Pasažéři

Pasažéři https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434836/bmid_pasazeri-mEL-434836.jpg 4 236 77

Osm potenciálních obětí. Kdo přežije? Rozhodněte sami! Když se někdo nabourá do systému osmi samonaváděcích aut, jejich pasažéři se ocitnou ve smrtelném nebezpečí. Je mezi nimi televizní celebrita, těhotná mladá žena, hendikepovaný válečný hrdina, týraná žena na útěku před manželem, nelegální přistěhovalec, rodiče dvou dětí – jedoucí v oddělených vozech – a sebevrah. Kdo z nich má právo přežít? O tom ať rozhodne veřejnost! Situaci komplikuje zjištění, že zdaleka ne všichni pasažéři jsou tím, čím se zdají.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , XYZ (ČR)

The Passengers , 2019

maximus13
23.02.2021 5 z 5

Jóóóóóó. Tak to mě hodně bavilo. PRVNÍ linka knihy je poučením, jak daleko už v blízké budoucnosti může hrozit riziko zneužití jakýchkoliv autonomních strojů. V tomto případě vozidel. DRUHÁ linka je o zneužití informací o nás samotných, které o sobě zanecháváme ve virtuálním prostředí. Jak jednoduché je informace posbírat a při šikovném použití pouze těchto informací, které se nám vyloženě hodím vykreslit dotyčnou osobu jak se nám zlíbí a tím ji totálně zničit. Doporučuji přečíst i čtenářům, kteří nečtou sci-fi, neboť se v této knize jedná spíše o zamyšlení nad tím, kam dnešní online svět spěje a jak se dá zneužít.

petula22
12.02.2021 4 z 5

Nějak mi uniklo, že děj je z blízké budoucnosti, žánr sci-fi nevyhledávám. Každopádně knížka je zdařilá, děj napínavý, poměrně dobrá orientace všech účinkujících. Malé výtky by se asi našly, ale mě to bavilo.

Hellboy
21.01.2021 2 z 5

03/2021 Deset malých černoušků se potkává s The Black Mirror a to celé v nesnesitelně doslovném podání. Zápletka, která originalitou skutečně nepřekypuje (únos několika obětí, únosce, který ví ÚPLNĚ VŠECHNO o všech a je vždy o krok napřed a odhalení, které ukáže, že vše bylo jinak, ale vlastně vše bylo ještě jinak)... Ale největším problémem zůstává styl psaní. Autor má bohužel potřebu vše dopodrobna vysvětlovat a popisovat, nenechává vůbec nic čtenářově představivosti, takže výsledkem je zbytečně zdlouhavý text. Schválně jsem zkusil přejít do módu rychločtení - každou stránku jsem pouze přelétl očima, během tří vteřin si z ní vyzobal to podstatné (přímou řeč, jedno dvě klíčová slova), a tímto způsobem jsem "přečetl" strany 200-300 za cca 15 minut a garantuji vám, že mi z příběhu absolutně nic neuteklo, protože fakt nepotřebuju znát úplně každý myšlenkový pochod každé ze všech těch nudných, schematických a stereotypních postav. Zbytek knihy jsem pak doklepal normálně. Hrozně napsaná nezáživná nuda, kterou zhltnete za 2 odpoledne, ale nic ve vás z ní nezůstane. 30%

Pettinka
16.01.2021 5 z 5

Myslím si, že už mám něco "načteno" a že mě jen tak něco nemůže překvapit. Tahle kniha mě vyvedla z omylu. Že knihu nemůžete odložit a že knihy od tohoto autora jsou zajímavý a čtivý, je jeden fakt. Druhý fakt je, že mě zvraty děje opravdu překvapovaly a několikrát jsem se přistihla, jak žasnu s otevřenou pusou.
Nebudu víc psát, abych neprozradila víc než je nutné. Ale kniha je fakt TOP.

anája
09.12.2020 5 z 5

Nejlepší autorova kniha, napětí gradovalo, nenechá vás odložit knihu. Nutí vás k zamyšlení, že tohle všechno by jednou mohlo vzejít a hrozit. Trošku slabší se mi zdál úsek knihy,pozor spojler kde se setká Libby na konci s Juddem, to kdyby bylo víc propracované a akčnější, byla by kniha perfektní. Ale i tak byla.

Aiden888
25.11.2020 5 z 5

I přesto, že louskám jednu knihu za druhou, málokdy o některé řeknu, že patří k těm TOP. Tahle však mezi ně patří bez debaty. Nemohla jsem se odtrhnout a četla jsem snad i při čištění zubů. Neuvěřitelné zvraty a zápletky v poslední části knihy? No jo, holt to není Lanczovka ze života. Nebo ano? Pozor na to, Pasažéry můžeme brát i jako varování před technologiemi. Až se mi z toho chvílemi dělalo šoufelno, ale pokrok nezastavíš. Zpátky k tématu - kniha je skvělá. Ani chvilku netušíte, co se stane v příští chvíli. A stejně tak netušíte, co je pravda a co není. Naprosto perfektní námět, ze kterého autor vyždímal, co se dalo. U knihy nemáte pocit, že něco zůstalo nevyřčeno, že vás konec neuspokojil. Protože se dozvíte všechno a v pravý čas. Je to psané tak čtivě a svižně, bez zbytečně plytkých a zdlouhavých výplní kapitol, že vás to prostě nenechá v klidu a nenudíte se ani chvilku. Samotné téma i téměř filmové zpracování autorem funguje jako dobrý napínák.

terka95
22.11.2020 5 z 5

Nápadité téma, za mě sice trošku slabší konec.. ale věci skutečně nemusí být takové, jaké vypadají na první pohled :)

Alena_S
31.10.2020

Souhlasím s Trudošem. Čtivé, napínavé, pár dobrých postřehů a celkově funguje. Uvěřitelné mi to ale nepřišlo, a "zvraty zvratů" v poslední čtvrtině snad vymýšlel sám mistr Cimrman.

regazzoni
24.10.2020 4 z 5

Autora jsem absolutně neznal. Bavilo

Lokina
19.09.2020 5 z 5

Rozhodně jedna z nejzajímavějších knih, kterou jsem za poslední čas četla. Příběh je nápaditý, čtivý a rozebírá aktuální problém, jak jsme závislí na technologiích a do budoucna, jaký by z toho mohl být problém.
Už od první kapitoly mě čtení začalo bavit a postupným odhalováním tajemství jednotlivých pasažérů, to nabralo ještě větší spád a chtěla jsem se dozvědět, kdo přežije jízdu smrti. A nečekané zvraty na mě čekaly ještě ke konci příběhu a já si říkala, že to nemohlo skončit lépe.
V dohledné době si určitě přečtu Spřízněné duše, protože se to odehrává ve stejném světě jako Pasažéři.

trudoš
11.09.2020 3 z 5

Nebezpečná rychlost pro nové tisíciletí. Jednoduchý námět a přitom spousta napínavé zábavy kolem. S čím jsem ale měl trochu problém, byly kulisy. Aby John Marrs mohl svůj thriller přivést k životu, nechává ministerskou administrativou budoucnosti projít taková rozhodnutí, která jsem mu nedokázal uvěřit. Ono když člověk vidí, jaký cirkus se děje kolem kdejaké novinky, tak svět autonomních vozidel s „nenapadnutelným“ operačním systémem zní jako hodně velká utopie. Ale dobrý, fantazii se meze nekladou a věnujme se raději příběhu. Ten nabírá grády od samého počátku a v podstatě nenechá čtenáře vydechnout do samého konce. Jeden nečekaný zvrat střídá druhý, přičemž do poslední stránky není vůbec jasné, s jakým překvapením autor ještě přijde. Od určitého okamžiku však začne být krapet předvídatelný, takže ta vyložená esa v závěru mi už přišla jen jako nemístná parádička. Co mě ale rozhodně zaujalo, byly postřehy internetového experta Cadmana o jednání a uvažování lidí na sociálních sítích.

Jájinka
08.09.2020 3 z 5

Tato kniha se mi nelíbila tolik, jako dvě autorovy předchozí knihy.

jana79
05.09.2020 5 z 5

Super kniha. Nelze odložit, nepoužívat v hromadné dopravě určitě přejedete :) I když zkoušíte odložit stejně znovu otevřete, protoze chcete vědět, jak to dopadne. Navíc si odneste mrazivý pocit, kam nás dnešní svět žene. Všechno je přes sítě, ovládané počítači a bůhví kým ještě, takže vás to nutí přemýšlet i po dočtení knihy. Jinak moc pěkné čtení, kniha mě nezklamala, i když jsem nečekala tak rychlý spád hned ve čtvrtině knihy, ale o to víc vás to vtáhne do děje a vy čekáte, jak to skončí. Závěr je úžasný, nečekaný a rozhodně zajímavý. Po delší době super kniha. Určitě doporučuji.

Hella
04.09.2020 4 z 5

Zajímavé a děsivé zároveň. A vůbec nepochybuji o tom, že autonomní dopravní prostředky by mohly i v reálu být podobně zneužitelné, koneckonců jako všechno řízené umělou inteligencí. A tak říkám: Děkuji, ale já zůstanu u úrovně 1, jo?

Kočička911
31.08.2020 5 z 5

Tak tohle mě hodně moc bavilo.
Každej má tajemství - to je fakt.. škoda že to ale vyzní nejdřív uplně jinak..
super

muchomurka
16.08.2020 5 z 5

Knížka mě bavila, přečteno na jeden zátah. Bylo to správně našlapané, překvapivé, ani nemám co příběhu vytknout. Můj muž sice pár vad na kráse našel (třeba se mu zdálo divné, že pasažéři byli na telefonech bez signálu, nebo že v autě nebylo něco jako kladívko na rozbití skla v případě nouze apod.), ale tohle mi nevadilo. A závěr, kdy je padouch potrestán se mi líbil.

Efka1969
13.08.2020 5 z 5

Skvela kniha

Samsullka
12.08.2020 5 z 5

Pan autor opět nezklamal. Naprosto výborné. Přečtěte si to. Neváhejte.
Plný počet, absolutně.

ArwenAragorn
09.08.2020 5 z 5

Tak to byla neskutečně skvělá jízda! Thriller z blízké budoucnosti o samonaváděcích autech je napínavý a akční od začátku až do úplného konce a taky mě od začátku až do konce moc bavil. Autor vážně umí překvapit, o důmyslné zvraty tady není nouze. Já ho určitě DOPORUČÍM!

Bishi
06.08.2020 5 z 5

PAN AUTOR :) jeho knihy jsou prostě skvělé a s nápadem.

thrillery auta, automobily doprava

John Marrs