion (překvapivě) a Arya (i když zrovna u ní se občas ty kapitoly zbytečně táhnou), co si myslím, že mohlo být napsáno lépe, je Branova dějová linka, která mi už od Střetu králů přijde taková zmatečná. Jinak celá sága je naprosto skvělá a moc se těším na další díly :)