Panský dům

Panský dům https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351412/bmid_pansky-dum-AvO-351412.jpg 4 1324 372

Panský dům série

Augsburg 1913 Mladá Marie nastupuje jako kuchyňská pomocnice v impozantní vile, sídle průmyslnické rodiny Melzerů. Zatímco si děvče ze sirotčince vydobývá své místo mezi personálem, panstvo si užívá zimní plesové sezony, v níž má být uvedena do společnosti nejmladší, krásná dcera Katharina. Jenom Paul, dědic rodiny, se drží stranou společenského mumraje – dokud nepotká Marii...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Knižní klub

Die Tuchvilla , 2014

JanaO118
08.11.2020 2 z 5

Takový obyčejný příběh s neuvěřitelným koncem. Přečetla jsem celou knížku, ale druhý díl mě neláká.

Indy72
07.11.2020 5 z 5

Kniha je čtivá, dobrá oddechovka, pěkný klasický příběh. Euromedia ale mohla o něco málo snížit své zisky a zaplatit kvalitní korekturu. Překlepy a špatné skloňování.... chvíli jsem si říkala, jestli nejsem na pochybení já a má znalost češtiny, ale tohle....

kofina
30.10.2020 3 z 5

Vzala jsem to do ruky jako oddechovku a moc jsem od toho nečekala. Vyplatilo se :)
Neurazí, ale k přečtení dalšího dílu nenadchne..

ivanaci
21.10.2020

Nedočetla jsem, plochý příběh a pro mě ani jako příjemná oddechovka.

vikidala
29.09.2020 4 z 5

Kniha je napínavá a dobře se čte, ovšem trochu mě zklamala plochost příběhu a vykreslení postav. Není tu žádná přidaná hodnota.

Siegrid
25.09.2020 3 z 5

Pěkné, další díly ale nemám potřebu číst.

Beriynka
22.09.2020 4 z 5

Čekala jsem možná o malinko víc, ale jinak pohodové odpočinkové čtení.

Martina1725
19.09.2020 4 z 5

Nejdřív jsem měla problém se začít, ale zrovna jsem měla chuť na tu dobu i příběh, nakonec hezká kniha, odpočinková kniha.

Laura99
28.08.2020 5 z 5

I když nečtu tento styl knížek, moc se mi líbila..dostala se mi do rukou náhodou a jsem ráda.

zdenaR
13.08.2020 4 z 5

Kniha určená pro oddech jako vsuvka mezi vážnější témata.
Čte se velmi dobře, trochu červená knihovna vsazená do dobových událostí, ale není "přeslazená".
Už mám půjčený druhý díl :-)))

Ran
22.07.2020 5 z 5

Tato kniha se mi četla velmi dobře. Hodně se mi líbil styl psaní a vyprávění.

Snowflakd
10.07.2020 2 z 5

Za me slabsi prumer. Nenarocna cervena knihovna. Postavy nejsou nijak zvlast detailne popsane, jednaji nelogicky a obecne nejsou sympaticke. Tim, ze zde neni jedna hlavni postava, tak si clovek zadnou zvlast neoblibi. Doba, ve ktere se kniha odehrava je spis kulisa, pribarvena realitou 21.stoleti. Dej predvidatelny od zacatku. Cekala jsem tedy vic...

cmelda26
23.06.2020 3 z 5

Příjemná oddechovka ,červená knihovna , i když je pravda , že jsem čekala trochu složitější zápletku. I přesto se vrhám do pokračování.

zimolka
17.06.2020 5 z 5

Knihu jsem si vzala do lázní a byla jsem mooc spokojená.Určitě si přečti i další díly.

Kytiii
17.06.2020 3 z 5

Když hledáte oddechovku na dovolenou nebo nenáročné čtení do metra, je ideální. Určitě mě ale ničím neobohatila. Čte se dobře, děj utíká a hlavní hrdinka je vcelku sympatická. Čtu druhý díl a vypadá to, že je opravdu lepší než tento...

LilianaFalcon
10.06.2020 2 z 5

Takové středoškolské intrikaření a rodinná tajmeství jen v historických kulisách.

Tereza0107
01.06.2020 2 z 5

Tato knížka mě opravdu nemile překvapila a zároveň donutila k zamyšlení, co všechno může proboha získat zlatou nálepku "Edice světový bestseller". Dočetla jsem pouze proto, že nerada odkládám rozečtené knihy.
Prakticky po celou dobu čtení jsem se dost nudila, postavy mi byly nesympatické (rozmazlená Kitty, zatrpklá stará mladá Elizabeth, namyšlená Marie, naivní Paul..), děj plytký, od začátku bylo jasné, jak vše dopadne. Musím souhlasit s komentářem pode mnou, že kapitoly, které popisovaly práci, postavení a názory služebnictva mi přišly jako vystřižené z Panství Downton. Jsem ráda, že nejsem jediná, kdo měl stejný pocit. Tudíž jediné, co mohu hodnotit kladně je hezká obálka, kvůli které jsem se do knížky vlastně pustila. Do dalších dílů této rodinné ságy se již nepustím.

leontynka8898
27.05.2020

Příběh hezky napsaný, není to zdlouhavé, jen na můj vkus moc podobností s Panství Downton

Vendula39
23.05.2020 5 z 5

Kniha mě svým příběhem zaujala, i když jsem četla lepší bestsellery. Nejvíce mě asi zaujalo postavení personálu a panstva, hlavně to jaké mezi nimi byly rozdíly. Kniha se mi příjemně četla, už kvůli tématu a určitě ji doporučuji k přečtení, stojí to za to.

m_martina
17.05.2020 5 z 5

Mě se kniha líbila a měla jsem ji přečtenou za chvilku. Určitě se budu těšit na pokračování.