Vojna bohov

Vojna bohov https://www.databazeknih.cz/img/books/85_/85668/vojna-bohov-85668.gif 5 1606 175

Percy Jackson série

Príbeh Percyho Jacksona vrcholí piatym, záverečným dielom série. Percy si vypočuje dávne temné proroctvo, ktoré mu všetci tak dlho tajili. Konečne sa ukáže, kto stojí na strane dobra a kto sa pridal k vládcovi temnôt, kto vojnu neprežije a kto z nej vyjde ako hrdina. Zápas o zachovanie civilizácie sa začína!

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (SK)

The Last Olympian , 2009

Ňunínek
26.02.2015

Nádhera

SalomeH
17.02.2015 4 z 5

Ze série jsem celkově zase až tak nadšená nebyla, ale tuhle poslední knížku jsem si užila. Bylo to svižné, plné akce a hlavně jsem měla dobrý pocit z toho, jak postavy stárnou a dospívají.

trynitrix
23.01.2015 5 z 5

Závěrečná bomba :-D Od začátku do konce akce sem tam nějaký chvilky na oddech, závěrečná bitva masakr i když jasný jak to dopadne ale ne přesně, to úrmrtí taky mizivé, spisovatel asi si postavy velice oblíbil a nedokázal to :-D

lapetitedeny
21.01.2015 5 z 5

Nah... Ten konec... No, skončilo to jinak než jsem čekala. Ale musím říct, že kdyby tam bylo víc takovejch oddychovej a nenáročnejch scén, jako byly na konci, hned by se ta kniha četla líp. Každopádně - tak jako tak to bylo super.

CraWer
11.01.2015 4 z 5

Jsem překvapen, jakože dost mile.
Když pominu občasný TRAPNÝ humor a málo úmrtí, když se koná velký boj, je to bez chyby. Autor mi přišel někdy jako strašně vypsaný, takové ty vtípky byly zbytečné. Při menší většině jsem se zasmál, ale následně už jsem to ignoroval, protože mi zbytek přišel spíš uhozený.
Napsané je to čtivě a oproti ostatním dílům, které byly natahované před velkým finále, je výhoda, že je to završení, tudíž jde o něco jiného, než řešení tohohle a tamtoho.
Líbilo se mi to, ale bohužel mě to nepřesvědčilo natolik, abych to označil jako jednu z nejlepších sérií.

78%

natalie2171
27.12.2014 5 z 5

Strýček Rick je prostě úžasný člověk a neumí zklamat. Můžu říct, že celý příběh jsem přečetla ve chvíli a ta nabídka Percymu od bohů mě tak dojala, že jsem si představila Percyho jako boha, který sedí na trůnu a má nevyčerpatelné schopnosti. Byla jsem ale dost naivní a Percy mi to potvrdil s jeho mylšenkami směřující na Annabeth. Dala jsem mu tedy za pravdu a byla jsem ráda za to, jak to skončilo a konec: "Konečně jste se políbili vy hlupáci!!" :D musela jsem si to prostě pomyslet :D

šošana-lilie
20.12.2014

Úžasný příběh...Ale musím se přiznat.Že jsem ty díly předtím vůbec nečetla.:)
Jen jsem si to vzala v knihovně z nudy a kvůli tomu,že čtu jeho druhou sérii o řeckých bozích a taky jsem si to vzala aby se mi to lépe chápalo.R.R. umí psát tak dobře,že pobaví i mě naprosto vážného člověka.A to je možná cíl jeho literatury.

Lirika
01.11.2014 5 z 5

Úžasná a skvělá knížka! Byl plný napětí a akce a dokonce i pár smutných částí. Námět řecké mytologie je hodně poutavý a celý tenhle příběh mě strašně bavil. Už se těším až si přečtu Bohy Olympu.

Byxy123
18.10.2014 5 z 5

Já... nemám slov. Jedna z nejlepších ság, co jsem kdy četla. V tomto jedxiném díle jsem vůbec netušila kdo je s kým a proti komu. Vážně nádhera. :)

Mishak
08.10.2014 5 z 5

WAU!!!
Skvělé dokončení série!! Nemohla jsem se od tohohle dílu odtrhnout... =) Díl od dílu lepší a lepší =) Miluju postavu Percyho, Nica, Anabeth, Grovera =) Jsou tak úžasně vykreslení... =)
Už se těším, až otevřu sérii Bohové Olympu =)

Kyta
30.09.2014 5 z 5

Závěrečného dílu téhle skvělé série jsem se nemohla dočkat a ukázalo se, že těšit se dalo určitě na hodně. Podle mě je tenhle díl nejlepší, protože na každé stránce se dělo něco důležitého a něco, s čím by konec série nebyl takový, jaký byl. Mně se hodně líbil, je tam spousta nových hrdinů, nečekaných zvratů, překvapení a napětí na každé stránce... Já jsem se teda vůbec nenudila. Tenhle díl jsem si navíc užívala zatím nejvíc, protože hlavnímu hrdinovi je tolik co mě, takže v mnoha situacích jsem ho chápala.
Kniha měla poutavou zápletku a udržovalo si to pořád svižné tempo. Rozhodně to bylo skvělé a nezapomenutelné čtení, jakým si Rick Riordan získal spoustu příznivých čtenářů. Tahle série určitě nezůstane jediná, jakou jsem od něj přečetla. Co nejdřív se pustím do série Bohové Olympu, která volně navazuje na Percyho. Podle závěru, ve kterém na ni autor upozornil, můžu už teď říct, že to bude další skvělé čtení. :)

Autor vymyslel nádherný a dokonalý svět řecké mytologie, z níž se mnozí čtenáři přiučili něčemu novému a navíc zábavnou formou. Já si díky téhle sérii konečně pamatuju takové ty základní informace a události týkajících se bohů apod. Nevím, jestli to byl autorův záměr nebo ne, každopádně tahle série je nezapomenutelná a určitě stojí za přečtení!!

Adel703
28.09.2014 5 z 5

Co dodat.
Nádherná série, úžasné postavy, skvělá atmosféra a poutavá zápletka.
Já, jako milovník řecké mytologie, jsem se do Percyho Jacksona okamžitě zamilovala :)
Mrzí mě, že je jen pět dílů. Bylo to skvělé čtení, u kterého jsem se i hodně nasmála.

Těším se na další pokračující sérii, jen mě trošku zarazila cena.

JanaDor
11.09.2014 5 z 5

Na závěrečný pátý díl série Percyho Jacksona jsem se velmi těšila. Vzhledem k předešlým dílům jsem tušila, že to bude parádní a dobrodružná jízda. Mé očekávání se splnilo a já si čtení užila se vším všudy.V každém díle Percy o rok vyrostl a zmoudřel. Všechny sny, události a kamarádi jsou ukázkou zcela perfektně vypracovaného a promyšleného děje všech částí.

eleddar
25.08.2014 5 z 5

Moje úplně nejoblíbenější kniha super děj, hlášky, styl psaní, er forma... No prostě úplně všechno :-D :-) :D (knihu jsem přečetl za den od půl sedmé do jedenácti. Jediná přestávka jídlo a toaleta. :D Bomba konec, supr série :D

alisondidilaur
28.07.2014 5 z 5

Já jsem díl od dílu celé serie byla víc a víc nadšená.A tohle byl naprotsto bombastický konec,i když mě je strašně líto Luka.Toho kluka i když to byl jak se říká padouch jsem si naprosto zamilovala.Ale zase bylo velmi statečné jak se na konci zachoval.Přesto mě jeho ztráta mrzí :( :D

kristýnka007
04.07.2014 4 z 5

No závěr se mi líbil, i když určitě ne tolik jako předchozí díl:)

Scharks
10.06.2014 5 z 5

Naprosto oddechové čtení, které stejně strhne diváka a jen tak ho nepustí. Mě se celá série moc líbila a tohle bylo naprosto odpovídající zakončení - doporučuji :o)

Misa25
10.06.2014 5 z 5

Série o Percym je jedna z těch povedenějších, velmi jsem si jí oblíbila, a jsem zvědavá na další sérii, kde se Percy také objeví. Už se nemůžu dočkat :D a určitě si dám někdy re-read :DDDD

Laural
04.06.2014 5 z 5

Opravdu nepředstavuji si lepší konec série.Vřískám radostí,že Percy a Annabeth jsou spolu:)
Miluju happy endy,takže to jsou knihy dělané pro mě.Obdivuji autora,ach....škoda,že není víc dílů.

MisuleB
16.05.2014 5 z 5

Naprosto skvělé!!
Tato kniha se mi strašně líbila, z celé série byla nejlepší a asi i nejakčnější.
A navíc byla skvěle zakončená, což se moc často nestává, což je rozhodně +.