Vojna bohov

Príbeh Percyho Jacksona vrcholí piatym, záverečným dielom série. Percy si vypočuje dávne temné proroctvo, ktoré mu všetci tak dlho tajili. Konečne sa ukáže, kto stojí na strane dobra a kto sa pridal k vládcovi temnôt, kto vojnu neprežije a kto z nej vyjde ako hrdina. Zápas o zachovanie civilizácie sa začína!

https://www.databazeknih.cz/img/books/85_/85668/vojna-bohov-85668.gif 4.71337

Percy Jackson 5.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (SK)

The Last Olympian, 2009

Kniha Vojna bohov

Ešína

Pro fanoušky Percyho Jacksona skvělé zakončení.

zirafinec

Moc pěkné zakončení série. Doporučuji.

Co nechápu úplně nejvíce, je název. Mohl byste mi někdo prosím poslat vysvětlení??? Děkuji.

Konec. Neohlédl.

Akléda_

Jsem velmi spokojená s tím, jak celá série skončila. To, jak autor většinu věcí převrátil, ale vlastně to pořád dávalo smysl je prostě boží. Opět mě bavil svět, postavy a konečně po několika dílech se rozvíjející romantická linka. S koncem jsem spokojená a nechápu že mám celou sérii za sebou. Četlo se to skvěle, jak už je u autora zvykem, jen si mě to tolik nezískalo. Chápu ale, že to bude hlavně tím, že nepatřím mezi cílovku, bohužel jsem to ale musela zahrnout i do hodnocení.

Beltrix

Přemýšlela jsem, jestli tomu dát 5 hvězdiček, protože k tomuhle dílu mám pár výhrad, ale nakonec jsem je dala. Ono je dost těžké budovat příběh a vytvořit uspokojivé vyvrcholení, tady se to povedlo. Nicméně teda ta čísla bojovníků na straně bohů (a jejich docela úspěšné odrážení Kronovy mnohonásobně větší armády) mi přišla neuvěřitelná. Pracujeme s necelou stovkou dětí, s věkovým průměrem 15 let, která má za sebou několik (pokud je průměr příchodu 11-12 let, tak jde o 3-4 prázdniny) dvouměsíčních prázdnin v táboře a najednou zvládají zdolávat desítky nestvůr? To asi jediné mi nesedělo. Ale jinak opravdu skvělé završení této série.

AničkaM

Byla bych ráda, aby tahle série ještě nekončila. Knížka mě bavila víc než předchozí. V tomto dílu bylo oproti ostatním hodně mrtvých polobohů, ale to k bitvám patří a Olymp se zachránit prostě musel. Bylo tam hodně překvapivých momentů a určitě si tuhle sérii ještě přečtu.

Lokina

Všechno hezké jednou končí, ale vzpomínky, na úžasnou sérii Percy Jackson, ty budou trvat věčně. Poslední kniha mě neskutečně bavila, na vtipnosti trochu ubrala, protože se bojovalo o všechno. Bitva o New York patří k tomu nejlepšímu v knize. Akční scény byly velmi povedené, nápadité a neustále mě to znovu a znovu vtahovalo do děje. Paní O'Learyová byla úžasná a takového mazlíka bych taky chtěla.
Závěrečná konfrontace s nepřítelem byla hodně zajímavá, emotivní s překvapujícím odhalením.
Pro mě to bylo pohodové čtení, které umí pobavit, rozesmutnit, šokovat a nebo se něco nového dozvíte o mytologii Řecka.
Rozhodně s touto sérií nekončím a přečtu si od autora další díla :-)

hledaseniki

Závěrečná bitva je tu.
Po letech, kdy jsem sérii s Percym Jacksonem měla rozečtenou konečně nastala ta chvíle a já to dočetla a víte co, je to škoda, protože tohle mě nesmírně bavilo. Percy v posledním díle hrozně vyzrál a stal se skutečným hrdinou, přijal svůj osud a do bitvy šel po hlavě a byl pro vítězství schopen udělat cokoliv. Tohle bylo vážně skvělé zakončení série, bylo to plný akce, překvapení, radosti, smutku, byla to prostě parádní jízda. Jestli něco s klidným srdcem můžu doporučit, tak je to právě Percy Jackson. Jak už jsem mnohokrát zmiňovala Rick Riordan je neuvěřitelný spisovatel a já se brzy vrhnu do jeho další série, která je zase z Tábora polokrevných a budu doufat, že se tam hrdinové z téhle série zase objeví, podle zakončení série se to tak alespoň tváří.

vlkove

Moc pěkné čtení. Zakončení série je vlastně jedna velká akční bojová jízda. V knize jsou dořešena všechna otevřená témata a v závěrečných asi 40 stranách je shrnuto vše podstatné z příběhu Percyho a jeho přátel. Opravdu důstojné ukončení krásného příběhu o bozích a jejich dětech.
Celá série knih se mi moc líbila. Nápad přiblížit mladším i starším čtenářům řeckou mytologii je skvělý. Mám ráda autorův humor. Příběh o Percym a jeho přátelích řadím do poličky slavných kultovních dětských knih, které nadchnou nejen mladé čtenáře.