Pes Jejího Veličenstva a jeho mise

Pes Jejího Veličenstva a jeho mise https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335905/bmid_pes-jejiho-velicenstva-NHx-335905.jpg 4 212 69

Štěně corgiho, kterého se jeho bezohlední chovatelé chtějí kvůli převislému uchu nemilosrdně zbavit, zachrání britská královna, a tak se malý corgi ocitne na zámku ve Windsoru, ve světě rudých koberců a přepychových komnat – a bez hromad špinavého prádla. Okouzlující Nelson si rychle získává náklonnost všech členů královské domácnosti a dává nahlédnout do života královny ze své psí perspektivy. Stává se svědkem jejích setkání s celebritami, filantropy a poradci, a slýchává jejich vzácné postřehy o tajemství života. Díky jednomu z nejtajemnějších poradců Její Výsosti zjišťuje, jak starodávné zvyky a symboly působí mocně i v současnosti. Poznává také nejpřekvapivější vlastnost královny: jemné a zároveň neochvějné očekávání, že každý, s kým se setká, ze sebe dává to nejlepší. Pes Jejího Veličenstva je plný radosti ze života, humoru a dobrodružství. Nelsonův sáhodlouhý seznam přečinů a přehmatů hravě strčí do kapsy jeho dobrosrdečnost a hluboká moudrost, která určitě potěší každého, kdo ví, jak se psi dokážou usmívat a jak vřelý mají jazyk. „Nebylo by skvělé, kdyby se noviny věnovaly víc událostem a postřehům, které mají skutečný význam? Kéž by se v nich psalo víc tak, aby to lidem pomáhalo žít smysluplněji.“ Královna se zatvářila pochybovačně a podívala se na Charlese. „To není jen tak, přesvědčit média, aby si všímala také něčeho jiného než jen hrůz a banalit. Každý z nás to už někdy zkoušel.“ Vyskočil jsem a balancoval jen na zadních a při tom jsem na Kate upíral prosebný výraz. Pokud šlo o čajové sušenky, bylo snadné ji obměkčit. Rozhostilo se ticho a ostatní členové rodiny se zadívali na mě, načež Kate řekla: „No, úplně všichni jsme to ještě nezkoušeli.“... celý text

Literatura světová Romány Příroda, zvířata
Vydáno: ekniha , Synergie

The Queen's Corgi: On Purpose , 2016

rarášek
05.03.2018 5 z 5

Davida Michieho začínám mít jako autora velmi ráda. Tento příběh se od Jesčina lišil už v jedné zásadní věci: byl to příběh psa Nelsona. A ne jen tak ledajakého psa, ale psa Jejího veličenstva, královského corgiho.
Nelson nám vypráví svůj život od úplného začátku, kdy byl vyvrhelem kvůli svému svěšenému uchu a jeho jedinou oporou byl jeho starší bratr až po začlenění se do královské rodiny. Kniha je stejně jako všechny knihy od Michieho, které jsem doteď přečetla, plné životních mouder a pouček, které jednou vysloví starší corgi Winston, který je Nelsonovým rádcem a učitelem, jindy zase někdo z královské rodiny nebo jejich přátelé.
Bylo zvláštní číst příběh, který se přímo odehrává v jedné z nejznámějších královských rodin na světě a velmi by mě zajímalo, co k tomu Davida Michieho vedlo. Bylo mi naprosto jasné, že to nebude stejné jako Jeska, ale nemůžu popřít to, že se mi i tak líbilo dívat se na to všechno pohledem královského corgiho. Kdy jindy se vám povede nahlédnout do života královny, její rodiny a jejich milovaných psů? Kniha byla velmi milá, roztomilá a já ji doporučuji všem, kdo mají zájem si ji přečíst. :)

Wheezer
23.01.2018 4 z 5

Kniha se mi líbila, ale místy už mě ty filozofické myšlenky nebavili. Kdyby jich bylo méně a autor se víc soustředil na děj a trochu ho ozvláštnil, bylo by to lepší. Ale jinak dobrá kniha, která stojí za přečtení

tlllk
09.01.2018 3 z 5

Je to zvláštna kniha, hlboké filozofické myšlienky, popisovaná na základných biologických potrebách šteňaťa. Dobrá myšlienka, ale ako celok to zaváňalo vyčpelím pátosom, takže myslím že na danú tému som už čítal lepšie veci.

Naias
08.01.2018 2 z 5

To šteňa na obálke je rozkošné a to je asi všetko, čo sa mi na knihe páčilo. Je plná životných múdrostí v sladkokyslom náleve, napr. že sa v dnešnej dobe príliš naháňame, že bohatstvo neprináša šťastie (nemať na nájomné či lieky je zrejme terno) a pod. Prakticky každý rozhovor je len filozofovanie o tom, ako by sme sa mali správať, a nesprávame. Keby autor tieto myšlienky nejako nenásilne zapracoval do textu a neservíroval ich ustavične na striebornom podnose v štýle „vidíte, z tohto si zoberte ponaučenie!“ a na dôvažok ich nevložil do úst ľuďom, ktorí nemajú potuchy, čo sú to existenčné starosti, knihe by to len prospelo. A ešte vraj poskytuje psí pohľad! Kdeže, je to čisto ľudská optika. Nemám nič proti tomu, aby pes filozofoval o zmysle a kvalite života, ale očakávala som pohľad z iného uhla, iné hodnoty, iné názory, nie presne tie isté ako má človek. Navyše pes hanbiaci sa za šteňacie kalúžky a vytešujúci sa z vône kvetov – to autor nemôže myslieť vážne. Jediný rozdiel medzi štvornohým hlavným hrdinom a ľuďmi bol ten, že my všetko neoňuchávame a nečakáme pod stolom na maškrty. A ten nekritický obdiv ku kráľovnej, ktorým je kniha preplnená, ma tiež nenadchol.

soukroma
02.01.2018 4 z 5

Při čtení jsem prošla podivným vývojem: dlouho mi vadilo, že si autor dopomohl královskou rodinou k výraznému marketingovému posílení zájmu o tuhle knihu, poté se mi docela zalíbila (ne)nápadná poselství, jak se dívat na svět, jak se chovat, jak vnímat sebe i ostatní, aby mi nakonec ten jasně marketingový tah s knihou připadal docela fajn - ať si ji koupí všichni, které zaujme zacílení na královskou rodinu, pak si knihu přečtou (možná) a něco z dalšího obsahu se jich dotkne (snad)...
Obsah není tak duchovní, tj. buddhisticko-křestanský, jak by se mohlo podle autora na první pohled zdát. Dle mého jsou moudra podávána mnohem příjemněji, jemněji a vstřebatelněji než u starší Dalajlámovy kočky, která je navíc (pochopitelně) prakticky výhradně východního zaměření.

Dixinka
01.01.2018 4 z 5

Oddechovka. Pěkná pohádka.

SilviaKovacikov
27.12.2017 2 z 5

Prečítala som ju za 1 deň, takmer vôbec ma nezaujala, neodhalila mi nič nové, nič prevratné, dej bol nudný. V porovnaní s ostatnými knihami Michieho je táto najslabšia. Jediné plus môžem pripísať tomu, že je to prvá a jediná kniha takéhoto žánru, kde sa objavila zmienka o kineziologii.

Nelly
13.12.2017 5 z 5

Nemohu jinak než za pět hvězdiček - laskavá, jemně humorná knížka s nenásilným duchovním poselstvím pro každého. Odmyslete si anglickou královnu a její rodinu (někoho může iritovat spojení zemské moci s duchovnem) a vychutnejte si příběh psího mazlíčka. A možná zde najdete i něco, pro co nemusíte jezdit až do Himalájí...

Muhibbis
13.11.2017 1 z 5

V živote som prečítala len málo kníh horších než Fifty Shades, a tak je tá jedna hviezdička čosi ako čestný titul pre túto. Nemala by som hodnotiť dielo, ktoré som nedočítala, ale na druhej strane nemôžete popierať, že s knihou, ktorá vo vás vyvoláva túžbu utýrať k smrti prvé šteňa, čo uvidíte, nemôže byť z morálneho hľadiska všetko v poriadku. Dve hviezdičky ja zvyčajne dávam zlému knižnému pornu, pretože je to predsa len porno. Dá sa pri ňom masturbovať (čiže je istým pochybným spôsobom užitočné) a latka zvyčajne nie je extra vysoko. Čo ale zo zlou filozofickou literatúrou? Jediné, na čo sa hodí táto konkrétna, je na určenie minimálneho teoretického počtu sentimentálnych ľudí v populácií, pretože neviem, aká má táto kôpka klišé hodnotu okrem "ňuňu". Otvorte si akúkoľvek motivačnú knižku modernej éry - nájdete v nej presne to isté, len bez šteniatok. Navyše aj keď ignorujete mizerné filozofovanie, román je to pomerne nudný, so psami, ktoré ani s ľudskými kognitívnymi schopnosťami nemajú viac osobnosti než psy skutočné, a dvoma ešte nudnejšími starými ženskými ako hrdinkami. Autor sa navyše vôbec nesnaží pochopiť, že aj kráľovná je len človek, a tým prakticky uráža ženskú, ktorá je pravdepodobne omnoho zaujímavejšia a talentovanejšia než on (nechcem si ani predstaviť, ako vyskeslí dalajlámu). Ak hľadáte nejakú dobrú hlbokomyseľnú literatúru, vy viete, kde ju nájdete. Máte svojich Pamukov, Ecov, Dostojevských, Jane Austenová of all people je vo svojej duchaplnosti a vtipnosti múdrejšia. V tejto knihe veľa životnej pravdy nenájdete.

katerina.l.
10.10.2017 2 z 5

Předpokládám, že kniha musela projít přísnou cenzurou a schválením Jejího Veličenstva. My všichni spolupoddaní si máme sednout na zadek z hlubokých myšlenek královské rodiny a z jejich šlechetných duší. No, já si nesedla... Přišlo mi to kýčovité.

Jana283
22.09.2017 3 z 5

Nesnáším knihy, které vypráví zvířata (a psi především) v první osobě a nemám ráda prvoplánově tzv.duchovní literaturu. Takže vůbec nechápu, proč jsem si tuto knihu v knihkupectví vzala (asi jsem měla pocit, že hromada, kterou vleču k pokladně je moc malá). Ale jo, nakonec to bylo milé čtení na pár teplých večerů na lavičce na zahradě v obložení mé "královské" smečky. Milý humor i pár moudrých myšlenek, které nikdy neškodí, takže doporučuji jako oddechovku příznivcům kynologie i monarchie.

Jasina
19.09.2017 5 z 5

Poslouchám audioknihu. A protože welsh corgi cardigan je můj psí věrný kamarád již sedm let, oceňuji laskavost, lidskost a celý psí a královský příběh. Díky za laskavé vyprávění. Moc se mi celé vyprávění líbilo.

petra4080
16.08.2017 3 z 5

Příběh je milý a velmi čtivý, ale vzhledem k zasazení do reálné královské rodiny těžko uvěřitelný. Když ho však vezmete jako pohádku, je to krásné. Na "Kočku" bohužel v žádném případě nemá.

Aires
02.08.2017 3 z 5

Moc pěkné a roztomilé vyprávění z pohledu Nelsona, psa Jejího Veličenstva :) Vyprávění z psího pohledu je plné lumpáren, zážitků, životních mouder a filozofie. Moudrosti není nikdy dost, ale asi nebyl úplně nejlepší nápad udělat to tímto způsobem. Královská rodina je tu vylíčena jako v dokonalém světle. Nechybí andělé, citáty, životní poučení. Hezké, ale velmi těžko uvěřitelné příště by stačil příběh z pohledu psa, který poznává svět :)

Vladus9
22.07.2017 2 z 5

Přišlo mi to dost přitažené za vlasy, měla jsem pocit, že autor parazituje na královské rodině. Navíc ty dialogy mezi postavami byli tak těžko uvěřitelné a reálné... Duchovní "pravdy" jsme už také slyšeli a viděli jinde.

Anasa
09.07.2017 2 z 5

Dlouho jsem přemýšlela, jestli mám dát dvě nebo tři hvězdy. Jenže milé chvilky vypravování střídaly dlouhé pasáže, při nichž jsem přemýšlela jednak o tom, jestli se jedná o filosofii pro laiky, jednak o tom, jestli si královská rodina tuto knihu objednala.
Příběh jsem dostala jako audioknihu, ty zpravidla poslouchám při obvyklé práci v kuchyni. Takže - milé dámy, kniha k vaření to rozhodně není!

tereza1198
06.07.2017

U života Dalajlamovi kočky a jejího okolí jsem životní moudra a meditace hltala. Královně a její suitě to prostě nežeru.

ladyfromskye
16.06.2017 5 z 5

Špetka pohlazení, špetka poučení a špetka příběhu. Co je to? Kniha Pes Jejího Veličenstva. Kouzelný příběh corgieho s převislým ouškem, který se dostane k samotné královně Alžbětě II. V její rodině se Nelson téměř každý den setkává se životní moudrostí, která kolem nás neustále proplouvá, a ve svém svědectví nás inspiruje, jak ji zachytit, jak se z ní poučit a jak ji předat dál.

Eorin
13.06.2017 4 z 5

Upřímně se mi více líbila Dalajlamova kočka. Různá moudra i "dějové linie" se poměrně opakují, byť v psím těle, tak proto za mě šla hvězda dolů, přesto ale jde o velmi milé počtení, které potěší, dopřeje trochu oddychu a zanechá takový ten příjemný hřejivý pocit.

hajrys
01.06.2017 3 z 5

Sáhla jsem po ní, protože se mi velmi líbila Dalajlámova kočka a ráda se k ní vracím. Možná proto jsem od této knihy čekala více.