Pipi Dlouhá punčocha (4 příběhy)

Pipi Dlouhá punčocha (4 příběhy) https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/226248/mid_pipi-dlouha-puncocha-226248.jpg 5 773 107

Příhody ze života svérázné devítileté dívenky s nevšedním chováním, jménem i vzezřením, nejsou skutečně ledajaké. Pipi bydlí sama bez rodičů v domku na okraji města, společníkem jí je pouze malá opička. Není však vůbec smutná, prožívá spoustu veselých dobrodružství se svými přáteli. A jednou se dokonce vydá lodí za tatínkem, který je na dalekém ostrově černošským králem… Knížka plná báječných nápadů, bohaté fantazie a jedinečného humoru potěšila už mnoho dětí na celém světě. A sama autorka byla naopak potěšena tím, že příběhy malé Pipi se tolik líbí i českým čtenářům. Obsahuje: Pipi Dlouhá punčocha -- Pipi Dlouhá punčocha se nalodí -- Pipi Dlouhá punčocha v Tichomoří -- Pipi Dlouhá punčocha na Chmelnici... celý text

Literatura světová Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Pippi Långstrump , 1945

neolitka
28.05.2020 1 z 5

Podle mě je to přeceňovaná kniha. Pipi je drzá, až hrůza. Byla jsem překvapená, že jí její chování okolí toleruje.

m_martina
24.05.2020 5 z 5

Pipi se líbila oběma mým dětem, četli jsme ji všichni společně. A teď hezky v koutku čeká, až ji přečtu vnučkám. A protože to je nadčasová kniha a já věřím, že se jim bude líbit stejně, jako jejich rodičům, tak se na pořad dne dostane už příští týden.

Thom13
22.05.2020 5 z 5

Sice mi je teprve 6 let, ale byla to moje první kniha, kterou jsem přečetl úplně celou. Příběh Pipi se mi líbil. Sice si vymýšlí a dělá blbosti, ale je vtipná, pracovitá a samostatná.

Majinka010406
18.05.2020 1 z 5

Tak takovou kravinu jsem ještě nezažila. Vůbec jsem nepochopila, co na této knize všichni vidí. Je to jako o čem? Ta holka si pořád jenom vymýšlí samé bláboli. Tenkrát jsem ji zdědila po sestřenici, ale je to takový blábol, že se to nedá číst. Opravdu nejstrašnější kniha od Astrid Lingrénové. Myslela jsem, že to bude něco skvělého, ale byla to naprostá katastrofa.

RMarkéta
05.05.2020 5 z 5

Dobrodružství pro malé i velké. Pipilota Citrónie Cimprlína Mucholapka Dlouhá punčocha je nezapomenutelná postava mého dětství, i kdybych prstíčkem hrbala, tak podobnou asi jen těžko najdu. Občas jsem ji hodně záviděla. Chtěla jsem ta dobrodružství taky prožívat. Astrid Lindgrenová umí zaujmout a vtáhnout do děje.

jednorozka
16.04.2020 5 z 5

Opet skvela Astrid Lindgrenova.. Pipi je nezapomenutelna.

RendyaDav
18.01.2020 5 z 5

Skvělá knížka v dětství ,kterou jsem i s chutí četla synovy...Opravdu knížka ,která hodně baví...

slaska77
16.11.2019 5 z 5

Byla to úplně první knížka od Astrid Lingrenové, kterou jsem jako malá jednou našla pod stromečkem, ještě týž den začala číst a hodně si zamilovala, četla jsem ji snad desetkrát, milovala jsem všechny ty trochu ztřeštěné příběhy malé Pipi, prostě parád, pro malé holčičky to nejlepší, co mohou číst.

rozina351
04.11.2019 5 z 5

Pipi je jedna z nepřekonaných a myslím, že i nepřekonatelných dětských knih. Z hlediska vývoje pedagogiky a dětské psychologie je v mnohém ohledu průlomová. Obliba u dětských čtenářů a počet neuvěřitelného nákladu mluví za vše, nicméně z pohledu dospělého čtenáře mě zaujaly hodnoty, které Astrid Lindgrenová dětem předává naprosto neškolometskýchh a nenásilným způsobem. Pipi má úžasný smysl pro spravedlnost, vždy stojí na straně slabších a potřebných, i kdyby to znamenalo střet s autoritami, většinovým systémem a dobrým vychováním. Pipi je silným pacifistickým a humanistickým poselstvím, umožňuje nám s dětmi otevírat témata, o kterých se často těžko mluví. Při čtení se vždy královsky pobavím.

Taralcielle
02.09.2019 4 z 5

Rozhodně nejlepší čtení od Astrid Lindgren. Líbí se mi mnohem víc než děti z Bullerbynu nebo My z ostrova Saltkrakan. Zrzavé vlasy, pruhované punčocháče, obří boty a nezavře pusu - to je celá Pipi, kterou mám ráda dodneška :)

pepa4081
18.08.2019 4 z 5

Pipi znám od dětství, ovšem jenom z televize. Teprve teď jsem se dostal ke knize. Knížka je samozřejmě lepší. Nevím, co napsat – prostě milé čtení – doporučuji.

Cleo De Nile
06.06.2019 5 z 5

Naprosto kouzelná knížka o pihaté, zrzavé a bezstarostné holčičce, kterou jsem jako malá přečetla snad dvacekrát, a pokaždé se mi líbila o kousek víc, než předtím. Pipi je zkrátka a dobře taková správně "praštěná" holka, se kterou se člověk nenudí. Dobrodružství, která se svými kamarády prožila, jsem si moc užila, a pamatuju si, že nejvíc se mi líbila ta část s jejím tatínkem a černošským ostrovem. Je to zábavné čtení jak pro děti, tak pro dospělé (a ne nutně pouze rodiče). Astrid Lindgrenová zkrátka umí.

Knihomolka582
21.03.2019

Jako menší jsem tu knížku milovala.

mia.com
24.10.2018 4 z 5

Pipi je prostě srdcovka z dětství. Milovala jsem ji za to, že taky měla zrzavé vlasy :)

Steiniglovka
17.10.2018 5 z 5

Na Pipi jsem si vzpomněla nedávno při sledování Gilmorových děvčat (které Pipi milují) a musím se k ní zase vrátit, byla to poslední knížka, kterou jsem si každý den listovala a pročítala, než přišla éra Harryho Pottera. Pipi je tak úžasná a jedinečná a měla by být součástí každé dětské (ostatně i dospělácké) knihovničky.

Chesterton
20.08.2018

Spolu s Tomem Sawyerem největší vzor mých dětských let. Soužky na základce asi nebyly moc šťastné, ale nic s tím nenadělaly. V této konkurenci neměly šanci obstát :o)
Těším se až zasvětím do těchto tajů svá vnoučata!

los
02.04.2018 odpad!

tuhle literární postavu prostě od dětství nenávidím

Sabinaski
07.03.2018 5 z 5

Akční a svérázná Pipi - jedna z mých největších hrdinek! Nejsem to asi přímo já, ale chci ji jako svou nejlepší kamarádku. Jsem si totiž naprosto jistá, že by mě taky svezla na jejím puntíkovaném koni, spaly bychom nohama na polštáři, prováděly bychom spolu lumpárny... No a já bych se na oplátku zhostila nemožného - domluvila bych jí, ať chodí do školy ;)

zazvorek
30.01.2018 5 z 5

Ti, kterým Pipi připadá jako hlučný drzý spratek, se mnou rozhodně nebudou souhlasit, ale kdyby měla moje dcera být jako ona, byla bych na ni hrdá.:-) Je svérázná, nesobecká, odvážná, přátelská, má slušnou vyřídilku a bujnou fantazii, je šikovná, mrštná...Jen ten vztah ke školní docházce by to chtělo vypilovat :-D

blindone
03.11.2017 4 z 5

Narozdíl od Dětí z Bullerbynu mi tato kniha vylepšila dětství.