Panský dům a jeho dcery

Panský dům a jeho dcery https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356360/mid_pansky-dum-a-jeho-dcery-Mwt-356360.png 4 707 153

Panský dům série

Marie a Paul Melzerovi si užívají rodinného života, ale jejich štěstí netrvá dlouho. Vypukla první světová válka a muži narukují na frontu. Paul jako dědic průmyslnické rodiny je zpočátku zproštěn vojenské povinnosti, neboť je potřebný doma jako odborník v továrně. Jenže i on posléze dostane povolávací rozkaz – a právě v den, kdy Marie rodí jejich dvojčata. Marie se však nezalekne žádné překážky. Brzy pochopí, že je na tom melzerovská textilka špatně, a pustí se do boje za zachování rodinného dědictví. Její pomoc potřebují i obě švagrové Kitty a Elisabeth. Později ale dostane zlou zprávu, že Paul padl do zajetí. A záhy nato se objeví jeho přítel, elegantní Ernst von Klippstein, který čím dál víc vyhledává její blízkost...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Knižní klub

Die Töchter der Tuchvilla , 2015

Mirin1349
01.12.2021 4 z 5

Ačkoliv jsem se na pokračování moc těšila, pár kapitol mi trvalo, než jsem se začetla. Načančané dámy a elegantní pánové v přepychovém sídle se služebnictvem v době hojnosti mi bylo bližší, než hubené válečné časy. Nicméně kniha je tak pěkně napsaná, že mě zanedlouho vtáhla a opět se mi četla moc pěkně. Některé zvraty byly překvapivé, jak mi byla v předchozím díle nesympatická Elisabeth, tak v tomto díle jsem pro ni měla pochopení a moji přízeň si získala. Těším se na pokračování.

JancaMia
31.10.2021 4 z 5

Druhy díl přečteny jako e-kniha v budoucnu koupím v papíru , osudy rodiny za první světové války a popis všudypřítomné krize a na pozadí trochu politiky a změny chování služebnictva ...

Elapheg
24.09.2021 5 z 5

Panský dům a jeho dcery se mi líbil o dost více než první díl. Marie porodí dvojčata a krátce nato dostane její manžel Paul povolávací rozkaz. Továrnu tak řídí pouze tchán a Marie mu v tom nesmírně pomáhá, pač ačkoliv na nové nápady tchán přistupuje frigidně, uznává, že Marie má velmi dobré nadání pro rozvoj a zachování textilky. V této knize se setkáváme hlavně s první světovou válkou, která je tu dnes a denně a postihuje všechny bez rozdílu. S některými hlavními postavami se budeme muset rozloučit, které nás provázely prvním i druhým dílem z části. Já jsem si čtení velmi užil. Prvně jsem potřeboval po těch thrillerech a detektivkách něco odpočinkového i romantického a hlavně druhý díl se mi četl lépe, než první. Jistě to bylo dáno i tím, že už jsem autorčin styl trochu znal a hlavně dějových zvratů zde bylo podstatně více. Budu se těšit na třetí díl. Doporučuji všem, kdo mají rádi rodinné ságy, anebo hledají něco nenáročného na čtení. Za mne pět hvězd jistě.

Kaja1
15.09.2021 4 z 5

Je zajímavé, že nikdo válku nechce a přece se válčí. Kniha se čte dobře, jsem zvědavá na osudy rodiny po válce.

Bokara
18.08.2021 5 z 5

Stejně jako první díl, jsem četla jedním dechem i tento. Moc se mi líbil děj a hlavně postava Marie, zajímavý mě přišel i popis válečné doby.

Anet2106
16.08.2021 3 z 5

Druhý díl série jsem četla hned po tom prvním jako odpočinkové letní čtení. V tomto smyslu kniha účel splnila. Líbilo se mi, že ukázala světovou válku z pohledu německého obyvatelstva. Nicméně obecně z ní mám horší pocit než z prvního dílu, který se mi líbil více. Třetí díl si ještě přečtu, protože mě zajímají osudy hrdinů, nicméně nemám velká očekávání.

Zuzulinka
24.07.2021 5 z 5

Kniha byla vynikající. Stejně jako předchozí! Doporučuji!!

Anette99
20.07.2021 5 z 5

Panský dům a textilka během 1.světové války. Během 480 stran nastává spousta zvratů, které mění životy celým rodinám. Marie musí pomáhat tchánovi s továrnou, protože Paul byl povolán do boje, zároveň se stará o dvojčata. Ani sestry Elisabeth a Katharina to nemají lehké. Navíc i v panském domě se projevuje nedostatek, vzniklý v důsledku války.
Současně s příběhy jednotlivých členů rodiny poznáváme i příběhy personálu, a to mě také bavilo.

85098211
04.07.2021 5 z 5

První díl se mi líbil moc a na tento druhý jsem si nakonec počkala skoro dva roky. Problém byl v tom, že jsem nutně potřebovala audioknihu, proto jsem si musela pokračování zakoupit v jazyce originálu. Ale zase na druhé straně jsem byla překvapená naprosto famózním načtením - a samozřejmě nádherným příběhem! ;-) Znovu jsem se vydala do Augsburgu, kde jsem prožila několik let (do roku 2006) a kde to stále ještě docela dobře znám. A setkání s Marií, Paulem, Kitty a dalšími bylo opravdu příjemné. Autorka svým vyprávěním tentokrát obsáhne celou první světovou válku a místy to není právě hezké čtení. V románu dojde k hned několika zásadním zvratům, kdy se život rodiny Melzerových v podstatě obrátí naruby. Ale Marie je vytrvalá, trpělivá a houževnatá - a na závěr dojde i malému happyendu... Musím přiznat, že mne zajímaly nejen osudy jednotlivých členů této průmyslnické rodiny, ale také služebných, hlavně mladinké Hanny. A už se moc těším na další část! ;-) Autorka píše neskutečně čtivě, proto nezbývá než dát plný počet a velké doporučení :-).

Mandy412
25.06.2021 4 z 5

Druhý díl byl značně čtivější než první, rozhodně byl zajímavější, možná i díky rozdělení děje mezi postavy a místa. Uvidíme, jak to dopadne v dalších dílech.

vikaa
27.05.2021 4 z 5

Také druhý díl mě zaujal. Rodinná sága pokračuje 1. světovou válkou. Už se těším na další poválečné osudy obyvatel Panského doma. Od autorky si postupně přečtu určitě více knih. Doporučuji těm, co hledají čtení pro ženy, ale ne červenou knihovnu.

Michelinecka84
23.04.2021 5 z 5

Celkem to šlo. První díl mě moc nezaujal ale tady už to bylo o něco lepší. Jen se pořád nevyznávám ve všem tom služebnictvu :)

Knihomolka223
30.03.2021 5 z 5

+ zajímavý a napínavý příběh
+ velice čtivý
+ pohled několika postav
+ osud jedné rodiny, kterou si zamilujete

Jara.v
05.03.2021 5 z 5

Druhý díl je skoro stejně dobrý jako první. Neuvěřitelně živě popsané psychické stavy lidí, co byli ve válce. Jako bych tam byla s nimi. Když jsem to dočítala a uvědomila si, že už zbývá jen jeden díl, tak jsem litovala, že to čtu tak rychle.

VeraPaci
03.03.2021 5 z 5

Tak u prvního dílu jsem do komentářů psala, že jsem jej přečetla na mě extrémně rychle, což byl týden. Druhý díl mi trval tři dny. Už to není tak "lehké čtení" z toho důvodu, že je tento díl prostoupen 1. světovou válkou, ale je to napsáno tak realisticky a přitom soucitně, že jsem se prostě nemohla odtrhnout.
Tak moc se těším na třetí díl, že si knihu půjdu zítra koupit, protože v naší knihovně jsou 3 výtisky, ale budou k dispozici až za měsíc...

adelazelenkova
01.03.2021 2 z 5

Po prvním dílu, který jsem hodnotila 3*, jsem čekala, už podle popisu, že se autorka více vyřádí. Bohužel se tak nestalo. V druhém díle se taktéž jako v prvním vůbec nic nestalo. Nudný děj, postavy bez nápadu. Příběh se vlekl, konec byl v nedohlednu.. třetí díl už bohužel nedám. Opravdu mě autorka nepřesvědčila, abych pokračovala se třetím dílem. Bohužel za mě ne.

Lucie311
25.02.2021 3 z 5

Uf. To teda byla dřina. Příběh jako celek zajímavý ale strašně moc dlouhý. První díl lepší, svižnější.

Kristulda
29.01.2021 3 z 5

Byl dějově více zajímavější než první díl, ale našli se hluchá místa, ale přesto mě celkem bavila.

MonikaV
29.01.2021 4 z 5

Líbila!

Jájinka
17.01.2021 4 z 5

Pokračování rodinné ságy z období první světové války z pohledu tehdejšího Německa se mi líbilo stejně jako první díl.

první světová válka (1914–1918) historické romance

Anne Jacobs
německá, 1941
2017  75%Panský dům
2018  81%Panský dům a jeho dcery
2019  83%Zlaté časy
2020  83%Nová doba
2019  77%Hortenziová zahrada

Kniha Panský dům a jeho dcery je v

Přečtených1 152x