Perfekcionistky

Perfekcionistky https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/311624/bmid_perfekcionistky-8WQ-311624.jpeg 4 145 43

Perfekcionistky série

Perfektní neznamená být slušná Pětice dívek má zato, že nemají nic společného... Až jednoho dne zjistí, že všechny svorně nesnášejí bohatého neomaleného kluka jménem Nolan. Každé z nich totiž ublížil. A tak naplánují dokonalou vraždu - hypotetickou vraždu, pochopitelně... Jenže se jednoho rána probudí a zjistí, že se jejich sen stal skutečností. Nolan byl zabit - přesně tím způsobem, jaký vymyslely. Potíž je v tom, že ony v tom prsty nemají. Tak kdo? Dívky se okamžitě stávají hlavními podezřelými. Nezbývá jim, než najít pravého vraha dřív, než jejich dokonalé životy skončí - navždycky.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , BB art

The Perfectionists , 2014

Lily-fairy
22.06.2019 3 z 5

Milá oddechovka

Mojepočteníčko
30.03.2019 3 z 5

Oba díly Perfekcionistek hodnotím jako příjemnou změnu. Při čtení jsem měla pocit, že se v příběhu neděje nic, ale vlastně všechno. Skvělý překvapivý závěr, určitě doporučuji :-)!

Noshelfcontrol
17.03.2019 5 z 5

Jelikož Roztomilé malé lhářky jsou pro mě srdcová záležitost, při zjištění, že autorka přišla s novou sérií s podobným motivem, byla jsem štěstím bez sebe...
Také jsem si vědoma toho, že se chystá i seriál.
U toho jsem více skeptická, protože tam bude určitě mnoho změn oproti knize a to já moc ráda nemám. Proto jsem jedna z mála lidí, kteří se nejdříve podívají na filmové/seriálové zpracování před přečtením knihy. Kniha je pro mě pak takovým rozšířením příběhu... Ale to sem nepatří...
U Perfekcionistek jsem ale musela udělat výjimku... zvědavost a chuť na další Sářin příběh mě přemohly :D
No a žádné zklamání to rozhodně nebylo. Všímala jsem si jistých prvků, které jsou pro autorku typické a jako bych znovu četla Lhářky... napínavé, místy temnější a tajemné. Pět dívek, každá naprosto jiná. Každá má své tajemství. A jak jsem tak četla, mají stejný vkus na mužské jako já :D Také si "umějí vybrat". Nejdříve pro mě byl velice sympatický Alex... co se mužských postav týče, ale to se pak jaksi změnilo :D
Z dívek by bylo těžké vybrat si "favoritku". Každá má něco do sebe, s každou v něčem sympatizujete. Ale nejvíce jsem si oblíbila asi Caitlin nebo Mackenzie.

Druhý díl si nejspíše přečtu až po premiéře seriálu :D Jsem na něj velice zvědavá...snad se kouzlo krásek ještě úplně neztratilo...

Jitule17
20.02.2019 4 z 5

Kniha mě docela bavila a četla se dobře.
Od této autorky jsem nic jiného nečetla, viděla jsem pouze seriál Prolhané krásky, tak to bylo trochu v tomto stylu.

JIVaJaH
10.01.2019 5 z 5

Prvních několik stránek jsem myslela, že nevydržím...řešení módy na večírku a jiné "důležité"věci. Jak se ale kniha rozběhla, krása! Skoro otevírám druhý díl.

knihomolkadorfa
19.12.2018

Po knížce jsem sáhla v knihovně omylem. Nejsem cílová skupina, nebavila mě, nebudu hodnotit.

alhl
25.11.2018 5 z 5

První díl zajímavého příběhu s poutavou zápletkou. Napsáno hezky a napínavě. Celá parta hlavních hrdinek si mě získala a fandila jsem jim v jejich všedních i nevšedních starostech. :-)

heliiinka
12.10.2018 5 z 5

Takhle strhující děj, jsem už dlouho neviděla. Líbí se mi, jak se střídají postavy ve vyprávění a jak každá z holek má vlastní odlišnou dějovou linku. Knížka se čte sama, protože chcete znát více o vrahovi, minulosti holek i kam jejich příběh půjde dál.
Bavilo mě to tak moc, že jsem ochotná přivřít oči i nad tak vyhrocenou a nereálnou zápletkou.

Sisinka05
05.08.2018 5 z 5

Panebože, to bylo tak skvělé! Rozhodně se jdu pustit do druhého dílu! :)

Nikkaa
05.08.2018 5 z 5

Další super knížka od Sáry Shepard,chci více knih

simi28
16.07.2018 5 z 5

Super kniha. Roztomilé malé lhářky znám jen v podobě seriálu, ale musím uznat, že se tu objevují velmi podobné vzorce, kterých se autorka ráda drží a ví, že zaručeně fungují. Já jsem zatím četla první díl Hry lží, ta mi přišla lepší a originálnější.
Na druhou stranu, většina young adult knih se také moc neodlišuje od ostatních. V těchto příbězích se přímo kopírují všemožné klišé, aby se čtenářkám líbily a zaručily úspěch. To ovšem neplatí vždycky.
Perfekcionistky jsou ale napsané rychle, svižně a napínavě. Stránky ubíhají před očima a za chvilku máte celou knihu dočtenou. Autorka nás občas doslova týrá všemi tajemstvími, které nakousne během prvních pár kapitol, ale nechce je prozradit hned.
Musím říci, že jsem se v postavách vůbec neztrácela, věděla jsem kdo, je kdo a střídání pohledů mě bavilo.
I když to není nejoriginálnější dílo a její předchozí kniha byla lepší, i tak pro mě účel nenáročné detektivky splnila. Za její čtivost a lehkost ji ta negativita odpustím, protože jsem se ani na chvíli nenudila.
Doporučuji.

KateiBookLover
08.06.2018 5 z 5

Detektivky moc nečtu, ale tahle mě moc bavila!! Bylo to čtivé a napínavé a knihu jsem přečetla rychle. Doporučuji!!!! :)

orangerose
05.05.2018 5 z 5

Pěkně napínavá knížka a bavila mne moc :)

Terez67
12.04.2018 5 z 5

Bylo to úžasné a mooc čtivé. Těším se až si přečtu druhý díl , zajímá mě jak to nakonec dopadne :) Jako je si hodně podobná s PLL ale i tak mě to hodně pohltilo a bylo to super :) doporučuji :))

MattieStyles
05.03.2018 5 z 5

Já jsem z téhle série naopak velmi nadšená. Je to poutavé a zajímavé a nemůžu se od knihy pomalu odtrhnout:)

Lucius30
30.12.2017 5 z 5

Autorka umí psát čtivě, nezastavuje se nad zbytečnostmi, zkrátka vás vtáhne do děje.

Pět dívek na první pohled dokonalých skrývajících temné tajemství – jo, to zní povědomě. Podobnosti s Roztomilými malými lhářkami jsou zde víc než viditelné, ovšem pokud nepasete po originalitě a zapomenete na PLL, knihu si můžete užít.

DARKeccentric
03.08.2017 2 z 5

Knížka mě poněkud zklamala. Autorčina díla ztrácejí na originalitě, čím novější jsou. Jako všechny její knihy to bylo čtivé, ale viděla jsem mnohé podobnosti s Roztomilými malými lhářkami. Nolan, který byl v podstatě chlapecká verze Alison DiLaurentis - manipulátorský populární kluk, po kterém každá holka toužila, jenž byl zavražděn - vztahy v rodinně, aféra s učitelem, dívky, které spojuje nenávist k jedné konkrétní osobě. Nevím, jestli má cenu číst druhý díl, třeba se tam náhodou objeví nevypátratelný stalker. A možná nakonec všechny skončí ve vazbě, opovrhované rodinou i přáteli.

warca
27.01.2017 3 z 5

Bylo to sice celkem čtivé, ale tak neoriginální!
Ztrácela jsem se v těch postavách. Kdo je kdo? Tyhle lidi jsou kamarádi koho?
A 5 divek? Ehm... zase pět?
Ok... nějaký napětí tam bylo, ale celkově kniha prostě nebyla to pravé.

IvankaM
14.01.2017 3 z 5

No kniha nebyla špatná, ale nic extra. Trochu jiné Roztomilé Malé Lhářky.

spencer
13.01.2017 4 z 5

Já jsem s knihou spokojená. Jako obvykle se mi líbil styl, jakým je kniha napsaná i hlavní postavy. Jsem zvědavá, jak bude příběh pokračovat :)