Mechanický anděl

Mechanický anděl

1. díl nové trilogie od autorky Nástrojů smrti. Poté, co osiřelé Tesse Grayové zemře teta, která se o ni starala, vyplouvá dívka v dubnu roku 1878 z New Yorku do Londýna za svým bratrem Nathanielem. V přístavu na ni však nečeká Nate, nýbrž prapodivná dvojice žen, jimž se přezdívá Temné sestry. Uvězní ji v jejich domě a připravují ji pro záhadného Magistra, který ji chce získat. Při nezdařeném útěku Tessa zraní jednu ze služebných, ze které se vyklube podivná mechanická bytost. Záchrana přijde z nečekané strany – v Temném domě se objeví Will Herondale, jeden z lovců stínů…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/239761/pekelne-stroje-mechanicky-andel-B9t-239761.jpg 4.5683

Pekelné stroje (1.)

Clockwork Angel (2010)

Vydáno:, Euromedia

Peťulka3

Zajímavý první díl. Určitě je tam velká podobnost s postavami ze série Nástroje smrti,ale líbí se mi to. Čte se to hezky a chci určitě vědět, jak to nakonec dopadne.

AgnessN.R.

Pekelné stroje na rozdíl od nástrojů smrti miluju! Tahle série není tak zbytečně roztahaná a postavy jsou mi tady sympatické! Musím ale uznat že C.C. to všechno dokáže úžasně proplétat. Za pekelné stroje hluboká poklona a klobouk dolů.

DariDerek

Při čekání na druhý díl Temných lstí, jsem se pustila do této série a Mechanický anděl nezklamal - jak by taky mohl, když je od Cassandry, že?! :D Více píšu tady: https://darameganknihy.blogspot.cz/2017/07/mechanicky-andel-cassandra-clare.html

Anonymní

Tuto knihu jsem začala číst asi po roce co jsem dočetla nástroje smrti a musím přiznat, že asi první dvě nebo tři kapitoly a obzvlášť prolog mě velmi nudily. Také mi zpočátku vadila délka kapitol. Ale později mě kniha naprosto pohltila a nemohla jsem se od ní otrhnout. Samozřejmě, že tam byla určitá podobnost z nástrojů smrti, ale to mi nevadilo a četla jsem dál. Pro mě jinak než za pět hvězdiček to nejde. :D

Jupijow

Jako nadšená obdivovatelka Mortal Instruments, jsem sáhla i po prvním dílu Pekelných nástrojů. Pořád dobrý, svět lovců stínu je mě maximálně pohltil, ale na MI to prostě nemá. Autorka rozjela extrémní milostný trojůhelník, nicméně pokud jste četli MI, tak vám velmi záhy dojde, jak to asi dopadne. Ale zase je tu Magnus a ten je prostě jedinečný.

KnihomolkD

Čistě náhodou jsem v knihovně po tomhle sáhla.Musím říct že mě to zklamalo a hodně. Přišlo mi to úplně stejné jako v Nástrojích Smrti akorát s tím že autorka to tam trošku změnila.
Ani nevím jestli už budu pokračovat.

Misa25

Vratit se do sveta stinu bylo skvele, jen jsem si nejak nemohla zvyknout na hrdiny...ale Magnus je zlaticko, takze to cele vylepsil

Arya26

Tato kniha mě hodně zklamala, protože si ji hodně lidí chválilo a prohlašovalo, že se jim snad i víc líbila než Mortal Instruments. Mám sice ráda knížky od Cassandry Clare, ale jako člověka ji nemám ráda, protože měla v minulosti nepěknou aférku s plagiátorstvím a jak se zdá tak i ráda dokola recykluje staré nápady a snaží se ze série Mortal Instruments vytřískat co nejvíc peněz. Postavy z tohoto románu mi až nápadně povahově připomínaly hlavní postavy z MI. Clary - Tessa, Jace- Will, Isabella - Jessamine (Isabelle je sice drsňačka a Jessamine dáma, ale jsou podobné počátečním chováním k hlavní hrdince.) Nejen postavy, ale i některé scény (milostné) mi připomínají popisem scény Z MI. Cassandra Clare chce ze svého úspěchu vytěžit maximum, to chápu, kdo by ne, ale ostatní úspěšní autoři (např. Rowlingová, Martin), kteří píší (napsali) nekonečné série si umí aspoň udržet svou úroveň a stále mile překvapují své čtenáře. I přes své rozhořčení budu nejspíš v pekelných strojích dál pokračovat, třeba mě ještě mile překvapí.

Adriana21

Kniha se mi líbila, ale musím uznat, že Nástroje smrti jsou prostě lepší. Hlavní hrdinové nebyli špatní, ale řekla bych, že tam byly podobnosti s hrdiny právě z Nástrojů smrti. Will dá se říct trochu jako Jace, Jem jako Alec a Tessa tak trochu jako Clary s tím rozdílem, že Clary je lovec stínů a Tessa je čarodějka. Jinak celkem čtivé až na některé pasáže, které se mi zdály celkem zbytečně dlouhé. Ale určitě si přečtu druhý díl.

Babsie

Po Mortal instruments jsem okamžitě sáhla po další sérii od autorky. A ano, bavila mě, ale Nástrojím smrti se to rozhodně rovnat nemůže. Na to, jak málo akce tam bylo to mohlo být dvakrát kratší. Od předchozí série, kde se něco dělo na každé druhé stránce dost rozdíl. Velké plus je hlavní hrdinka, kterou jsem si hned oblíbila mnohem víc než otravnou a hloupou Clary. Oblíbila jsem si i Jema a Harryho. Will je dokonalá kopie Jace, akorát o sto procent patetičtější a nudnější. Tenhle typ postavy je už prostě okoukaný, a neskutečně průhledný. Jace měl ještě něco do sebe, Will si z něj bohužel vzal jen to nejnezáživnější. Zvraty dobré, ale nijak velkolepé, děj docela táhlý. Přesto hodnotím kladně, bylo to napsáno krásně a má to skvělé postavy. Největší plus za prostředí, to mě zaujalo nejvíc a moc hezky se to díky němu četlo.

tatjana1737

Po knize jsem sáhla na blind na základě jednoho komentáře a nelituji. zprvu jsem se sice nemohla začíst, samotná anotace s mechanickými lidmi mi přišla divná, ale věrně vykreslené prostředí viktoriánského Londýna a plastické postavy nefilim si mě záhy získaly a musela jsem číst dál a dál. První díl po sobě zanechal mnoho nedořešených otázek, včetně načrtnuté milostné zápletky, takže doufám, že ten, kdo má knihy v knihovně půjčené přede mnou, je brzy dočte, abych mohla pokračovat. Jen Tessa je pro mne zatím trochu plochou hrdinkou, ale věřím, že v průběhu odkrývání svého talentu a minulosti její role postupně poroste. Zatím mi přišla v ději spíše postrkovaná ostatními figurami, což však může vycházet i role tehdejší dívky, která nebyla žádnou amazonkou, jak leckdy vidíme současné literární hrdinky. Líbily se mi slovní půtky Willa s ostatními a to, že kniha přesahuje rámec literatury pro náctileté, dokazují některé z Jemových myšlenek, které byly hodně hluboké.

ufounek173

Taky jako karolina1733 jsem měla na začátku problém se začíst,ale pak to dostalo šmrnc,teď mám spoustu otázek, zda je Will Zachariáš ,a proč Magnusovi odnesl kočku,je to Jems????
Už jsem si objednala další díly,v knihovně je neměly a víkend přede mnou....

karolina1733

Hodně dlouho jsem si k týhle sérii hledala cestu. Z Nástrojů smrti jsem byla naprosto nadšená a tak jsem věděla, že si Pekelné stroje musím taky přečíst. Ale nejdřív mě to vůbec nebavilo a knížku jsem asi po 100 stranách založila zpět do knihovny.
Teď jsem si ale řekla, že se k tomu vrátím a zbytek knihy jsem přelouskala během dvou dnů.
Není to tak skvělý jako Nástroje (aspoň zatím), ale určitě si další díly přečtu!

Nelly

Nejdříve jsem chtěla dát jen tři hvězdy, protože děj se většinu knihy poměrně táhl, ale asi to patří k té době, dnes je vše zrychlené a proto i série Nástroje smrti mi přišla akčnější. Vše napravil konec, kde se už konečně dělo něco zajímavějšího - i tak jsou to ale slabší čtyři hvězdičky. Uvidíme, co přinesou zbývající dva díly...

PandaGirl

První díl jsem slupla na jeden nádech. Prostředí viktoriánského Londýna s prvky steampunku je prostě skvělé. Navíc Will s Jemem jsou naprosto kouzelní a nelze si je nezamilovat a netrhat si u toho srdce (ještě, že já vedu harémy :D ).
Autorčin styl psaní je procítěný a dokáže vtáhnou do děje, že pak běháte po metru s hlavou v knize.
Kniha je překvapivá a má prostě spád.

velunka1269

Naprosto perfektní, děj člověka úplně pohltí a nemůže přestat číst. Myslela jsem si, že Jace z Nástrojů smrti je moje srdcovka, ale Will s Jemem se mi zaryli ještě více do srdce... Děj je napínavý, kolikrá mě překvapil co se ještě stalo. Fakt stojí za přečtení. :-)

kristynkal

Kniha jsem četla na doporučení. Líbí se mi, že nejsem schopná odhadnout Willovo chování, a proto jsem vždycky s napětím čekala jak jeho dialog s Tess dopadne. Kniha má svá tajemství a je dobře podaná. Neřadila bych ji mezi náročnější knihy, ale spíše jednodušší oddechové, čte se pěkně a vcelku rychle.

cecik

Upřímně mám dost smíšené pocity. Námět? Báječný. Autorka podle mě vytvořila další nový neotřelý svět, který neomrzí. Ovšem mnohdy mi přišel popis mezi Tess a Willem dost naivní. A co to mělo znamenat, když ji oslovil jejím jménem přede všemi upíry, když vypadala jako někdo jiný? Upíři mají přece skvělý sluch..i v knize o tom byla zmínka. Otevřené okno? Dobře, ale nemuselo to vypadat tak okatě, že za tím byl N. A nedokážu ani říct, která z postav mi lezla na nervy víc. Marnivá a sobecká Jess? Uštěpačný Will? Nevnímající Henry? Prudérní Tess? (i když v tomto případě za to může doba a tehdejší myšlení) A nakonec ten nekonečný řetězec zamilovaných.. To mě dorazilo. Intimita? Katastrofa.

S.monika

Clareová asi nezklame. Její knihy se čtou dobře. Postavy jsou dobře propracované a barvité. Sice díly obsahují jistý stejný koncept děje, ale komu to vadí.
Mám ráda její světy a nevadí mi její knihy číst zas a znovu, protože se mi krásně zapomínají a splývají jeden do druhého.

kika812

Miluju Londýn a k tomu ta doba, napínavé, dobrodružné, přesně můj šálek kávy. Už se nemůžu dočkat na další díl❤️

ladaol

Napínavé až do konce, těším se na další díl.

AbigailM.M.

Je to úžasná kniha a hodně jsem se zasmála jako už dlouho ne =)

verulik196
29.12.2016

Knížka byla čtivá, denně jsem přečetla okolo stránek. Ale na Nástroje smrti nemá, v zásadě se v ní nic moc nedělo - pozbývala nějaké větší akce. Asi mi prostě jen nestačilo, že se to odehrává ve známém prostředí. I tak ji ale doporučuju, čte se dobře a přes všechno to je hodně dobrá knížka.

ClarissaM
30.11.2016

Knížka mě naprosto nadchla, stejně jako Nástroje smrti a já se nemůžu dočkat než si můžu přečíst další díl

PAZATT
06.11.2016

Cassandra mě znovu dostala. Sice jsem se na začátku trošku nudila, ale jsem moc ráda, že jsem knihu neodložila! Naprosto úžasný příběh, stejně jako Nástroje smrti. A narozdíl od většiny, jak tak koukám, jsem v týmu Jema. Já ho zbožňuju :3

sylva8672
01.11.2016

Podle komentářů které jsem zde četla, jsem myslela, ze knihu přečtu jedním dechem. Bohužel se tak nestalo a naopak jsem se ke čtení musela spíš nutit. Kniha mi přišla nudná a zbytečně se táhla. Nebyla tam žádná pořádná akce nebo cokoliv, co by čtenáře nějak upoutala. Přišlo mi, že autorka až zbytečně všechno detailně popisovala, místo toho, aby se soustředila na hloubku děje, takže jsem některé pasáže přeskakovala, protože mě to prostě nebavilo :-(

Leome
28.10.2016

Podle takových ohlasů bych asi čekala něco lepšího; kniha je přímo tuctově průměrná, rozjezd pomalejší, čtenář se do toho prostě nemůže dostat. Přijde mi, že autorka strašně chvátala a tlačila na pilu. Ale abych jen nekritizovala, tak musím říct, že příběh je zajímavý a určitě originální, protože fantasy odehrávající se ve viktoriánském Londýně jsem ještě nečetla, navíc, samotný styl vyprávění není špatný. Moc se mi líbí úryvky a zmínky z dobové poezie (i když si myslím, že Tři mušketýry v té době v Anglii docela určitě neznali, minimálně kvůli politické situaci mezi Anglií a Francií). Každopádně, další díly číst nehodlám.

EnneP
25.10.2016

Krásná kniha, a s touto tematikou jsem se setkala poprvé a hned jsem se začetla a četla ji jedním dechem. Krásně popsaný viktoriánský Londýn. Druhý díl už na mne čeká v knihovně, sem nedočkavá až ho otevřu..

AllyKumari
23.10.2016

Inu, musela jsem si hned na začátku uvědomit, že toto je kniha psaná pro jinou věkovou kategorii. A když jsem to akceptovala, nic mi už nebránilo v tom si ji užít. Autorčin styl je čtivý a jednoduchý, takže za dva dny jsem byla s publikací hotova, a docela mne mrzelo, že pro další díl musím do knihovny a nemůžu hned číst dál. Autorka dala dohromady originální příběh s temnou atmosférou, vykouzlila nový svět, s jakým jsem se v knihách dosud nesetkala, a tak jí člověk odpustí i to, že některé její zápletky a jejich rozřešení jsou skoro tak stejně uměle mechanické jako banda kovových zombíků. Rovněž by mi nevadilo detailnější zpracování Tessina pobytu... prakticky kdekoliv, kde se ocitne, abychom lépe poznali její novou realitu. Ale to už by se kniha asi nečetla tak rychle. Závěrečný zvrat jsem čekala, ale přiznávám, že ne v míře, v jaké se ukázal být, a posledních třicet stránek jsem zhltla s nadšením.

Natt_
20.10.2016

Ze začátku knihy docela nudný děj, ale ke konci bych nejraděli přečetla všechno hned :D
Akorát mám v poličce druhý díl, snad bude lepší :)