Panny a netvor

Panny a netvor https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/372346/bmid_panny-a-netvor-WFA-372346.jpg 4 9 3

Absurdní situace. Postarší, panovačně působící žena žádá policii, aby hledala jejího dospělého syna, kterého již několik dní postrádá. Tvrdí jim, že ho musejí najít, ale v duchu si není jista tím, zda si to opravdu přeje. Obává se totiž, že její syn je patologický násilník, poznamenaný nenávistí zejména vůči mladým ženám. Scéna z titulní povídky nové knihy Romana Cílka znovu naznačuje, co o autorovi již víme: že je mistrem v dramatickém popisu vypjatých lidských osudů…... celý text

Iki1
24.04.2021 4 z 5

Výborná oddechovka, autor prostě umí vládnout jazykem. Jedná se o povídkovou knihu, některé povídky jsou hodně zdařilé, jiné méně, ale to už tak bývá.

bagel
05.08.2018 3 z 5

Povídky nemají větší zápletky, pachatel je brzy odhalen. Psáno moc pěkným jazykem a místy s lehkým vtipem.

Iwíček
06.04.2018 5 z 5

Kniha se mi líbila. Povídkové soubory Romana Cílka jsou pohlazením po duši pro každého milovníka tradiční detektivky. Čtení si užijete mnohem aktivněji, protože jste velice zajímavým způsobem zataženi do děje.