Pan Smraďoch

Pan Smraďoch https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/140683/bmid_pan-smradoch-9lQ-140683.jpg 4 331 62

Další humorný příběh pro mladé čtenáře od autora knihy Babička drsňačka. Kouzelně neuctivý a zároveň dojemný příběh vypráví o tajemstvích, přátelství i docela obyčejném životě. Pan Smraďoch patří do kategorie hodně divných románových hrdinů. Žije na lavičce v parku a svému jménu dělá opravdu čest. Je to ten nejsmradlavější smraďoch pod sluncem. Dvanáctileté Chloe to ale rozhodně nebrání v tom, aby se s ním spřátelila. Jasně, páchne, ale na druhou stranu nikdy na ni nikdo nebyl tak milý jako on. A tak se Chloe rozhodne, že milého bezdomovce tajně ubytuje v kůlně na zahradě svých rodičů. Jenže schovejte takového smraďocha! Chloe brzy pozná, že některá tajemství můžou být velmi nebezpečná a od katastrofy je dělí jen malinký krůček.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , Argo

Mr Stink , 2010

Abukšákul
14.02.2021 5 z 5

Zatím jako ostatní knihy od autra, které jsme četli se nám náramně líbila. Walliamsovy knihy nás vždy večer donutí si udělat společný rodinný večer s knihou a jediný problém je, že je máme rychle přečtené =) Opět dojemný příběh. Příběh rodiny a tuláka =)

pablito
12.05.2020 5 z 5

Humorný vhled do maloměšťáctví "velkého" světa. Bavil jsem se od začátku až do konce. Pravda z velké části na tom měl zásluhu Jiří Lábus (poslouchal jsem jako audioknihu), který ji úžasně namluvil. Knížku mi doporučila moje vnučka, z čehož usuzuji, že se autorovi podařilo oslovit cílovou skupinu 10 - 100 let, klobouk dolů.

TynaC6
02.02.2020 5 z 5

Knihu mi vybral jeden můj žáček ve školní knihovně. Sám ji ještě nečetl, ale teď mu ji můžu doporučit. Kniha je to moc pěkná. Smutná a vtipná zároveň. Čtenář v ní najde poučení.

happy-smile
30.08.2019 5 z 5

Opravdu moc pěkná dětská knížka. Poslouchala jsem jako audioknihu a mohu vřele doporučit. V podání pana Lábuse určitě kniha stoupla ještě o stupínek výše. Kniha je vtipná i smutná. Poučná. Příběh je moc pěkný. Prostě vše, co by dětská kniha měla mít.

klotylda.ln
06.08.2019 5 z 5

Kniha je moc krásně napsaná, poučná, čte se sama :-) Četla jsem ji s 8-mi letou dcerou, obě jsme byly nadšené.

medlovice
30.07.2019 5 z 5

Moc pěkné, veselé čtení s ponaučením, že rodina je víc než kariéra a že jsou jiné hodnoty než bohatství , závidím dětem takové knížky. Vtipné ilustrace.

Madli
27.07.2019

Moc pěkná, vtipná a veselá knížka. Líbí se mi. :-)

Měňavka
15.03.2019 5 z 5

Co dodat, moje druhá kniha od tohoto autora a nezklamal! Opět nadšení z příběhu, který odhaluje hodnoty lidí, přátelství, jejich tajemství, starosti i obyčejné radosti. Velice se mi líbil závěr knihy, kdy spisovatel příběh zakončil netypickým happyendem. Moc doporučuji! Určitě si poslechnu i audioknihu.

helusa2
08.01.2019 5 z 5

Opět úžasné!!! Posloucháno jako audiokniha - Jiří Lábus by měl dostat Nobelovu cenu!!! :-D

kačka1011
06.01.2019 3 z 5

Není to špatná kniha , ale mně se moc nelíbila.

lenamor
09.12.2018 5 z 5

Styl Davida Walliamse je opravdu obdivuhodný, čtivý příběh o panu Smraďochovi není výjimkou. Poučné, vtipné a zábavné

DracoMalfoy
30.05.2018 3 z 5

Rozhodně lepší z knih, které Walliams vydal. Ale pořád to nebylo nic extra.

dagmar7365
18.04.2018 4 z 5

Dětem (5 - 11) se líbila. Vtipný milý příběh bezdomovce pana Smraďocha s tragickým osudem nás bavil všechny. Davidu Williamsovi se podařilo zpracovat do na první pohled vtipného příběhu téma jinakosti a pocitu vyloučení ze společnosti. Konec mi trošku připomněl film Kouzelná chůva Nanny McPhee, kdy také odchází, jakmile splní své poslání.
S radostí sáhneme po nějaké jeho další knize.

KattyAnnyCte
11.04.2018 5 z 5

Nejlepší kniha co jsem četla. Vtipná a ten konec.
Bylo to dojemné a na konci prostě nezůstane oko suché. Doporučuji.
Nejvíce se mi líbilo to jak se dozvíte pravdu o panu Smraďochovi. Není to žádný opilec který zbankrotoval, ale je to jiný tip bezdomovce. Jeho hláška: Každý bezdomovec má svůj příběh.

wiix
10.03.2018 4 z 5

Od začiatku vtipné, zvoľna prechádzajúce do pointy s vyvrcholením vo víťazstve dobra nad zlom. Takto si predstavujem knihy pre deti.

trudoš
05.12.2017 3 z 5

Výchovný dětský román o tom, jak bychom neměli odsuzovat lidi na první pohled, i když třeba extrémně hodně smrdí a jak moc důležitá je pospolitost rodiny, to vše okořeněno notnou dávkou svérázného humoru Davida Walliamse. Naneštěstí ne natolik svérázného, aby se autorsky odlišil od tuctu žánrově podobných spisovatelů. Já si totiž nemůžu pomoct, ale Pan Smraďoch mi přijde jako tuctová kniha s jednoduchým morálním ponaučením, bez špetky zajímavosti stran dějových zvratů. Ovšem v rámci cílové skupiny ideální čtivo, protože příběh hezky šlape, není ho moc, je zasazen víceméně do současnosti, humor se pohybuje v přijatelných mezích a karikatury Quentina Blakea vyprávění hezky doplňují. Takže nic proti ničemu, ovšem člověk alespoň za ty peníze dostane knihu s písmenky na pár večerů a ne ilustrovaný deník všehovšudy o pěti větách.
PS: Čteno v docela komickém tandemu s Lunaparkem Richarda Laymona, ve kterém bezdomovci vystupují jako brutální vraždící psychopati. Inu, není houmles jako houmles.

Mygli
11.07.2017 5 z 5

Pojetí knihy bravurní, styl zotročující, humor jak jinak bezvadně lechtající a příběh, řízný jak vychlazená kofola:-)

Chytuš
03.05.2017 4 z 5

Čteno dětem před spaním. Dnes po dočtení jsem se ptala, jak se jim knížka líbila, dočkala jsem se strohého "Bylo to dobrý." Takže to hodnocení asi zůstane na mě :-) Knížky od Davida Walliamse se dobře čtou, je v nich spousta humorných situací, ale zároveň jsou dojemné a každá z nich má své poselství. A to je v knihách pro děti to nejdůležitější. Takže jsem naše vzájemné hodnocení "dobrý" a "skvělá knížka pro děti" trochu zprůměrovala a vychází mi krásné 4*.

14makusa26
30.04.2017

doporučila mi to kamarádka. nejdřív se mi nechtělo, ale pak jsem se začetla a nemohla jsem se odtrhnout :)

mynamail
01.03.2017 4 z 5

Četla dcera a předčítala mi. Po knížce sáhla po přečtení Babičky drsňačky a už teď čte další z pera autorova.
Mám napsat, že to bylo super, i když slabší než Babička drsňačka.

humor pro děti smraďoši

David Walliams