Pěna dní

Pěna dní https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/95738/bmid_pena-dni-ZjU-95738.jpg 4 1354 206

Nevšední příběh s řadou vtipných až pitoreskních peripetií, kořeněný oslňující autorovou fantazií a odlehčený od začátku do konce svérázným humorem od lehké ironie po sžíravý sarkasmus, vyniká originalitou jazyka, který nesnáší otřelost, nudu a faleš.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Argo

L'Écume des jours , 1947

LUCIICKOVAA
28.10.2011 1 z 5

Taky se přidávám k těm negativním kritikám. Kniha mě vůbec nezaujala. Příběh divný, nesmyslný. Očekávala jsem něco víc.

zuzosch
27.10.2011 2 z 5

Příběh zajímavý, dojemný, dobře napsaný, nicméně po přečtení knihy jsem se jen utvrdila v tom, že já a existencialismus jsme si zrovna nesedli. Na druhou stranu, i přes mé nízké hodnocení, bych ji k přečtení doporučila, i kdyby jen pro rozšíření obzorů :)

WEIL
12.08.2011

Kniha mi přišla vždy neslaná nemasná a jestli to má být parodie na J.P. Sartera, tak to tedy ho asi vůbec nevyprovokovalo k nějaké reakci.

lue
25.03.2011 2 z 5

Nemůžu si pomoci, ale kniha mě prostě nudila. Asi mě vadily ty absurdity a nesmysly. Úsměvná mi nepřišla vůbec a marně se jí snažím pochopit. Prostě tohle není můj styl. Ale určitě si od autora přečtu i něco jiného.

pufina
30.11.-0001 5 z 5

Kniha si mě získala od začátku do konce, nečekala jsem, že mě tak krásně překvapí. Velmi strhující příběh, prvky absurdity a existencionalismu té kráse ještě dodávají. Nádhera.

Hellboy
30.11.-0001 5 z 5

Jak léčit leknín na plicích? Chce to hodně květin...