Boj o labyrint

To posledné, o čo by Percy stál, je malér v škole, do ktorej ešte ani nenastúpil. Lenže na úvodnej exkurzii víta nováčikov čudesný tím roztlieskavačiek, ktoré polokrvným rozhodne nedrukujú! S blížiacimi sa Percyho 15. narodeninami sa svet okolo neho stáva čoraz nebezpečnejším, a tak sa Percy a jeho priatelia vydávajú na štvrtú letnú výpravu, tentoraz do prastarého Daidalovho labyrintu. V dômyselnom podzemnom bludisku na nich čakajú krvilačné obludy aj starí nepriatelia, prekvapenia, hádanky, boje na život a na smrť. Schyľuje sa k neľútostnej vojne medzi olympskými bohmi a temnými silami vládcu Titanov......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/69816/boj-o-labyrint-69816.jpg 4.61335

Percy Jackson 4.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Fragment (SK)

The Battle of the Labyrinth, 2008

Kniha Boj o labyrint

Beltrix

(+ SPOILER) Opět solidní pokračování. Nebezpečí se stupňuje, hrdinové dospívají, vztahy se komplikují. Bozi mi tentokrát přišli poněkud lidštější - ať už šlo o Dionýsa, kterého ztráta dítěte přeci jen zasáhla (v předchozích knihách mi přišlo, že se bohové o své potomky a jejich osudy moc nestarají, pokud nejsou nějak užiteční pro ně samotné), nebo o Poseidóna, který se jakoby nic objevil na oslavě narozenin. Mýtus o labyrintu byl zpracován velmi dobře a kreativně. Trochu na sílu tam působilo Panovo poselství o tom, jak je důležité chránit přírodu. S premisou souhlasím, ale myslím, že to šlo vpasovat trochu méně agresivně. Doufám, že se povede i závěrečný díl, že se dobře popasuje s tím obrovským nebezpečím, které je cítit z tohoto dílu, že se vše nevyřeší mávnutím kouzelným proutkem a že vše nebude najednou fajn.

Lokina

(+ SPOILER) Spoilery!
Jako i u předešlých dílů, se mi Bitva o labyrint velmi líbil a nemám, co bych vytkla. Děj svižně ubíhal, zajímavé, ale i temné byly scény odehrávající se v labyrintu. Nestvůry opět překvapily a já musela ze zvědavosti opět googlit :-D
Byla jsem trochu smutná u kapitoly věnované Panovi, protože celá myšlenka s jeho hledáním, nalezením a následnou smrtí přesně vystihuje dnešní situaci, jak se k přírodě chováme. To se autorovi vážně povedlo, mytologie versus lidstvo.

AničkaM

Do knihy jsem se hned nezačetla jako do ostatních. Ale příběh se mi fakt líbil.

Cress

Opět platí to stejné jako u předchozích dílů. Vtipné, čtivé a boží postavy. Dnes už bych asi 5 hvězdiček nedala, ale ta nostalgie mě k nim prostě nutí. A taky miluju řeckou mytologii.

hledaseniki

Rick Riordan a Percy Jackson a jeho přátelé mě prostě baví. S Percym je to vždy příjemně strávený čas a to z mnoha důvodů. Fascinuje řecká mytologie, syn Poseidona má talent se vždycky připlést k malérům ať už nevědomě nebo vědomě. Čtvrtý díl přenese čtenáře do labyrintu, jak už samotný název napovídá a můžu říct, že to byla dle mého jedna z nejlepších dějových linek, nenajde se tam chvilka u které by se čtenář nudil, když už tam není žádná akce, tak se o zábavu postarají právě samotní hrdinové. Tahle série se může pyšnit tím, že je neskutečně čtivá, strávila jsem u toho dvě noci a byl konec. Ty kapitoly nejsou nijak dlouhé a vlastně příběh vás nutí pokračovat v odhalování dalších nestvůr, objevování dalších Bohů apod.
Rick Riordan prostě umí vyprávět a asi nejvíc si na něm cením toho, že svým psaním dětem předává jisté vědomosti právě o řecké mytologii, ale navíc to dělá takovou nenásilnou formou, naopak je to neskutečně zábavné. Tohle byl prostě nejlepší díl z celé série, postavy se vyvíjejí a s nimi i samotný příběh.

DK197
25.11.2020

E-KNIHA SK: Tento díl byl velice příjemný. Točil se kolem známých oblíbených postav a byl napínavý. Sice jsem pořád čekala, že bludiště bude více temné, ale nesmím zapomínat na to, že je to "pro děti a mládež". Že u toho googlím, abych se o řeckých bájích a pověstech dozvěděla víc, jsem si zvykla. Za mě je to pokračování, co stojí za to.

vlkove
30.10.2020

Příjemné pokračování série. Obzvláště jsem ocenila prvek labyrintu v příběhu.

StarPopcorn
01.10.2020

Další super díl, labyrint je zajímavé téma