Pekáč buchet

Pekáč buchet https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/206146/bmid_pekac-buchet-FwG-206146.jpg 4 1200 363

ONA Redaktorka ženského časopisu, expertka na vaření. Miluje nové recepty, oprašuje staré po babičkách, dobrého jídla se nikdy nepřejí a je pro ni středobodem vesmíru. Sama o sobě říká, že je gastrosexuálka. Sport je pro ni nutné zlo, aby nenakynula jako její milované tvarohové buchty. Jmenuje se Klára. ON Adrenalinový sportovec. V létě leze po horách, v zimě po zamrzlých vodopádech. Sport je součástí jeho života a nedokáže bez něj existovat. Jeho břišní, zádové, hýžďové, no prostě všechny svaly, podle toho patřičně vypadají. Pekáč buchet může spořádat na posezení a nebude to na něm vůbec vidět. Jmenuje se Matouš. Je vůbec možné, aby dva takto rozdílné světy fungovaly společně? Stačilo jediné včelí bodnutí a následná prudká alergická reakce, a bylo to. Náhoda je spojila dohromady, a tak na nich můžeme otestovat hned dvě lidová moudra: že láska prochází žaludkem, a že láska hory přenáší. Další skvělé čtení od Kateřiny Petrusové, které smlsnete jako pralinku. Najdete v něm všechno, co na jejích knížkách máte rády: svérázné postavy, skvělé dialogy, nečekané zápletky. Vtip, romantiku i napětí.... celý text

*Pájuše*
08.12.2019 2 z 5

Velmi vtipná kniha na deštivé odpoledne. Opravdu jednohubka. Jedna věc mi tam prostě neseděla - ach ty česká jména! Nejsem zrovna fanda českých autorů, ale série Bavettových byla fakt dobrá. Tohle je oproti tomu slaboučký čajíček. I tak se to nečetlo špatně.

MinaHawke
07.12.2019 4 z 5

Od autorky jsem četla sérii Bavettovi, která se mi moc líbila, tak jsem si řekla, že zkusím i tuhle. A kniha to nebyla špatná, jen Bavettovi mě bavili víc.

janina66
25.11.2019 4 z 5

Tato kniha mi až tak vtipná nepřišla. To jasně vede S hlavou v oblacích. Nemohla jsem se oboum hrdinům nějak přiblížit. Bylo to psané, tak jako bez emocí. A konec byl pro mě trochu smutný.

EvaXxX
22.11.2019 5 z 5

Super knížka :)
Je vtipná, oddechová, dobře se četla + recepty = super nápad!
Fakt mě to bavilo :)

Lenadre
18.11.2019 5 z 5

Naprosto skvělá knížka, už dlouho jsem se tak nesmála .Konec se mi taky moc líbil, dva lidi co k sobě patří a nevzdávají se. Naděje, láska a humor.Jdou dál i když jim osud nadělil těžší karty. Rozhodně doporučuji.

oskarina
09.11.2019 4 z 5

Oddechovka přečtena během jednoho vecera.. Jen závěr bych brala šťastnější:)

hlavajda93
26.09.2019 4 z 5

vtipný příběh, který má spád doplněný o recepty

iiiccc
19.09.2019 1 z 5

Po přečtení prvních pár stránek jsem znala průběh příběhu a vzhledem k nebezpečnému povolání mužského hrdiny, i jeho konec. Krok vedle a obávám se, že i poslední hřebíček do rakve mé čtenářské krize.

zoew
16.09.2019 2 z 5

Kdyby mi bylo sedmnáct, tak by se mi to asi líbilo.......

Roscata
28.08.2019 5 z 5

Jestli hledáte perfektní knihu pro letní dovolenou je Pekáč buchet tou správnou volbou.
Čekala jsem naivní a hloupý příběh ale nakonec jsem se nasmála, trochu si pobrečela a dokonce objevila pár receptů které by stálo za to vyzkoušet.
Příběh je jednoduchý, ne moc originální ale díky tomu vynikne šikovnost autorky, protože vám i tak celý příběh uteče jak nic.

Ála1968
10.08.2019 4 z 5

Už jsem se dlouho nezasmála jako při čtení této knihy.Byla vážně humorná,pěkný příběh,různé recepty,prostě super oddychovka.Zůstal ve mě po přečtení milý, hřejivý pocit.

Basetka
08.08.2019

To jsou přesně ty knihy (myšleno ještě i S hlavou v oblacích), které potřebujete na letní dovolenou. Prostě pohoda, humor, decentní ženský sarkasmus, no a v neposlední řadě nějaký ten pěkný hrdina. Fajn čtenářská tečka za moji právě ukončenou dovolenou.

Makyny
21.07.2019 4 z 5

Skvělá letní oddechovka...

Leea
06.07.2019 5 z 5

Nevím kde začít.. Možná tím že na začátek řeknu, že hned po dočtení téhle knihy jsem se musela najíst. :D Byla to kniha plná humoru, skvělých receptů a samozřejmě lásky. Příběh celkem dobře ubíhal a není to žádné náročné počtení. Něco líbivého co si chcete po dlouhém dni přečíst. :)

Knihomolka97
04.07.2019 5 z 5

Velmi sladká, vtipná (to hlavně) jednohubečka slupnutá za pár hodin. Recepty na začátku každé kapitoly originální. Já jsem maximálně spokojená a mohu jen doporučit. :-)

Chytuš
21.06.2019 2 z 5

Občas (naštěstí ne příliš často) mám chuť oživit v sobě tu pravou vrkající a tokající romantičku a pustím se do nějakého sladkého čtení. Bohužel ta moje část, která je cynická ke všem vztahovým peripetiím na papíře si tuhle nebohou romantičku v komatu zatraceně dobře hlídá a skoro nic z těch sladkých, oživujících slaďáren k ní nepustí.
No nebylo tomu jinak ani v tomhle případě. Tokání ústřední dvojice mi nejdřív přišlo docela vtipné, ale postupem času (a vztahových klišé) místy až protivně pubertální. Asi se vztah dá postavit na neustálých sarkastických hláškách, jídle, svalech a osloveních à la žáků 3B, ale to tedy není to pravé Oříškové pro mě... Ale možná bych se přes tohle všechno ještě přenesla s tím, že je to prostě sladká literatura se špičkováním ústřední dvojice. Co mě ale úplně odrovnalo byl konec, který se vůbec nehodil k 95% předchozího příběhu. Jakoby autorka najednou nevěděla, jak se čtenářem pořádně citově zamávat, proto vytáhne kartu nejvyšší...

Mruskulka
19.06.2019 4 z 5

Po pauze ve čtení jsem chtěla něco lehčího a sáhla jsem po této knize. Vybrala jsem dobře. Pohodové relaxační čtení, které ničím neurazí

haha_ja
09.06.2019 3 z 5

Čekala jsem vtipnou oddychovku, ale musím přiznat, že mi styl psaní autorky nějak nesedl. Do nemalé části knihy jsem se musela při čtení nutit. Závěr byl překvapující, ale pouze ten závěr mě donutil dočíst knihu úplně dokonce. Mě třeba i ty recepty přišly v knize trochu zbytečné. Ale proč ne, mnoho jiných lidí to ocení.

Bauriska
31.05.2019 4 z 5

Jedno z největších překvapení. Knihu jsem vybrala do knižní výzvy a to jen proto, že jsem jinou neměla a tato byla tak útlá.. Není to žánr, který bych si cíleně vybírala. Ale rozhodla jsem se, že těch 150 stran nějak dám, i kdyby se mi nelíbila. Co když ano, že jo.. Pustila jsem se do ní a nemohla uvěřit vlastím očím. Moc se mi líbila. Příběh byl jednoduchý, ne moc originální.. Dvě naprosto rozdílné postavy se do sebe zamilují a nemohou být bez sebe. Taky se ale ukázala šikovnost autorky. Je to psáno svižně, jednoduše, zábavně. Navíc ty recepty u každé kapitoly byly jako třešnička na dortu.

Drahuš
20.05.2019 4 z 5

Románek na odpočinkové čtení, nic víc jsem ani nečekala, takže za mě spokojenost.