Mechanický anděl

od:

Mechanický anděl

1. díl nové trilogie od autorky Nástrojů smrti. Poté, co osiřelé Tesse Grayové zemře teta, která se o ni starala, vyplouvá dívka v dubnu roku 1878 z New Yorku do Londýna za svým bratrem Nathanielem. V přístavu na ni však nečeká Nate, nýbrž prapodivná dvojice žen, jimž se přezdívá Temné sestry. Uvězní ji v jejich domě a připravují ji pro záhadného Magistra, který ji chce získat. Při nezdařeném útěku Tessa zraní jednu ze služebných, ze které se vyklube podivná mechanická bytost. Záchrana přijde z nečekané strany – v Temném domě se objeví Will Herondale, jeden z lovců stínů…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/239761/pekelne-stroje-mechanicky-andel-B9t-239761.jpg 4.4799
Série:

Pekelné stroje (1.)

Originální název:

Clockwork Angel (2010)

Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Yoli
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (132)

Přidat komentář
PapayaD
předevčírem

Tak toto bylo něco úžasného. Asi mám novou oblíbenou autorku. Z Nástrojů jsem četla jen první a druhý díl, a byť mě oba moc bavily, Mechanický anděl mě uchvátil víc. Možná to bylo i prostředím, jelikož mě vždy baví více knihy odehrávající se v minulosti, než v současnosti či v budoucnosti. Taktéž velmi sympatizuji s Willem a Tessou, oni prostě MUSÍ být spolu. Je pravdou, že tam vidím určitou podobnost s prvním dílem Nástrojů, ale čert to vem :D. Mě se to líbilo a rozhodně si celou sérii koupím, protože vím, že to nebude krok vedle. A i kdyby mě ostatní díly nebavily, tak když už nic jiného, budou mi dělat nádhernou ozdobu v knihovničce.

Makaja
02. března

Co říct, čte se to dobře, ale upřímně je to hrozně předvídatelné pro toho, kdo četl nástroje. Pro mě osobně je spíš na obtíž, že jsou tam tytéž postavy, nebo jejich předci. A navíc mi není sympatická ani jedna postava, dokonce ani Jem, který to vzdal (ale tak třeba autorka ještě překvapí).

GiraffeAndy
28. února

Po Městě z kostí, které mě dost zklamalo, jsem vůbec nečekala, že by mě Mechanický anděl mohl tak moc bavit. Určitě to bylo i atraktivnějším prostředím, pro viktoriánský Londýn mám obrovskou slabost a také postavy mi tu sedly lépe. I když to vlastně vychází z téhož univerza, nějakým způsobem mě svět Lovců stínů v této sérii oslovil mnohem víc než v Nástrojích smrti. Sice jsem doufala, že budou Pekelné stroje lepší, jinak bych je ani nezkoušela, ale vzhledem k tomu, jak jsou si příběhy na první pohled "podobné", mě překvapuje, jak moc se můj dojem z obou sérií po přečtení prvního dílu liší...

Babsy
22. února

Jsem z toho taková nesvá.
Už je to nějaký ten pátek co jsem četla Nástroje, ale souhlasím, že je to na stejné brdo. Ale tady mě hlavní postavy vůbec nezaujali. Jediný Jem mi byl sympatický a zajímalo by mě jak to s ním skončí.
Pokud neznáte Nástroje smrti, může to být zajímavé představení celého světa Lovců. Chápu však i nadšence, kterým to rozšíří tento svět, který JE zajímavý!

Za mě krásný steampunkový potenciál, který mě bohužel nebavil i proto jak moc je osnova podobná Nástrojům, ale hlavně pro postavy, které pro mě byli nezáživné.
Děj se neskutečně táhne a teprve okolo str.150 se začne něco dít. Také mi vadili neustálé detailní popisy prostředí a šatů, které vůbec nepomáhaly v budování atmosféry. Mnohem radši bych nechala více prostoru fantazii samotného čtenáře a dala jich méně. Místy jsem byla upřímně i dost zmatená nad nelogičností popisů prostorů, situací nebo chováním hrdinů.

Pekelné stroje nejspíš nedočtu, ale zkusím dát ještě šanci Paní Půlnoci.

sd1992
08. února

Rozhodně je to začátek další super série od Cassandry Clare.. :) Nástroje smrti se mi zatím líbí víc, ale na hodnocení je po prvním dílu trošku brzy. Každopádně jsem si nemohla nevšimnout spousty podobností mezi prvním dílem Město z kostí a Mechanickým andělem. Dívka, snažící se zachránit člena rodiny, netušící o svého moci, zakoukaná do "padoucha"... :D Myslím, že bylo možný zaexperimentovat víc a udělat něco trošku jiného, ale tak uvidím, jak se trilogie bude rozvíjet. Každopádně i tak mě to bavilo a na další díly jsem zvědavá.. :-)

misak94
03. února

Ze začátku děj trochu vázl ale nakonec byla kniha moc pěkná :)

cukrovka
21. ledna

Nejdříve jsem se nemohla do knihy pořádně začíst, ale asi po 100 stránkách se stal děj napínavější. Konec nastínil několik otázek, tak uvidíme co přinese další díl.

adamcovak
01. ledna

Kniha byla ze začátku trochu nudná a nic moc se tam nedělo. Když se to trochu rozjelo nemohla jsem se odtrhnout a příběh mě moc bavil, hlavně když se tam objevil Magnus (miluji tuhle postavu), ale Nástroje smrti mi přišli akčnější a propracovanější. Rozhodně si přečtu další díl.

ht.lenicka
30.12.2017

No abych pravdu řekla, tak jsem trochu na rozpacích. Sérii "Nástroje smrti" jsem úplně hltala, ale tohle mě zatím moc neoslovilo. Tak zkusím druhý díl ( hlavně proto, že už ho mám doma ) a budu doufat, že mě to chytne.

Adele02
30.12.2017

Jestli jsem měla k téhle knize určité předsudky, Clare mi tedy vyrazila dech. Rozhodně jsem nečekala, že to bude až tak dobré, že pořád váhám mezi hodnocením 4* a 5*. Tessa mi chvílemi připomínala Clary, ale je to něco naprosto jiného než Mortal Instruments - a musím přiznat, že mě to bavilo daleko víc. A hlavně chci víc Willa i Jema, prosím :D

Baculik152
26.12.2017

Upřímně, série Pekelné stroje, mě bavily 100 krát více, než Nástroje smrti (i přes to, že mi chybí přečíst u Nástrojů smrti poslední díl). Miluji to, že prostředí není v našem století, tudíž v "moderním světě". Postavy, vztahy mezi nimi, a celkově děj - super!!

hetty64
04.12.2017

Další dokonalá série knih od Cassandry Clare. Nečekané zvraty v trilogii rozhodně nechyběly. Závěr byl neskutečný a objasnil mnoho z Nástrojů smrti, které pro mě však nadále zůstávají nejlepším dílem od této spisovatelky.

Občas se spisovatelka nechala příliš unést romantickými zápletkami a částečně tak ''ošidila'' hlavní zápletku.

Zebra01
19.11.2017odpad!

Kniha mě natolik nudila že jsem její dočtení těsně před koncem vzdala. Dost se stotožňuji s komentářem od uživatele Terva.

MishelleBlack
16.11.2017

Trochu jsem se bála, že po Nástrojích smrti si knihu moc neužiji a že ji budu k Nástrojům smrti často přirovnávat. Knížka ale byla naprosto úžasná, čtivá a čas strávený u ní jsem si opravdu užila. Během čtení jsem si spojovala některé věci z této knihy s Nástroji smrti, to beru spíše jako příjemný bonus. Rozhodně doporučuji :)

kalinkacz
10.11.2017

Cassandru Clare jsem jako autorku opravdu hodně odkládala.... Důvod byl prostý, její knihy jsou celosvětově známé a populární a já se vážně bála, že budu mít tak velká očekávání, že není šance, aby se někdy naplnily... Musím ale říct, že kniha byla absolutně fantastická... Postavy, zápletka i svět.... Všechno nemělo jedinou chybu!

juni
02.11.2017

Kniha se mi moc libila. Zaujala mě hned, jakmile jsem prečetla jméno William Harondale. Myslela jsem si, že to bude nudné, díky tomu, že se to odehrávalo ve starší době. Ale naopak jsem zjistila, že se mi tím kniha líbila mnohem víc. A také jsem na komentářích četla, že se postavy podobají postavám z Nástrojů smrti, ale mě to nepříšlo. Nástroje smrti jsem si zamilovala stejně jako Pekelné stroje. A moc se mi líbili části povídání Willa a Tessy o Příběhu dvou měst od Charlese Dickense, který jsem si prečetla už jenom díly tomu, že se objevil v Nástrojích smrti a moc se mi líbil. Určitě si hned přečtu pokračování série.

jaruva
02.11.2017

První setkání s autorkou C.C.
Kniha "temná", trošku napínavá.
Dávám autorce šanci a chystám se na Mechanického prince - třeba se z toho něco vyloupne...!?

alissis
01.11.2017

Odpočinková knížka :-)

Terva
12.10.2017

Tak jsem se s velkou radostí zase začetl do upířiny i s démony i s vílami a říkal jsem si:
Dobrá recenze, dobrej obal, zajímavá upoutávka
to bude paráda.


A ejhle. V tomto příběhu se ve své podstatě vůbec nic neděje. Existuje tu jakási upíří policie – Lovci stínů si říkají - a maj s upíry dohodu. Nějak jsem nepochopil o jakou dohodu vůbec jde. Upír je dravec, co od něj chtěj? Pokud maj dohodu o nezabíjení „obyčejných“, jak můžou mít upíři s sebou chodící krevní banku, tedy člověka, ze kterého se můžou kdykoliv napít, a při tom neporušovat nějakou tu dohodu. Démona jsem nenašel snad ani jednoho a o vílách se slehla zem.

Do půlky knihy jsem se hodně nudil a pointy jsem znal ještě dvě stránky před jejich vyvrcholením.
Básně, kterými začíná každá kapitola jsou to nejlepší na příběhu, leč nejsou paní spisovatelky, ale jsou „ukradené“ klasikům tamní doby. Obsahově jsou ty básně kvalitnější než celý příběh.

Po celou dobu, co jsem to četl, jsem si nenašel žádnou výjimečnou postavu, které bych fandil. Naopak, co mě velmi zaráželo, že paní spisovatelka, dala všem postavám nějaký ten základ , nebo kodex chování a povahy, ale když se jí to hodilo do další kapitoly, klidně to té osobě změnila a v další kapitole už se ta postava zase chová jinak. Když je někdo cynik, má jím zůstat přinejmenším do poslední kapitoly, když je někdo bručoun to samé atd.... Ne to měnit podle toho, jak se mi to hodí do krámu.

Asi na každé páté straně je popisováno oblečení „účinkujících“ postav a to celkem sáhodlouze. Tedy od nohou až po hlavu. Připadalo mi to jako módní časopis bez fotek.

A když se po půlce příběhu začne spisovatelka Cassandra Clareová zaplétat do milostných myšlenek hlavních postav a rozebírat, kdo koho miluje a kdo ne. A ten tamtu a tahle tajně o tomhle klukovi...bla..bla...bla..... Už jsem toho měl dost. Knihu jsem na straně 260 zaklapnul a hodil jí to Temže. Také jsem s kolonky „CHCI SI KOUPIT“ okamžitě vyškrtnul obě pokračování a přidal jsem si je do své soukromé kolonky – UŽ MIKDY VÍCE!!

Byl jsem tak nasranej, že je mi úplně jedno, jak příběh skončí.

S knihami musí být člověk vždycky opatrný.

mStationka
23.09.2017

Mno...po precteni prvnich par stran jsem mela pocit ze opetovne ctu NS ale s jinym pribehem ikdyz jsem dobre vedela co je trilogie PS zac. Knihu jsem se musela nutit cist...jedine co mi prislo zajimave byl az samotny konec. Tak se uvidi jestli se nakonec v dalsim dile shlednu ci nikoliv....

Peťulka3
18.09.2017

Zajímavý první díl. Určitě je tam velká podobnost s postavami ze série Nástroje smrti,ale líbí se mi to. Čte se to hezky a chci určitě vědět, jak to nakonec dopadne.

AgnessN.R.
14.08.2017

Pekelné stroje na rozdíl od nástrojů smrti miluju! Tahle série není tak zbytečně roztahaná a postavy jsou mi tady sympatické! Musím ale uznat že C.C. to všechno dokáže úžasně proplétat. Za pekelné stroje hluboká poklona a klobouk dolů.

DariDerek
28.07.2017

Při čekání na druhý díl Temných lstí, jsem se pustila do této série a Mechanický anděl nezklamal - jak by taky mohl, když je od Cassandry, že?! :D Více píšu tady: https://darameganknihy.blogspot.cz/2017/07/mechanicky-andel-cassandra-clare.html

Anonymní
20.07.2017

Tuto knihu jsem začala číst asi po roce co jsem dočetla nástroje smrti a musím přiznat, že asi první dvě nebo tři kapitoly a obzvlášť prolog mě velmi nudily. Také mi zpočátku vadila délka kapitol. Ale později mě kniha naprosto pohltila a nemohla jsem se od ní otrhnout. Samozřejmě, že tam byla určitá podobnost z nástrojů smrti, ale to mi nevadilo a četla jsem dál. Pro mě jinak než za pět hvězdiček to nejde. :D

Jupijow
07.07.2017

Jako nadšená obdivovatelka Mortal Instruments, jsem sáhla i po prvním dílu Pekelných nástrojů. Pořád dobrý, svět lovců stínu je mě maximálně pohltil, ale na MI to prostě nemá. Autorka rozjela extrémní milostný trojůhelník, nicméně pokud jste četli MI, tak vám velmi záhy dojde, jak to asi dopadne. Ale zase je tu Magnus a ten je prostě jedinečný.

KnihomolkD
02.07.2017

Čistě náhodou jsem v knihovně po tomhle sáhla.Musím říct že mě to zklamalo a hodně. Přišlo mi to úplně stejné jako v Nástrojích Smrti akorát s tím že autorka to tam trošku změnila.
Ani nevím jestli už budu pokračovat.

Misa25
24.06.2017

Vratit se do sveta stinu bylo skvele, jen jsem si nejak nemohla zvyknout na hrdiny...ale Magnus je zlaticko, takze to cele vylepsil

Arya26
22.06.2017

Tato kniha mě hodně zklamala, protože si ji hodně lidí chválilo a prohlašovalo, že se jim snad i víc líbila než Mortal Instruments. Mám sice ráda knížky od Cassandry Clare, ale jako člověka ji nemám ráda, protože měla v minulosti nepěknou aférku s plagiátorstvím a jak se zdá tak i ráda dokola recykluje staré nápady a snaží se ze série Mortal Instruments vytřískat co nejvíc peněz. Postavy z tohoto románu mi až nápadně povahově připomínaly hlavní postavy z MI. Clary - Tessa, Jace- Will, Isabella - Jessamine (Isabelle je sice drsňačka a Jessamine dáma, ale jsou podobné počátečním chováním k hlavní hrdince.) Nejen postavy, ale i některé scény (milostné) mi připomínají popisem scény Z MI. Cassandra Clare chce ze svého úspěchu vytěžit maximum, to chápu, kdo by ne, ale ostatní úspěšní autoři (např. Rowlingová, Martin), kteří píší (napsali) nekonečné série si umí aspoň udržet svou úroveň a stále mile překvapují své čtenáře. I přes své rozhořčení budu nejspíš v pekelných strojích dál pokračovat, třeba mě ještě mile překvapí.

Adriana21
12.04.2017

Kniha se mi líbila, ale musím uznat, že Nástroje smrti jsou prostě lepší. Hlavní hrdinové nebyli špatní, ale řekla bych, že tam byly podobnosti s hrdiny právě z Nástrojů smrti. Will dá se říct trochu jako Jace, Jem jako Alec a Tessa tak trochu jako Clary s tím rozdílem, že Clary je lovec stínů a Tessa je čarodějka. Jinak celkem čtivé až na některé pasáže, které se mi zdály celkem zbytečně dlouhé. Ale určitě si přečtu druhý díl.

Babsie
05.04.2017

Po Mortal instruments jsem okamžitě sáhla po další sérii od autorky. A ano, bavila mě, ale Nástrojím smrti se to rozhodně rovnat nemůže. Na to, jak málo akce tam bylo to mohlo být dvakrát kratší. Od předchozí série, kde se něco dělo na každé druhé stránce dost rozdíl. Velké plus je hlavní hrdinka, kterou jsem si hned oblíbila mnohem víc než otravnou a hloupou Clary. Oblíbila jsem si i Jema a Harryho. Will je dokonalá kopie Jace, akorát o sto procent patetičtější a nudnější. Tenhle typ postavy je už prostě okoukaný, a neskutečně průhledný. Jace měl ještě něco do sebe, Will si z něj bohužel vzal jen to nejnezáživnější. Zvraty dobré, ale nijak velkolepé, děj docela táhlý. Přesto hodnotím kladně, bylo to napsáno krásně a má to skvělé postavy. Největší plus za prostředí, to mě zaujalo nejvíc a moc hezky se to díky němu četlo.