Mechanický anděl

Mechanický anděl

1. díl nové trilogie od autorky Nástrojů smrti. Poté, co osiřelé Tesse Grayové zemře teta, která se o ni starala, vyplouvá dívka v dubnu roku 1878 z New Yorku do Londýna za svým bratrem Nathanielem. V přístavu na ni však nečeká Nate, nýbrž prapodivná dvojice žen, jimž se přezdívá Temné sestry. Uvězní ji v jejich domě a připravují ji pro záhadného Magistra, který ji chce získat. Při nezdařeném útěku Tessa zraní jednu ze služebných, ze které se vyklube podivná mechanická bytost. Záchrana přijde z nečekané strany – v Temném domě se objeví Will Herondale, jeden z lovců stínů…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/239761/pekelne-stroje-mechanicky-andel-B9t-239761.jpg 4.5732

Pekelné stroje (1.)

Clockwork Angel (2010)

Vydáno:, Euromedia

MishelleBlack
včera

Trochu jsem se bála, že po Nástrojích smrti si knihu moc neužiji a že ji budu k Nástrojům smrti často přirovnávat. Knížka ale byla naprosto úžasná, čtivá a čas strávený u ní jsem si opravdu užila. Během čtení jsem si spojovala některé věci z této knihy s Nástroji smrti, to beru spíše jako příjemný bonus. Rozhodně doporučuji :)

kalinkacz
10. listopadu

Cassandru Clare jsem jako autorku opravdu hodně odkládala.... Důvod byl prostý, její knihy jsou celosvětově známé a populární a já se vážně bála, že budu mít tak velká očekávání, že není šance, aby se někdy naplnily... Musím ale říct, že kniha byla absolutně fantastická... Postavy, zápletka i svět.... Všechno nemělo jedinou chybu!

juni
02. listopadu

Kniha se mi moc libila. Zaujala mě hned, jakmile jsem prečetla jméno William Harondale. Myslela jsem si, že to bude nudné, jak tam budou zastaralé chování, ale kniha mě hned pohltila. A líbili se mi části povídání Willa s Tessou o Příběh dvou měst od Charles Dickens, který se mi moc líbil, když jsem ho četla. Určitě si hned přečtu pokračování série.

jaruva
02. listopadu

První setkání s autorkou C.C.
Kniha "temná", trošku napínavá.
Dávám autorce šanci a chystám se na Mechanického prince - třeba se z toho něco vyloupne...!?

alissis
01. listopadu

Odpocinková knížka :-)

Terva

Tak jsem se s velkou radostí zase začetl do upířiny i s démony i s vílami a říkal jsem si:
Dobrá recenze, dobrej obal, zajímavá upoutávka
to bude paráda.

A ejhle. V tomto příběhu se ve své podstatě vůbec nic neděje. Existuje tu jakási upíří policie – Lovci stínů si říkají - a maj s upíry dohodu. Nějak jsem nepochopil o jakou dohodu vůbec jde. Upír je dravec, co od něj chtěj? Pokud maj dohodu o nezabíjení „obyčejných“, jak můžou mít upíři s sebou chodící krevní banku, tedy člověka, ze kterého se můžou kdykoliv napít, a při tom neporušovat nějakou tu dohodu. Démona jsem nenašel snad ani jednoho a o vílách se slehla zem.

Do půlky knihy jsem se hodně nudil a pointy jsem znal ještě dvě stránky před jejich vyvrcholením.
Básně, kterými začíná každá kapitola jsou to nejlepší na příběhu, leč nejsou paní spisovatelky, ale jsou „ukradené“ klasikům tamní doby. Obsahově jsou ty básně kvalitnější než celý příběh.

Po celou dobu, co jsem to četl, jsem si nenašel žádnou výjimečnou postavu, které bych fandil. Naopak, co mě velmi zaráželo, že paní spisovatelka, dala všem postavám nějaký ten základ , nebo kodex chování a povahy, ale když se jí to hodilo do další kapitoly, klidně to té osobě změnila a v další kapitole už se ta postava zase chová jinak. Když je někdo cynik, má jím zůstat přinejmenším do poslední kapitoly, když je někdo bručoun to samé atd.... Ne to měnit podle toho, jak se mi to hodí do krámu.

Asi na každé páté straně je popisováno oblečení „účinkujících“ postav a to celkem sáhodlouze. Tedy od nohou až po hlavu. Připadalo mi to jako módní časopis bez fotek.

A když se po půlce příběhu začne spisovatelka Cassandra Clareová zaplétat do milostných myšlenek hlavních postav a rozebírat, kdo koho miluje a kdo ne. A ten tamtu a tahle tajně o tomhle klukovi...bla..bla...bla..... Už jsem toho měl dost. Knihu jsem na straně 260 zaklapnul a hodil jí to Temže. Také jsem s kolonky „CHCI SI KOUPIT“ okamžitě vyškrtnul obě pokračování a přidal jsem si je do své soukromé kolonky – UŽ MIKDY VÍCE!!

Byl jsem tak nasranej, že je mi úplně jedno, jak příběh skončí.

S knihami musí být člověk vždycky opatrný.

mStationka

Mno...po precteni prvnich par stran jsem mela pocit ze opetovne ctu NS ale s jinym pribehem ikdyz jsem dobre vedela co je trilogie PS zac. Knihu jsem se musela nutit cist...jedine co mi prislo zajimave byl az samotny konec. Tak se uvidi jestli se nakonec v dalsim dile shlednu ci nikoliv....

Peťulka3

Zajímavý první díl. Určitě je tam velká podobnost s postavami ze série Nástroje smrti,ale líbí se mi to. Čte se to hezky a chci určitě vědět, jak to nakonec dopadne.

AgnessN.R.

Pekelné stroje na rozdíl od nástrojů smrti miluju! Tahle série není tak zbytečně roztahaná a postavy jsou mi tady sympatické! Musím ale uznat že C.C. to všechno dokáže úžasně proplétat. Za pekelné stroje hluboká poklona a klobouk dolů.

DariDerek

Při čekání na druhý díl Temných lstí, jsem se pustila do této série a Mechanický anděl nezklamal - jak by taky mohl, když je od Cassandry, že?! :D Více píšu tady: https://darameganknihy.blogspot.cz/2017/07/mechanicky-andel-cassandra-clare.html

Anonymní

Tuto knihu jsem začala číst asi po roce co jsem dočetla nástroje smrti a musím přiznat, že asi první dvě nebo tři kapitoly a obzvlášť prolog mě velmi nudily. Také mi zpočátku vadila délka kapitol. Ale později mě kniha naprosto pohltila a nemohla jsem se od ní otrhnout. Samozřejmě, že tam byla určitá podobnost z nástrojů smrti, ale to mi nevadilo a četla jsem dál. Pro mě jinak než za pět hvězdiček to nejde. :D

Jupijow

Jako nadšená obdivovatelka Mortal Instruments, jsem sáhla i po prvním dílu Pekelných nástrojů. Pořád dobrý, svět lovců stínu je mě maximálně pohltil, ale na MI to prostě nemá. Autorka rozjela extrémní milostný trojůhelník, nicméně pokud jste četli MI, tak vám velmi záhy dojde, jak to asi dopadne. Ale zase je tu Magnus a ten je prostě jedinečný.

KnihomolkD

Čistě náhodou jsem v knihovně po tomhle sáhla.Musím říct že mě to zklamalo a hodně. Přišlo mi to úplně stejné jako v Nástrojích Smrti akorát s tím že autorka to tam trošku změnila.
Ani nevím jestli už budu pokračovat.

Misa25

Vratit se do sveta stinu bylo skvele, jen jsem si nejak nemohla zvyknout na hrdiny...ale Magnus je zlaticko, takze to cele vylepsil

Arya26

Tato kniha mě hodně zklamala, protože si ji hodně lidí chválilo a prohlašovalo, že se jim snad i víc líbila než Mortal Instruments. Mám sice ráda knížky od Cassandry Clare, ale jako člověka ji nemám ráda, protože měla v minulosti nepěknou aférku s plagiátorstvím a jak se zdá tak i ráda dokola recykluje staré nápady a snaží se ze série Mortal Instruments vytřískat co nejvíc peněz. Postavy z tohoto románu mi až nápadně povahově připomínaly hlavní postavy z MI. Clary - Tessa, Jace- Will, Isabella - Jessamine (Isabelle je sice drsňačka a Jessamine dáma, ale jsou podobné počátečním chováním k hlavní hrdince.) Nejen postavy, ale i některé scény (milostné) mi připomínají popisem scény Z MI. Cassandra Clare chce ze svého úspěchu vytěžit maximum, to chápu, kdo by ne, ale ostatní úspěšní autoři (např. Rowlingová, Martin), kteří píší (napsali) nekonečné série si umí aspoň udržet svou úroveň a stále mile překvapují své čtenáře. I přes své rozhořčení budu nejspíš v pekelných strojích dál pokračovat, třeba mě ještě mile překvapí.

Adriana21

Kniha se mi líbila, ale musím uznat, že Nástroje smrti jsou prostě lepší. Hlavní hrdinové nebyli špatní, ale řekla bych, že tam byly podobnosti s hrdiny právě z Nástrojů smrti. Will dá se říct trochu jako Jace, Jem jako Alec a Tessa tak trochu jako Clary s tím rozdílem, že Clary je lovec stínů a Tessa je čarodějka. Jinak celkem čtivé až na některé pasáže, které se mi zdály celkem zbytečně dlouhé. Ale určitě si přečtu druhý díl.

Babsie

Po Mortal instruments jsem okamžitě sáhla po další sérii od autorky. A ano, bavila mě, ale Nástrojím smrti se to rozhodně rovnat nemůže. Na to, jak málo akce tam bylo to mohlo být dvakrát kratší. Od předchozí série, kde se něco dělo na každé druhé stránce dost rozdíl. Velké plus je hlavní hrdinka, kterou jsem si hned oblíbila mnohem víc než otravnou a hloupou Clary. Oblíbila jsem si i Jema a Harryho. Will je dokonalá kopie Jace, akorát o sto procent patetičtější a nudnější. Tenhle typ postavy je už prostě okoukaný, a neskutečně průhledný. Jace měl ještě něco do sebe, Will si z něj bohužel vzal jen to nejnezáživnější. Zvraty dobré, ale nijak velkolepé, děj docela táhlý. Přesto hodnotím kladně, bylo to napsáno krásně a má to skvělé postavy. Největší plus za prostředí, to mě zaujalo nejvíc a moc hezky se to díky němu četlo.

tatjana1737

Po knize jsem sáhla na blind na základě jednoho komentáře a nelituji. zprvu jsem se sice nemohla začíst, samotná anotace s mechanickými lidmi mi přišla divná, ale věrně vykreslené prostředí viktoriánského Londýna a plastické postavy nefilim si mě záhy získaly a musela jsem číst dál a dál. První díl po sobě zanechal mnoho nedořešených otázek, včetně načrtnuté milostné zápletky, takže doufám, že ten, kdo má knihy v knihovně půjčené přede mnou, je brzy dočte, abych mohla pokračovat. Jen Tessa je pro mne zatím trochu plochou hrdinkou, ale věřím, že v průběhu odkrývání svého talentu a minulosti její role postupně poroste. Zatím mi přišla v ději spíše postrkovaná ostatními figurami, což však může vycházet i role tehdejší dívky, která nebyla žádnou amazonkou, jak leckdy vidíme současné literární hrdinky. Líbily se mi slovní půtky Willa s ostatními a to, že kniha přesahuje rámec literatury pro náctileté, dokazují některé z Jemových myšlenek, které byly hodně hluboké.

ufounek173

Taky jako karolina1733 jsem měla na začátku problém se začíst,ale pak to dostalo šmrnc,teď mám spoustu otázek, zda je Will Zachariáš ,a proč Magnusovi odnesl kočku,je to Jems????
Už jsem si objednala další díly,v knihovně je neměly a víkend přede mnou....

karolina1733

Hodně dlouho jsem si k týhle sérii hledala cestu. Z Nástrojů smrti jsem byla naprosto nadšená a tak jsem věděla, že si Pekelné stroje musím taky přečíst. Ale nejdřív mě to vůbec nebavilo a knížku jsem asi po 100 stranách založila zpět do knihovny.
Teď jsem si ale řekla, že se k tomu vrátím a zbytek knihy jsem přelouskala během dvou dnů.
Není to tak skvělý jako Nástroje (aspoň zatím), ale určitě si další díly přečtu!

Nelly

Nejdříve jsem chtěla dát jen tři hvězdy, protože děj se většinu knihy poměrně táhl, ale asi to patří k té době, dnes je vše zrychlené a proto i série Nástroje smrti mi přišla akčnější. Vše napravil konec, kde se už konečně dělo něco zajímavějšího - i tak jsou to ale slabší čtyři hvězdičky. Uvidíme, co přinesou zbývající dva díly...

PandaGirl

První díl jsem slupla na jeden nádech. Prostředí viktoriánského Londýna s prvky steampunku je prostě skvělé. Navíc Will s Jemem jsou naprosto kouzelní a nelze si je nezamilovat a netrhat si u toho srdce (ještě, že já vedu harémy :D ).
Autorčin styl psaní je procítěný a dokáže vtáhnou do děje, že pak běháte po metru s hlavou v knize.
Kniha je překvapivá a má prostě spád.

velunka1269

Naprosto perfektní, děj člověka úplně pohltí a nemůže přestat číst. Myslela jsem si, že Jace z Nástrojů smrti je moje srdcovka, ale Will s Jemem se mi zaryli ještě více do srdce... Děj je napínavý, kolikrá mě překvapil co se ještě stalo. Fakt stojí za přečtení. :-)

kristynkal

Kniha jsem četla na doporučení. Líbí se mi, že nejsem schopná odhadnout Willovo chování, a proto jsem vždycky s napětím čekala jak jeho dialog s Tess dopadne. Kniha má svá tajemství a je dobře podaná. Neřadila bych ji mezi náročnější knihy, ale spíše jednodušší oddechové, čte se pěkně a vcelku rychle.

cecik

Upřímně mám dost smíšené pocity. Námět? Báječný. Autorka podle mě vytvořila další nový neotřelý svět, který neomrzí. Ovšem mnohdy mi přišel popis mezi Tess a Willem dost naivní. A co to mělo znamenat, když ji oslovil jejím jménem přede všemi upíry, když vypadala jako někdo jiný? Upíři mají přece skvělý sluch..i v knize o tom byla zmínka. Otevřené okno? Dobře, ale nemuselo to vypadat tak okatě, že za tím byl N. A nedokážu ani říct, která z postav mi lezla na nervy víc. Marnivá a sobecká Jess? Uštěpačný Will? Nevnímající Henry? Prudérní Tess? (i když v tomto případě za to může doba a tehdejší myšlení) A nakonec ten nekonečný řetězec zamilovaných.. To mě dorazilo. Intimita? Katastrofa.

S.monika

Clareová asi nezklame. Její knihy se čtou dobře. Postavy jsou dobře propracované a barvité. Sice díly obsahují jistý stejný koncept děje, ale komu to vadí.
Mám ráda její světy a nevadí mi její knihy číst zas a znovu, protože se mi krásně zapomínají a splývají jeden do druhého.

kika812

Miluju Londýn a k tomu ta doba, napínavé, dobrodružné, přesně můj šálek kávy. Už se nemůžu dočkat na další díl❤️

ladaol

Napínavé až do konce, těším se na další díl.

AbigailM.M.

Je to úžasná kniha a hodně jsem se zasmála jako už dlouho ne =)

verulik196
29.12.2016

Knížka byla čtivá, denně jsem přečetla okolo stránek. Ale na Nástroje smrti nemá, v zásadě se v ní nic moc nedělo - pozbývala nějaké větší akce. Asi mi prostě jen nestačilo, že se to odehrává ve známém prostředí. I tak ji ale doporučuju, čte se dobře a přes všechno to je hodně dobrá knížka.